mvlko
27.10.09,14:59
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu, ci sa moze umiestnit ukoncenie odvetravacej rury kanalizacie v streche blizko stresneho okna (cca 30cm).

Vopred dakujem!
220870
27.10.09,17:02
Môže ,ale bude to cíťiť.
mvlko
28.10.09,08:18
Robte si srandu... :) ale ak to bude moc citit tak iba nam ked budeme chciet vyvetrat zachod a efekt bude opacny.

Ma s tym niekto skusenost? Kolko od okna by mala ta rura byt aby to bolo v pohode...
220870
28.10.09,17:49
Tá odvetrávacia trubka sa predsa dá bez väčších problémov v podkroví( pomedzi krokvy) alebo priamo v izolácii presmerovať o pár metrov ďalej.Nespomínam, že by sme mali niekedy na stavbe problém s takouto maličkosťou.
mlaco
01.11.09,19:14
V knihe je na toto odpoved: min 3 metre vedla, alebo 1m vyskovo nad oknom. Z tohto dovodu ja budem tahat pozdlz krokvy odvetranie dohora.
alltracboy
01.11.09,20:05
odvetranie kanalizacie? a to je na co dobre? nemame to ani na jednom dome a zijeme.
mvlko
03.11.09,13:09
Tak aj ja som zistoval od vodarov a ty mi povedali, ze norma hovori minimalne 1.5 metra od okna. Takze to tiez potiahneme vedla krokvy v strope nad stresne okna.

Vdaka za prispevky!
chandler
03.11.09,14:52
jasne, ucinnejsie je to tahat nad okno ako od neho.

alltracboy: to vazne nemas? .... nie je to kvoli vetraniu ale kvoli tomu aby nevznikal podtlak v kanalizacii.
alltracboy
03.11.09,17:07
no nemam.. su to stare domy.. vedel som ze to bude kvoly podtlaku, ale zasa aky velky tam moze byt podtlak? iba pri splachnuti moze vzniknut chvilkovo podtlak krody sa hned vyrovna akonahle sa ta voda rozleje po rure. fakt som za 20 rokov nic podozrive nebadal. mozno sa dnes davaju tensie rury a treba to tam. teraz co mame dom co sa dorabala kanalizacia tak z rury ide akurat na WC, vanu a umyvadla.
mlaco
03.11.09,19:05
Aj privzdusnenie (podtlak) ale aj odvetranie -- aby sa nemnozili bakterie v uzavretom priestore.
alltracboy
03.11.09,19:41
co ma bakteriach ktore su v kanalizacii a oddeluje ma od nich voda v sifone..ale pokial to vyvedies na strechu tam je vacsia sanca ze dostanes sprsku fekalnych bakterii ked budes sediet pri dome na trave :D a pravdepodobne moze tak vytvoreny "komin" nasavat vzduch priamo z obecnej kanalizacie. Mozno sa to tak robi preto aby sa odvetravala ta obecna kanalizacia a nevznikal tam metan.
mlaco
04.11.09,04:59
Nech tam vznikne cokolvek, je lepsie to prevetravat ako skusat to oddelovat len sifonom -- ktory obcas vyschne alebo sa vcucne pri podtlaku.
alltracboy
04.11.09,06:22
takze googlil som a to odvetranie kanalizacie je na to aby nebol vysaty syfon z dovodu podtlaku ako som predpokladal, a nebol v byte zapach. Ale ako som tiez pisal za x rokov som nic take nabadal, alebo lebo pokial nemas panelak kde splachne par ludi naraz tak pochybujem, ze tam vobec vznikne podtlak ktory by vysal syfon..Si predstav ze musis zaplnit ruru priemeru aspon 100mm na tak dlhu dobu aby tam ten podtlak vznikol. Ked mas dlhe kolme spady priamo zo zachodovej misy tak je to asi mozne. Kazdopadne ked to musi byt, tak by som to riesil asi cez nejaku jednosmernu klapku, aby sa mi kanalizacne plyny plne E.Coli a bohvie coho vsetkeho nevznasali nad strechou. Aj ked tie bakterie ma vacsina ludi v kupelni uz po beznom splachnuti. Cize mat v kupelni kde mas zachod aj volne polozene zubne kefky, nieje zrovna dobry napad.
henry_sk
04.11.09,14:16
Kazdopadne ked to musi byt, tak by som to riesil asi cez nejaku jednosmernu klapku

Priame odvetranie, bez klapky, nech je kdekolvek, umoznuje uniku smradu z obecnej kanalizacie. A to nemusim. Ta spätná klapka ako spomina alltracboy, nie je draha a posluzi aliminacii fekalneho smradu v okoli domu.
Zaroven nemusim az tak striktne dbat na nejake normy, ako 3m od okna...