janka.jana1
27.10.09,21:07
Ahojte.

Potrebovala by som poradit.

Moja mam si robila sama RZZP, kedze je zamestnana a je aj SZCO robila si rocne zuctovanie na tlacive S.

Ich mzdarka jej poslala tlacivo "Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnavatela" (Priloha č. 17), vraj ho mala vyplnene poslat do 25.9.09.

Ja mam pocit, ze moja mama mala povinnost toto tlacivo vyplnit iba ak jej vysiel preplatok alebo nedoplatok aspon 3 Eur. A tlacivo by v tom pripade mala poslat do 30.6.
Rozmyslam spravne??

Pretoze na rocnom zuctovani jej vysiel preplatok 0,04 Eur, tak sme tlacivo Oznámenie o nedoplatku...... vobec ani nevyplnali, tak neviem preco ho ta pani na mzdovom pyta.

Dufam, ze rozmyslam spravne.
Ked som si zobrala to tlacivo "Oznamenie...." a RZZP, tak do oznamenia by som mala v oddiele III. napisat:
prvy riadok = suma v p.A07 z tlaciva SA,
druhy riadok = suma v p.A25 z tlaciva SA
treti riadok = suma v p. A28 z tlaciva SA, teda rozdiel, a ten je tych 0,04 Eur.

Tu cast SB (SZCO) som nepouzivala.

Dakujem za radu.
Andyke
28.10.09,00:46
Nedoplatok alebo preplatok zamestnávateľa nižší ako 3 eurá sa zamestnávateľovi neoznamuje. Takže postupovali ste správne.
Termín oznámenia bol do 31.8.2009. (pre poistencov a platiteľov, ktorí mali toto oznámenie vyplňovať)

Pozri aj tu :
http://www.rzzp.sk/poucenia/postup_na_vyplnenie_oznamenia_zamestnavatela.pdf

Pozn.: Zamestnávateľ mal poslať do ZP Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov za rok 2008 (príloha č.14) do 30.9.2009.