iza01
27.10.09,16:19
chcela by som podnikať v pedikúre, ale nechcem si ešte otvoriť salón. je to možné? požiadala som aj o dotáciu od ÚPSVaR, tam mi povedali že jedinou podmienkou na získanie dotácie je otvorenie živnosti a vydržať v nej 2 roky. Oni nekladú podmienku otvorenia salónu. Živnostenský úrad môže na tom trvať. vie mi niekto s tým pomôcť?Dakujem.
Majka80
23.03.10,15:39
Aj ja uvažujem o tejto forme podnikania - ambulantná pedikúra pre imobilných a seniorov - a zaujíma ma ako je to v tomto prípade napr. s hygienou? Je možné pri takejto forme podnikania mať sterilizátor doma, teda na adrese trvalého bydliska? Budem vdačná za akúkoľvek radu, alebo info kde by som mohla hľadať odpoveď. Ďakujem
akina
24.03.10,13:41
chcela by som podnikať v pedikúre, ale nechcem si ešte otvoriť salón. je to možné? požiadala som aj o dotáciu od ÚPSVaR, tam mi povedali že jedinou podmienkou na získanie dotácie je otvorenie živnosti a vydržať v nej 2 roky. Oni nekladú podmienku otvorenia salónu. Živnostenský úrad môže na tom trvať. vie mi niekto s tým pomôcť?Dakujem.
Pedikúra je živnosťou, ktorá môže byť vykonávaná buď v stálej prevádzkarni alebo externe / v byte zákazníka /, čiže nikto vám nemôže nariadiť, aby ste si k tejto činnosti ohlásili prevádzkareň. Hygienické podmienky doporučujem prekonzultovať na príslušnom RÚVZ / bývalá hygiena /.