Benko
27.10.09,18:22
Prosím vás poraďte mi ako vytvoriť v ALFE zálohovú faktúru a potom ostrú faktúru po úhrade zálohy.
Ďakujem.
ekopo
27.10.09,17:34
nerobím s tým sw, ale vidím že ponúka vytvorenie "preddavkových faktúr" a aj riadnych faktúr, nevidím problém....
bobiko
30.10.09,11:52
nerobím s tým sw, ale vidím že ponúka vytvorenie "preddavkových faktúr" a aj riadnych faktúr, nevidím problém....

niekto nevidel ani uzivatelsku prirucku :rolleyes:
ekopo
30.10.09,15:35
niekto nevidel ani uzivatelsku prirucku :rolleyes:
niekto nevie ani poradiť...
Manual
30.10.09,16:11
Ak sa zadávateľ otázky neozýva, asi to má vyriešené... na stránke www.kros.sk je ale pekná "kuchárka" ako na to.
ivako
30.10.09,16:12
Vystavovanie preddavkových faktúr je založené na rovnakom princípe ako vystavovanie klasických faktúr.



Preddavkovú faktúru vystavíte po výbere z hlavného menu programu Fakturácia → Preddavkové faktúry. Po stlačení tlačidla Pridaj program ponúka len dve možnosti: Nová preddavková faktúra a Kópia z preddavkovej faktúry. Vo formulároch sa nachádzajú aj polia pre sadzby DPH a sumy s DPH a bez DPH. Ich zadávanie už pri vystavovaní preddavkových faktúr sa potom zužitkuje pri vytváraní faktúry ako kópie z preddavkovej faktúry, kde potom nie je potrebné znovu zadávať percentá pre DPH.

TIP: Rozpis DPH v preddavkovej faktúre program zároveň využije pri tlačovej zostave Preddavková faktúra profi s rozpisom.
Mám to z Alfy - Pomôcky - Pomoc
Využívaj túto pomoc Alfy a veľa vecí ti bude jasnejších.
Benko
30.10.09,17:15
Ahoj, ďakujem za reakcie. Možno som mala byť konkrétnejšia.
Nerobím v Alfe vôbec, videla som ju 1x v živote, čítať písať síce viem, len som robila niekde chybu a preto mi to nešlo. Potrebovala som to veľmi súrne, klient ma poprosil o pomoc lebo je mimo SR. On si robí VF sám v Alfe. Pomoc som našla samozrejme na Porade v tomto príspevku:

"Pôvodca textu príspevku: stuko
No ja to robim, takto, poradaci opravte ma, ak sa mylim :

1 Preddavkovu fakturu vloz do pohladavok a v alfe zvol typ dokladu preddavok
2 Nasledne realizuj uhradu preddavkovej faktury - bud cez pokladnu, alebo ucet- uhrad tuto fakturu standartne zvol VOZD (resp. podla clenenia)
3 Ked pride riadne faktura, vloz ju do pohladavok, zvol moznost oprav a prepíš do pola cislo dokladu - to cislo, ktore ti program vypisal pri uhrade zalohovej faktury, do pola poznamka, napis uhradene zalohou
4 V pohladavkach by mala byt faktura vysedena - tj. zaznamena uz ako uhradena-
Poradaci, dufam, ze som jarosovi poradil dobre"

Už to neviem nájsť, myslím, že to bolo z rokov minulých, ale pomohlo.
Ďakujem a prajem pekný večer
Janka
bobiko
02.11.09,11:45
nerobím s tým sw, ale vidím že ponúka vytvorenie "preddavkových faktúr" a aj riadnych faktúr, nevidím problém....

citovanie vaseho konstatovania (nenapisali ste totiz ziadne riesenie problemu k otazke :rolleyes:) bolo myslene napriek tomu pozitivne, ze aj clovek ktory s alfou nerobi sa v nej vie rychlo zorientovat...
a kto nie, je k dispozicii uzivatelsky manual (pouzitie ktoreho som doporucil), a napoveda, kde to vsetko pekne najde rozpisane. aj s obrazkami.

a ako mozte citat, pani Janka, ktora otazku polozila, nasla svoju odpoved, pretoze tato otazka sa tu uz riesila v minulosti.

-------------
ak chces nasytit cloveka na jeden den, daj mu rybu, ak ho chces nasytit na cely zivot, nauc ho chytat ryby