danastefan
27.10.09,19:37
Dobry,neviem či mi niekto dokaže poradit,z DÚ mi poslali výzvu na opravu výkazov ziskov a strat kde nesedí r 57 ktrory sa nerovná položke v suvahe r. 85 čiže výsledok hospodarenia za učt.obdobie.Neviem kde som urobila chybu vsetko generuje program .Výsledovke a suvahe mam rovnaký hosp.výsledok a vo výkaze ziskov a strat iny.Neviem kde hladat chybu ak mi vie niekto poradit tak vrele dik.
Lenka1979
27.10.09,18:53
Dobry,neviem či mi niekto dokaže poradit,z DÚ mi poslali výzvu na opravu výkazov ziskov a strat kde nesedí r 57 ktrory sa nerovná položke v suvahe r. 85 čiže výsledok hospodarenia za učt.obdobie.Neviem kde som urobila chybu vsetko generuje program .Výsledovke a suvahe mam rovnaký hosp.výsledok a vo výkaze ziskov a strat iny.Neviem kde hladat chybu ak mi vie niekto poradit tak vrele dik.

Výsledovka = Výkaz ziskov a strát.

Skús prečítať túto tému:

Nesedí mi súvaha a výkaz ziskov a strát - prosííííím (http://www.porada.sk/t108397-nesedi-mi-suvaha-a-vykaz-ziskov-a-strat-prosiiiiim.html?highlight=nesed%ED+s%FAvaha) (http://www.porada.sk/images/misc/multipage.gif 1 (http://www.porada.sk/t108397-nesedi-mi-suvaha-a-vykaz-ziskov-a-strat-prosiiiiim.html?highlight=nesed%ED+s%FAvaha) 2 (http://www.porada.sk/t108397-p2-nesedi-mi-suvaha-a-vykaz-ziskov-a-strat-prosiiiiim.html?highlight=nesed%ED+s%FAvaha) 3 (http://www.porada.sk/t108397-p3-nesedi-mi-suvaha-a-vykaz-ziskov-a-strat-prosiiiiim.html?highlight=nesed%ED+s%FAvaha) ... Posledná strana (http://www.porada.sk/t108397-p6-nesedi-mi-suvaha-a-vykaz-ziskov-a-strat-prosiiiiim.html?highlight=nesed%ED+s%FAvaha))
danastefan
27.10.09,20:38
výsledovka mi sedi so suvahou ale nie s výkazom ziskou a strat ,pozriem sa ale na 395 ,dik
vierockak
27.10.09,20:44
Dobry,neviem či mi niekto dokaže poradit,z DÚ mi poslali výzvu na opravu výkazov ziskov a strat kde nesedí r 57 ktrory sa nerovná položke v suvahe r. 85 čiže výsledok hospodarenia za učt.obdobie.Neviem kde som urobila chybu vsetko generuje program .Výsledovke a suvahe mam rovnaký hosp.výsledok a vo výkaze ziskov a strat iny.Neviem kde hladat chybu ak mi vie niekto poradit tak vrele dik.
pozri o akú sumu Ti to nesedí - možno Ťa suma "osvieti" a možno nemáš len zúčtovaný HV predch. účt. obdobia

pozn. mimochodom výsledovka a výkaz ziskov a strát nie je to isté?
danastefan
27.10.09,20:54
predchádzajuce učtovné obdobie nebolo nakolko s.r.o. v tom roku začinala, na 395 mam 0
Dáša_
27.10.09,20:58
a ktorý hospodársky výsledok je správny, ten v suvahe alebo vo výkaze ziskov a strat ?
Stefan2005
27.10.09,21:04
výsledovka mi sedi so suvahou ale nie s výkazom ziskou a strat ...

môžeš vysvetliť obsah výsledovky? resp. rozdiel medzi výsledovkou a výkazom ziskov a strát? V prvom príspevku máš uvedené, že výsledovka=VZaS...

P.S. porovnaním možno prídeš na to, kde je ten rozdiel...
Dáša_
27.10.09,21:07
predpokladám, že výsledovka je púhe porovnanie 5. a 6. účtov z účtovníctva a teda tento výsledok je správne.
Skus presne vyčísliť aký je rozdiel.
Je možné, že je vo výkaze ziskov a strát niekde zle definovaný nápočtový riadok
danastefan
27.10.09,21:11
Neviem ten v suvahe je rovnaky s výsledovkou tak som si myslela ,že ten ,ale podla VZ aS bola odvedená dan .Nikde som ale nenašla zaučtovanie na 391,resp.co zaučtujem do zostatku podla sumy bz mi vychadzalo na neuhr.pohladavky
Výsledovka je porovna nie učtov 5. a 6.
Dáša_
27.10.09,21:17
v prvom rade treba zistit, ktory hv je spravny. Aky e rozdiel, je velký?

najlepsie by si urobila, keby si spocitala konecne stavy triedy 6 a 5 a urobila medzi nimi rozdiel. Najlepšie z hlavnej knihy.

mmch, nemala si žiadne pripočitateľné položky?
marina8
27.10.09,21:19
Neviem ten v suvahe je rovnaky s výsledovkou tak som si myslela ,že ten ,ale podla VZ aS bola odvedená dan .Nikde som ale nenašla zaučtovanie na 391,resp.co zaučtujem do zostatku podla sumy bz mi vychadzalo na neuhr.pohladavky


ak si odvadzala dan, mas uctovane na 591/341?
uctovala si opravne polozky - 391?
o aku sumu ti to nesedi?
a ked ides podla hlavnej knihy riadok po riadku ani tak to nevies najst?
Dáša_
27.10.09,21:33
nechaj si urobiť výkaz ziskov a strát na koruny, nie zaokruhlený a urob rozdiel oproti "výsledovke". Rozdiel, ktorý tu je je potrebné nájsť.

A len tak mimochodom, nemáš povodne urobený výkaz ziskov a strát pred vypočítaním dane a výsledovku až po vypočítaní dane?
T.j. nie je náhodou rozdiel vo vypočítanej dani za rok 2008?
danastefan
27.10.09,21:42
dan mam naučtovanu 591/341 ale nikde nemam 391,čo tam neuhradene krt.pohladavky to bytak sedelo podla sumy
Dáša_
27.10.09,21:45
dan mam naučtovanu 591/341 ale nikde nemam 391,čo tam neuhradene krt.pohladavky to bytak sedelo podla sumy

kde máš vyššiu sumu vo výsledovke alebo vo výkaze ziskov a strat?
Dáša_
27.10.09,21:46
dan mam naučtovanu 591/341 ale nikde nemam 391,čo tam neuhradene krt.pohladavky to bytak sedelo podla sumy

prečo by mali byť pohľadávky vo výkaze ziskov a strát?
danastefan
27.10.09,21:53
tak uz neviem sedelo mi to podla sumy k comu potom 391
Dáša_
27.10.09,22:00
máš zaúčtované 391/547 ?

nastavujes si niekde sama alebo mas moznost nastavit riadky vykazov? resp. jednotlivym uctom osnovy priradit spravne riadky?
danastefan
27.10.09,22:04
vyššia suma je vo VZaS riadky su nastavene ja už len dam vygenerovat tlač
marina8
27.10.09,22:09
vyššia suma je vo VZaS riadky su nastavene ja už len dam vygenerovat tlač

mozno bude najlepaie ak zoberies hlavnu knihu a suvahu a skontrolujes riadky, z ktorych sa ti r. 85 sklada - r. 67 - ZI, r. 86 - zavazky a tak dalej, tie byvaju standardne a normalne ich v exceli napocitas, ze ci ti to sedi
a potom to iste s VZaS
danastefan
27.10.09,22:14
asi ano ,ta 391 musi byt stale naučtovana,dnes to uz aj tak asi necham
Dáša_
28.10.09,06:04
Neviem ten v suvahe je rovnaky s výsledovkou tak som si myslela ,že ten ,ale podla VZ aS bola odvedená dan .Nikde som ale nenašla zaučtovanie na 391,resp.co zaučtujem do zostatku podla sumy bz mi vychadzalo na neuhr.pohladavky
Výsledovka je porovna nie učtov 5. a 6.

čo znamená, že podľa HV vo výkaze Ziskov a strát bola odvedená daň?

Lebo daň sa počíta podľa HV, ale potom sa musí daň zaúčtovať. Takže ak sa platí daň, nemal by vo Výkaze ziskov a strat byt ten HV, z ktorého sa počítala daň.
azla
28.10.09,07:41
Prečítala som si predchádzajúce príspevky, máš dobrých navigátorov a nič....????
Neexistuje, aby sa chyba nenašla. To si buď istá. :)

Napíš aký je HV vo v Súvahe......
Napíš aký je HV vo VZaS...........

Napíš aký je HV vo "Výsledovke"- Tvoj rozdiel medzi tr.5 a tr.6 .....
Do súčtu triedy 5 nepočítaj účet 591.
Toto je HV pred zdanením - taký istý by si mala mať v r.100 daňového priznania.
Napíš ešte aká je hodnota 591 ....

Budeme hľadať.:cool:
Dáša_
28.10.09,07:44
Budeme hľadať.:cool:
mimotemy

náhodou toto hľadanie na diaľku je celkom dobrá zabavka, človek sa trocha precvičí :D:D

normalne ľutujem, že odchádzam od PC a vy to zatiaľ odhalíte :cool::cool:
azla
28.10.09,08:01
mimotemy...neboj, zadavateľka tu ešte nie je.
Lenka1979
28.10.09,10:35
mimotemy...neboj, zadavateľka tu ešte nie je.
:)
danastefan
29.10.09,21:59
Trvalo to ,ale našla som chybu ,do VZaS mi nazarátalo 540 účet.Všetkým Vám dakujem