karotka
27.10.09,14:37
Pracujem od roku 1991 na tunajšej základnej škole ako vychovávateľka v školskom klube .


V roku 2004 som začala študovať na UCM učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov v odbore slovenský jazyk a literatúra + náuka o spoločnosti


v roku 2005 som na Metodickom centre v Bratislave robila náhradu kvalifikačnej skúšky - Špecializačno-inovačné štúdium, prácu som robila na tému : Didaktické hry v školskom klube.


V máji 2009 som urobila štátne skúšky na UCM v horeuvedených odboroch. Od tohto dátumu vykonania štátnych skúšok - 25. máj 2009 som bola zaradená v 11. platovej triede - keďže v školskom klube bolo učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov akceptované a plus k tomu sa mi prirátala ŠIŠ ako náhrada kvalifikačnej skúšky.


Problém mám so správnym zaradením mám v tomto školskom roku.

Mám uzatvorené dve pracovné zmluvy na tunajšej škole. Keďže nie sú voľné miesta v mojej špecializácii, tak učím iba 5hodín týždenne slovenský jazyk a dve hodiny do úväzku mám za funkciu výchovného poradcu.

Takže 7hodín z 23 hodín - 30% učiteľského úväzku by som mala mať platené ako učiteľka.

20hodín z 27 hodín - 70% vychovávateľského úväzku by som mala mať platené ako vychovávateľka.


A teraz naším problémom je ako ma vlastne správne platovo zaradiť

- platí mi ŠIŠ ako plnohodnotná náhrada kvalifikačnej skúšky?

- ak platí, tak či mi platí aj pre učiteľský aj pre vychovávateľský úväzok.

- je učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov stále akceptované ako plnohodnotná kvalifikácia pre 10. platovú triedu vo vychovávateľstve?



Takže s týmto problémom si nevieme poradiť.

Za porozumenie Vám veľmi pekne Ďakujem.
Fany1000
30.10.09,16:40
Ja by som poradila, obrátiť sa priamo na MŠ SR o vyjadrenie. Alebo ísť na seminár k zákonu, ak sa bude niekde nablízku konať a opýtať sa priamo tam.