adela222
27.10.09,18:01
Ahojte, prosím vás môžte mi poradiť ako mám písať bakalársku prácu. Mám tému, že ,,Význam spolupráce rodiny a školy pri výchove dieťaťa s mentálnym postihnutím. Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať. Prosím poraďte mi, kto už má s tým skúsenosti, ďakujem.
Flinstone
27.10.09,17:15
... hlavne sama. Prepisovanie textov bez uvedenia zdroja sa neráta. A myslím, že na výber boli určite aj jednoduhšie témy...
adela222
27.10.09,19:10
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému. :(
ivka70
27.10.09,19:46
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému. :(

Temu mas dobru, pozri sem, mas tu zoznam zariadeni v skolstve
http://www.infovek.sk/predmety/specskoly/schools/sppzoznam.php

skus sa na nakontaktovat na niektore z nich, myslim, ze ti podkladov daju dost
Stefan2005
27.10.09,19:58
... Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať.....

... neviem si odpustiť jednu poznámku: študovala si aspoň približný obor, o ktorom chceš písať bakalársku prácu? Resp. plánuješ v tomto odbore pracovať? Lebo potom by si mala mať aspoň predstavu, o čom to má byť. Neviem ako to chodí teraz, ale za našich čias boli vedúci prác, mali sme konzultantov z praxe - skús sa obrátiť na nich.
Som rodič mentálne postihnutého dieťaťa, a ako vidím, ani do budúcna sa nechystá revolúcia vo výchove mentálne postihnutých detí (určite nie mimo Bratislavy a krajských miest).
Flinstone
28.10.09,05:37
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému. :(
skús osloviť toho komu budeš predkladať prácu... zrejme by mohol mať niečo čo by ti mohlo pomôcť pri písaní. Možno už v minulosti sa niekto zaoberal touto témou a takto získaš nejaký návod, nápady, osnovu... aby si mohla nabrať správny smer.
amakov
28.10.09,09:54
Suhlasim s tým, že urcite más konzultanta, ktorý by ti mohol pomoct ale je pravda,že za nim by si muž mala ísť s nejakou predstavom a mať už nejaku schému o čom bude tá práca. Na uvod by mala byť nejaká teoria z ktorej vychádzaš-rodina, škola, mentálne postihnutí...,ďalej nejaký prípadne výskum z tak postihnutách rodín, z tried, vlastné závery, poznatky, návrhy... Nie je to zlá téma, treba sa do toho zahryznuž a pojde to. Zo začiatku je skoro každá téma ťažká, len sa treba do toho zahryznúť a potom ťa určite napadne veľa myšlienok.Tak veľa zdaru a hlavne nenechávať si to na poslednú chvíľu
Klimentová Viera
28.10.09,10:23
Z každej rady si treba niečo vziať. Hlavne musíš vedieť prečo si si vybrala práve túto tému, aký máš k nej vzťah a aký máš cieľ
V osnove by som najprv vymedzila všetky základné pojmy, ktoré budem v práci používať (rodina, škola, výchova, ...),
potom by som riešila spojitosť rodiny a školy vo výchove (všeobecne) ale len veľmi stručne. Bol by to vlastne úvod do hlavnej problematiky práce - deti s mentálnym postihnutím vyžadujú špeciálnu pedagogiku.
Určite by som sa spojila s pedagogickými a výchovnými pracovníkmi konkrétnych zariadení a škôl. Tam môžeš získať autentickosť riešenia problému. Vždy však uvádzaj zdroje svojich informácií a textov, ktoré použiješ. Plagiátorstvo sa nevypláca a ak ti skutočne ide o dobrú vec, vnesieš do nej kus svojej práce.
Keď budeš mať akú takú predstavu choď za svojim konzultantom. Mal by ti vedieť poradiť a usmerniť ťa.
Téma je to veľmi zaujímavá a aktuálna. Ak začneš zbierať skúsenosti pre jej napísanie v praxi zaujme nielen teba, ale aj komisiu, ktorá bude jej výsledok posudzovať. Držím ti palce a želám veľa úspechov, ale aj ochotných ľudí, ktorí ti pomôžu.
Flinstone
28.10.09,11:19
a jednoduhší bude urobiť prieskum ako výskum, hlavne z hľadiska spracovania výsledkov...
Jana2004
28.10.09,11:36
... neviem si odpustiť jednu poznámku: študovala si aspoň približný obor, o ktorom chceš písať bakalársku prácu? Resp. plánuješ v tomto odbore pracovať? Lebo potom by si mala mať aspoň predstavu, o čom to má byť. Neviem ako to chodí teraz, ale za našich čias boli vedúci prác, mali sme konzultantov z praxe - skús sa obrátiť na nich.
Som rodič mentálne postihnutého dieťaťa, a ako vidím, ani do budúcna sa nechystá revolúcia vo výchove mentálne postihnutých detí (určite nie mimo Bratislavy a krajských miest).

Musím adelu222 zastať. Konzultanti sú v súčastnosti len formálna záležitosť. Ja osobne som robila bakalársku práce pred rokom. Na šťastie som mala dobrú tému, veľmi ma bavila, spravila som si osnovu a až túto konzultant schvaľoval. Svoju prácu som mu ukázala 3x (e-mailom), 1x som osobne konzultovala. Z rečí kolegov viem, že konzultanta videli len raz a to keď im dával svoju e-mailovú adresu, že stačí hotovú prácu poslať a on sa k nej vyjadrí. Téma adely222 sa mi zdá zaujímavá, obšírna. Adela, zbehni do vašej školskej knižnice, popros o bakalárske práce z minulých rokov a uvidíš, ako kolegovia postupovali. Od toho sa naštartuješ. V mieste bydliska si nájdi psychologičku, popros ju o pomoc, použi internet, čítaj, čo sa dá. A posudzovať z daného príspevku odbornosť do budúcna, myslím - príliš trúfalé. Nechcime za každú cenu len zhadzovať, ponižovať, odradzovať, škola je len základ k profesii, ostatné dá prax, samoštúdiá, kolegovia. Veď adela sa len radí, pýta pomoc. "PORADA" je na poradenie, stále tomu verím. Základom NAŠEJ PORADY sú účtovníci a taktiež stále študujeme, čítame a radíme sa TU, NA NAŠEJ PORADE. Ale preto nie sme ZLÍ ÚČTOVNÍCI, že radu pýtame.
alicacka
28.10.09,11:45
Prosím Vás, rada by som sa spýtala, ako píšete tie bakalárske práce ? Všetko si vymýšľate, alebo poskladáte čo nájdete v literatúre?
Klimentová Viera
28.10.09,11:59
Ak budeš skladať len z literatúry, tak z toho bude obyčajný kompilát. Určite je dobré naštudovať si aj niektoré písomné dokumentácie, literatúru a pod. urobiť si z nich tzv reššerše. To je dobré na začiatok, ale práca pozliepaná z výpiskov ťa predsa samotnú nemôže uspokojiť. Musíš do nej vložiť niečo vlastné, vlastný názor a možnosti riešenia problému vzťahu medzi rodinou a školou pri výchove mentálne postihnutých detí. Určite sa však musíš zamerať a vybrať si jeden problém, ktorý by si chcela svojou prácou vyriešiť.
Stefan2005
28.10.09,12:57
... Nechcime za každú cenu len zhadzovať, ponižovať, odradzovať, škola je len základ k profesii,...

Citovala si ma, aj ja Ťa citujem. Vôbec som nemal v úmysle niekoho ponižovať či zhadzovať. Aj keď to tak asi nevyznelo, skôr to bola výtka na úroveň nášho školstva, ktoré "produkuje" tituly ako na bežnom páse - a žiaľ posledné aféry v Čechách i na Slovensku to len dokumentujú a nepridávajú mu na dôveryhodnosti. Ako osoba dotknutá zadaním témy by som mohol písať aj o tom, ako sa prax stavia k výchove mentálne postihnutých. Samozrejme sú aj svetlé výnimky.
doktor01
28.10.09,19:12
Zvolená téma nie je zlá len si zrejme ešte neabsolvovala seminár k záverečnej práci kde Vám presne vysvetlia ako sa píše takáto práca. Super pomoc môžeš nájsť v knižnici kde sa skladujú aj záverečné a diplomové práce z Vašej školy. Určite nie si prvá ktorá spracúva zvolenú tému.
Po formálnej stránke si môžeš pomôcť publikáciou Ako písať vysokoškolské a kvalifikačné práce od Dušana Katuščáka (v publikácii nájdeš vzor ako má vyzerať záverečná práca po formálnej stráne podľa noriem).
PS: Ak budeš potrebovať radu stačí mi napísať.
:cool:
doktor01
28.10.09,19:44
Zvolená téma nie je zlá len si zrejme ešte neabsolvovala seminár k záverečnej práci kde Vám presne vysvetlia ako sa píše takáto práca. Super pomoc môžeš nájsť v knižnici kde sa skladujú aj záverečné a diplomové práce z Vašej školy. Určite nie si prvá ktorá spracúva zvolenú tému.
Po formálnej stránke si môžeš pomôcť publikáciou Ako písať vysokoškolské a kvalifikačné práce od Dušana Katuščáka (v publikácii nájdeš vzor ako má vyzerať záverečná práca po formálnej stráne podľa noriem).
PS: Ak budeš potrebovať radu stačí mi napísať.
adela222
28.10.09,21:36
Ďakujem, ďakujem, ďakujem veľmi ma to posunulo vpred, čo ste mi poradili. A nádej ožila, opäť sa teším na svoju bakalárku. Ste fajn ľudkovia, som nečakala také povzbudenie a pochopenie, keď prvé príspevky nezačali sľubne.
A pán Štefan, chcem len toľko, že keď som mala prax, niektoré veci sa líšili od teórie. Nie len vaše dieťaťa je postihnuté, a preto, ak nie ste spokojný s pedagógmi, ktorí vaše dieťa vychovávajú, tak dá sa nájsť škola, ktorá Vám bude vyhovovať.
pepsikova
31.10.09,14:40
..ak si ešte nezačala s tou bakalárskou prácou, nakukni sem..je tam aj "bakalárska práca" a veľa iných, dobrých a hodnotných tém, možno ti pomôžu..
http://zadanie.sk/index.php?go=typ_zadania&a=profil&b=DESC&pc=1&str=20
Lianka
31.10.09,15:21
Na zaciatku to tak byva, ze clovek nevie, kde zacat. Ale uvidis postupne, ako si pozries ine prace, prestudujes rozne materialy, rozjasni sa ti a ziskas postupne predstavu o tom, co ma byt cielom prace, co by si chcela pracou povedat, komu je urcena, jednotlive body, postupnosti/naslednosti.

Ak mas dilemu, nevies si rady, nevies sa v niecom rozhodnut alebo nemas jasno, mas urcite pridelenu konzultantku - ona je na to, aby ti pomohla, neboj sa ju oslovit.

Pozri aj skolsku smernice, najma z hladiska formalneho - pocet stran, riadkovanie, okraje, cislovanie kapitol, obsaj prace - obal, prehlasenie, abstrakt, zoznam skratiek, osnova, zoznam literatura a pod.

Nezabudni oznacenie citacii, ak budes niektoreho autora citovat - vid. napr. uz spomenuta kniha od Katuscaka alebo STN norma ohladom citacii.

Netreba sa toho bat, dolezite je, aby ta bavila tema.
doktor01
01.11.09,20:00
a jednoduhší bude urobiť prieskum ako výskum, hlavne z hľadiska spracovania výsledkov...
Rozhodne prieskum. Prieskum je ak niečo skúmaš jednorázovo (napr.: dotazník rozdáš a niečo zistíš). Vo výskume je to zložitejšie tak tiež skúmaš problém ale na väčšej výskumnej vzorke, s časovým odstupom a opakovane. Výskum sa robieva aj niekoľko rokov.
účtovník 007
02.11.09,06:40
Prosím Vás, rada by som sa spýtala, ako píšete tie bakalárske práce ? Všetko si vymýšľate, alebo poskladáte čo nájdete v literatúre?

Neuraz sa alicacka, ale toto ma skoro zabilo.
Aké vymýšľanie v BP? Tvoja práca musí mať nejaký cieľ, a tomuto cieľu je prispôsobená štruktúra BP.
Prvá kapitola je spravidla teoretická, musíš uviesť do problematiky. Vysvetľuješ pojmy, uvádzaš citácie z roznej literatúry a publikácii.

Druhá kapitola je spravidla venovaná objektu skúmania, alebo problému ktorému sa venuješ. Identifikuješ problém, opíšeš ho. Opíšeš objekt skúmania.
V tertej kapitole sa už venuješ iba problému, alebo cieľu práce.
Napríklad: uvádzaš silné a slabé stránky, nedostatky, navrhuješ možné riešenia.
Súčasťou mojej práce bol napr. dotazník a analýza výsledkov prieskumu.
Treba si dať pozor na počet otázok, lebo vyhodnocovať podľa rôznych kritérií odpovede, nebola hračka.
Tretia kapitola je Tvoje dielo. Tvoj príspevok k problematike a mal by byť určitým smerom prínosom. Samozrejme, nikto od Teba neočakáva objavenie "Ameriky". Ale mala by si dosiahnuť splnenie stanoveného cieľa.

Veľa úspechov všetkým pisateľom BP. Držím palce.
ludmilla
02.11.09,07:04
Nepísala som síce BP, ale diplomovku a pre mňa to bola obrovsá zábava, čerešnička na torte.
Lianka
02.11.09,07:38
Neuraz sa alicacka, ale toto ma skoro zabilo.
Aké vymýšľanie v BP? Tvoja práca musí mať nejaký cieľ, a tomuto cieľu je prispôsobená štruktúra BP. ...


Nechcem utocit na nikoho osobne, ale neda mi:

Niekedy sa pytam, co ti studenti v tej skole vlastne tri roky, ev. pät robili. Ja studujem na dennom studiu, a my sme kazdy semeter robili min. 2, niekedy aj 5 seminarnych prac rozneho rozsahu uz od prveho rocnika. Pri tom sa clovek vela nauci. Ako pise ludka, zaverecna praca je "ceresnicka na torte", ma odrazat zhrnutie toho, co sa clovek za tie roky studia naucil - nielen po vedomostnej stranke, ale aj po tzv. soft skills, za ake povazujem aj pisomny vystup (jeho formu, spracovanie, prezentaciu, aj organizaciu okolo toho a pod.). Je mi smutno zo statistisk, ktore hovoria, ze vacsina studentov ani nevie, kde maju kniznicu, resp. v nej nikdy neboli. Studium je o studovani, ak neviem, nastudujem si - ak mam problem s formalnou strankou, tiez si nastudujem (smernice skoly o zaverecnych pracach, Katuscak, normy citacii a pod.).

Spominany pripad a jemu podobne, je asi osud externeho studia. Mam okolo seba viacerych externistov, ktori su vyklepani, lebo zrazu maju napisat ("sa po nich chce") par stran textu, co doteraz nikdy nemuseli.

Niekedy naozaj neviem, na co su tie vysoke skoly, ked ludia sa tam chodia len zucastnovat, a nie sa nieco naucit, pracovat na sebe, posunut sa dalej.
sysula
03.11.09,09:38
Nechcem utocit na nikoho osobne, ale neda mi:

Niekedy sa pytam, co ti studenti v tej skole vlastne tri roky, ev. pät robili. Ja studujem na dennom studiu, a my sme kazdy semeter robili min. 2, niekedy aj 5 seminarnych prac rozneho rozsahu uz od prveho rocnika. Pri tom sa clovek vela nauci. Ako pise ludka, zaverecna praca je "ceresnicka na torte", ma odrazat zhrnutie toho, co sa clovek za tie roky studia naucil - nielen po vedomostnej stranke, ale aj po tzv. soft skills, za ake povazujem aj pisomny vystup (jeho formu, spracovanie, prezentaciu, aj organizaciu okolo toho a pod.). Je mi smutno zo statistisk, ktore hovoria, ze vacsina studentov ani nevie, kde maju kniznicu, resp. v nej nikdy neboli. Studium je o studovani, ak neviem, nastudujem si - ak mam problem s formalnou strankou, tiez si nastudujem (smernice skoly o zaverecnych pracach, Katuscak, normy citacii a pod.).

Spominany pripad a jemu podobne, je asi osud externeho studia. Mam okolo seba viacerych externistov, ktori su vyklepani, lebo zrazu maju napisat ("sa po nich chce") par stran textu, co doteraz nikdy nemuseli.

Niekedy naozaj neviem, na co su tie vysoke skoly, ked ludia sa tam chodia len zucastnovat, a nie sa nieco naucit, pracovat na sebe, posunut sa dalej.

mimotemyNie, musim s tebou nesuhlasit a zastat sa externého studia. Nie je to typom studia ale skolou. Studujem externe a okrem 6 seminarnych prac musim na kazde cvicenie doniest dalsiu "pracu" rozsahovo aj obsahovo odpovedajucu seminarnej. ;)

Ale spat k teme. V prilohe zasielam Metodiku pisania kval. prac. Snad to pomoze.:)
Ľubica2
06.12.09,15:19
Neviete mi poradiť podnik, najlepšie zaoberajúci sa priemyselnou výrobou, ktorý má nad 50 zamestnancov, kde by mi dovolili vykonať bakalársku prácu ? Najlepšie BA a okolie. Téma BP z okruhu personalistiky a marketingu.
Možno niekto v takom podniku pracujete a môžte mi dať "echo", že tam môžem dať oficiálnu žiadosť.
Vopred ďakujem.
Pekný deň.
Ľubica2
07.12.09,10:34
... posúvam ...
Lianka
07.12.09,10:38
Osobne ma ziaden podnik nenapada, ale neskusala si najst firmy podla tychto kriterii v roznych katalogoch, aj na webe a nasledne ich oslovit? Firmy v urcitych katalogoch zvacsa uvadzaju oblast, v ktorej posobia, aj pocet zamestnancov.
Danila
07.12.09,10:58
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému. :(Do kelu, Ty nemáš zlú tému, ale najťažšiu z najťažších.......
Lianka
07.12.09,11:05
Do kelu, Ty nemáš zlú tému, ale najťažšiu z najťažších.......

Ak to bolo myslene ironicky, tak suhlasim :D.

Ziadna tema nie je tazka - zalezi len na tom, ako sa k nej clovek postavi, kolko sa jej venuje, kolko casu a energiu do nej da - ved si ju predsa dobrovolne vybral ;), na to studoval 3/5 rokov, ze by mal byt schopny vediet akukolvek temu na urovni bakalarskej/diplomovej prace z daneho odboru napisat.
JankaO
07.12.09,11:39
Pre inšpiráciu a príklady, ako majú vyzerať záverečné práce. Odkazy:
http://www.theses.cz/
http://diplomovka.sme.sk/
Vyhľadávanie je aj podľa školy aj podľa slovného spojenia. Niektoré záverečné práce sú kompletné aj s posudkami.
kikus18
03.02.10,13:37
Ahojte...ja mam tiez podobnu temu...a mam problem zohnat 2 knizky...Bajo,Vasek-pedagogika mentalne postihnutych,1994
Vančova A.-zaklady pedagogiky MP,2005
Ked ju ma niekto doma prosim pomozte, alebo ju kupim,alebo vratim...alebo ak sa da mailom..je to jedno len pomozte...dakujem...
bábika
04.02.10,07:30
literatúru môžeš zohnať a to tak , že v knižnici požiadaš o zabezpečenie ale je to spoplatkom ale keď spomínaná kniha exzistuje zoženú ti ju v priebehu 2-3týždňov preto je potrebné s BC, diplomovými prácami začínať skôr, kvôli literatúre.
bábika
04.02.10,07:33
No podľa toho ktorí konzultanti, niektorí k tomu pristupujú ako si písala, ale ja z vlastnej skúsenosti viem, že som mala asi najlepšiu konzultantku aká v tej dobe exzistovala a to som viacmenej mala všetky konzultácie osobné a asi 2 mailom a tých konzultácií bolo min. 10
kikus18
04.02.10,07:50
Ja mam objednane tie knihy,len dlho sa nane caka...cakam uz asi pol roka a kym pridem na rad ja tak uz ich nebudem potrebovat,lebo BC prace mame odovzdat v marci...ta tak a preto by som potrebovala tie knizky...
viktorviktor
09.02.10,10:13
skús hľadať v niektorej osobitnej škole a keď som zadal názov prvej hľadanej knihy guglovi tak mi dal napr. http://zadanie.sk/index.php?go=karta&idz=1024
kikus18
22.02.10,15:31
ahojte...chcem sa opytat,ze do cestneho prehlasenia v BC sa pise pcet znkov vratane medzier alebo bez...dik..pa
zdenka131
23.02.10,08:07
Ahoj
Nároky na písomné práce sa môžu modifikovať podľa osobitných požiadaviek univerzít, fakúlt, vysokých škôl Najlepšie by bolo informovať sa priamo na škole. Každá škola vydáva internú smernicu k písaniu práce. Čo platí na jednej škole, nemusí platiť na inej. My sme napríklad Čestné prehlásenie na diplomovej práci na jednej VŠ vôbec nepísali a na ďalšej sme ho písali.
miramax1
23.02.10,21:24
Ako má bakalárska práca po formálnej stránke vyzerať, Ti najlepšie poradia na VŠ, na ktorej študuješ. Nie je v tom jednotnosť.
pe.pe
24.02.10,18:58
A keďže sa Ministerstvo školstva prebudilo aj v tomto smere, vydalo Metodické usmernenie 14/2009-R. Nájdeš ho v linku, asi v strede :)

http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=3461
pica
03.04.10,18:47
---skus dat do toho srdce,cit a najma lasku v mnohych podobach.Pretoze laska je to co ten či ta postihnuta potrebuje najviac,pochopenie,lasku a ešte raz lasku.
Skus si predstavit za ty si ta postihnuta,skus sa vzit do roly takehoto dietata,ci uz dospeleho.Tolerancia,pohladenie trebars len slovom,pocit priatelstva,priatelstvo,odovzdanie...to su atrubuty ktorymi aj Ježiš urobil najväčšiu revoluciu v dejinach a dodnes ho vzyvaju davy.A je absolutne jedno ci vstal z mrtvych ci nestal.Vzdoroval,obetoval sa a presvedcil-to je obdivuhodne.Ja osobne do kostola nechodim,ale Jezisa si hlboko važim,.
Teda ber si z neho priklad,nech aj v tvojej praci je laska,srdce,nech posunie tento svet o kustik dopredu,nezarad sa medzi statisice tych co sa len vezu....prajem vsetko dobre...ak by si mala problemy bezplatne ti poradim,neviem ci sa tu smu uvadzat kontakty,skus si najst v googlu henrieta vyvolena a ozvi sa.....
199013
07.08.11,19:57
Ahojte a vedeli by ste mi poradiť s mojou témou neverbálne správanie učiteľa ako mám postupovať a ako ma vlastne vyzerať koncept bakalárky...
matula2916
09.10.11,09:28
Ahojte, prosím vás môžte mi poradiť ako mám písať bakalársku prácu. Mám tému, že ,,Význam spolupráce rodiny a školy pri výchove dieťaťa s mentálnym postihnutím. Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať. Prosím poraďte mi, kto už má s tým skúsenosti, ďakujem.

Kontaktujet na mail, viem vam velmi poradit vo vsetkom ohladom vasej bakalaraskej praci ...gallikov.martina@gmail.com
ZdenaP
18.10.11,19:50
Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov, t.j. mal by zahŕňať obdobie komunizmu, obdobie tesne pred prevratom a obdobie samostatného Slovenska. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? Viem, že ste tu veľmi skúsený odborníci, tak možno by ste mi mohli aj napísať, ako ste vývoj tejto podpory vnímali vy. Zároveň to chcem porovnať s vývojom miezd a štátneho rozpočtu. To sa chcem obrátiť na štatistický úrad. Ale možno by ste mi vedeli poradiť ešte nejaké inštitúcie, kde sa môžem obrátiť. Viete, chcela by som v bakalárke zistiť na koľko je pomenovanie "sociálny štát" u nás opodstatnené.
Ďakujem.
luja5
20.10.11,20:39
Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov ... Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? ...
Nájdeš na jaspi-web (predpisy) s použitím vyhľadávacej tabuľky.
ZdenaP
23.10.11,00:35
Ďakujem za info. Hneď idem pozrieť.
A ešte jedna otázka. Vedúca bakalárky mi to spojila aj s porovnaním s iným krajinami. Neporadíte aj to, kde by som našla znenia ich zákonov (napr. Rakúsko, USA, Japonsko, škandinávske krajiny, Nemecko, Francúzsko...- niektoré z týchto) ale preložené do slovenčiny, prípadne češtiny? Nie som taká zdatná v jazykoch. Prípadne nemáte niekto skúsenosti ako to funguje inde? Niečo som si už pozrela v niektorých fórach, ale ja by som potrebovala presné informácie.Ďakujem.
luja5
23.10.11,07:30
Ďakujem za info. Hneď idem pozrieť.
A ešte jedna otázka. Vedúca bakalárky mi to spojila aj s porovnaním s iným krajinami. Neporadíte aj to, kde by som našla znenia ich zákonov (napr. Rakúsko, USA, Japonsko, škandinávske krajiny, Nemecko, Francúzsko...- niektoré z týchto) ale preložené do slovenčiny, prípadne češtiny? Nie som taká zdatná v jazykoch. Prípadne nemáte niekto skúsenosti ako to funguje inde? Niečo som si už pozrela v niektorých fórach, ale ja by som potrebovala presné informácie.Ďakujem.
Tak v tomto Ti veľmi neporadím.
Ale nejaké informácie by si možno mohla nájsť na stránke www.vsm.sk/files/sh/projekt_semin.doc (http://www.vsm.sk/files/sh/projekt_semin.doc), ktorá by mala obsahovať niečo o sociálnych politikách krajín EÚ a ich porovnaní, o jednotlivých sociálnych politikách krajín Slovensko, Česká republika, Grécko, Nemecko, Švédsko (ja som túto stránku neotvárala).
Alebo stránka www.handikap.sk (http://www.handikap.sk/vitajte-na-stranke.php) obsahuje aj niečo o sociálnej starostlivosti vo Švédsku (Politika a zákony vo Švédsku), ale neviem, nakoľko to bude pre Teba postačujúce.
avalik
23.10.11,08:13
Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov, t.j. mal by zahŕňať obdobie komunizmu, obdobie tesne pred prevratom a obdobie samostatného Slovenska. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? Viem, že ste tu veľmi skúsený odborníci, tak možno by ste mi mohli aj napísať, ako ste vývoj tejto podpory vnímali vy. Zároveň to chcem porovnať s vývojom miezd a štátneho rozpočtu. To sa chcem obrátiť na štatistický úrad. Ale možno by ste mi vedeli poradiť ešte nejaké inštitúcie, kde sa môžem obrátiť. Viete, chcela by som v bakalárke zistiť na koľko je pomenovanie "sociálny štát" u nás opodstatnené.
Ďakujem.

skus oslovit aj Ministerstvo prace, soc. veci a rodiny

Sekcia sociálnej a rodinnej politiky:
PhDr. Mária Nádaždyová, generálna riaditeľka sekcie
sekretariát:
Dana Podobná (podobna@employment.gov.sk) (tel. 02 2046 1055)
Odbor štátnej podpory a stratégie sociálnej a rodinnej politiky:
Ing. Ildikó Polačeková, riaditeľka odboru
sekretariát:
Mgr. Robert Pientka (robert.pientka@employment.gov.sk) (tel. 02 2046 1063)
ivka70
23.10.11,08:41
Kontaktujet na mail, viem vam velmi poradit vo vsetkom ohladom vasej bakalaraskej praci ...gallikov.martina@gmail.com

Ono snaha sa ceni, ale kedze autorka hladala pomoc pred 2 rokmi, predpokladam, ze tu bakalarku uz davno zvladla :D
9ankat
14.11.11,16:49
Dobrý večer,


prosím poraďte mi. Mám tému - zisťovanie a vykazovanie výsledku hospodárenia účtovnej jednotky, a jeho využitie pre externých užívateľov a pre potreby podniku.
Robím osnovu a neviem sa pohnúť ďalej.
O výsledku hosp. som už niečo našla, no neviem kde, alebo pod akým názvom by som mala hľadať knihy, aby som zistila ako využívajú ext.užívatelia (banky, veritelia, atd. ) výsledok hosp. podniku
Adaka
15.01.13,12:10
pomoc k bakalárke,mám tému využitie spoločenskej hry na rozvoj matematických kompetencií a neviete mi poradiť nejaku super hru ktorá by sa dala opísať riadne :) a do tej zhody sa asi nerátaju nejaké výpisky z kníh ked tam bude zdroj, lebo poučky a rozdelenie hier tie si nevymyslím :( dakujem