simona sucha
27.10.09,18:27
ahojte, potrebovala by som poradit, jedna moja znama ma s.r.o., v majetku firmy ma nehnutelnost (byt), ktoru formou najomnej zmluvy prenajimala. byt prenajimala asi od 01.02.09 do 10.02.09, to je len asi 8 dni..najomna zmluva sa ukoncila odstupenim od zmluvy..ma byt tato najomna zmluva vedena v uctovnictve a potom sa ma stornovat? alebo sa tam vobec nema dat? peniaze z najmu nájomnik neuhradil, takze nebol ziaden prijem.. dakujem za vase odpovede...
Danila
27.10.09,18:01
ahojte, potrebovala by som poradit, jedna moja znama ma s.r.o., v majetku firmy ma nehnutelnost (byt), ktoru formou najomnej zmluvy prenajimala. byt prenajimala asi od 01.02.09 do 10.02.09, to je len asi 8 dni..najomna zmluva sa ukoncila odstupenim od zmluvy..ma byt tato najomna zmluva vedena v uctovnictve a potom sa ma stornovat? alebo sa tam vobec nema dat? peniaze z najmu nájomnik neuhradil, takze nebol ziaden prijem.. dakujem za vase odpovede...Keby si vedela, ako zle sa toto čítalo. Mala Tvoja známa v činnosti prenájom? Ak áno, faktúrovala nájomcovi aj čo i len 8 dní nájomné? Ak áno, tak aj účtovala? A zmluvu doložila k faktúre? A neplatiča urgovala? A v účtovníctve teda má neuhradenú pohľadávku? Resetnúť sa asi všetko nedá, lebo zmluvu má aj nájomca. A ťažko uhádnuť, prečo bolo odstúpenie od zmluvy. Ako sa ťažko čítalo, tak ťažko sa aj radí.;)
simona sucha
28.10.09,13:37
v cinnosti mala prenajom. byt je len v majetku firmy, ale najomna zmluva nie je vobec zahrnuta v uctovnictve, ziadnu pohladavku neuctovala, ziadnu fakturu, ziadnu vyzvu na zaplatenie im neposlala....odstupenie od zmluvy bolo na zaklade dohody oboch stran... otazka len znie..ma byt tato najomna zmluva v uctovnictve zaevidovana, aj ked nebol ziaden prijem, trvala len 8dni, ukoncila sa dohodou zmluvnych stran o odstupeni od zmluvy..