laur12
27.10.09,23:07
dobry den!

moj manzel si mysli, ze i bez studia mediciny ci farmacie je schopny kombinovat lieky. ze si ich kombinuje sam mi nevadi, ale teraz nasej dcere pridava liek, ktory je len na lekarsky predpis, lebo nie je spokojny s tym, co jej predpisala lekarka. predpisane lieky uz viac ako tyzden nezaberali, ale lekarka ani po opatovnej navsteve nezmenila lieky.

myslim si, ze manzelov postoj nie je spravny, mozno dokonca trestny, ale neviem akym argumentom sa branit alebo co podniknut.

dakujem za odpoved.
Stanislav 1975
27.10.09,22:09
dobry den!

moj manzel si mysli, ze i bez studia mediciny ci farmacie je schopny kombinovat lieky. ze si ich kombinuje sam mi nevadi, ale teraz nasej dcere pridava liek, ktory je len na lekarsky predpis, lebo nie je spokojny s tym, co jej predpisala lekarka. predpisane lieky uz viac ako tyzden nezaberali, ale lekarka ani po opatovnej navsteve nezmenila lieky.

myslim si, ze manzelov postoj nie je spravny, mozno dokonca trestny, ale neviem akym argumentom sa branit alebo co podniknut.

dakujem za odpoved.
Toto je katastrofálny počin manžela- dávať dieťaťu lieky svojvolne ktoré sú len na lekársky predpis je obrovská nezodpovednosť -može poškodiť dcére zdravie a v najhoršom prípade aj na trvalo(pečeň a pod.)-treba mu to zatrhnúť hneď a rázne...
camozzi
27.10.09,22:53
Lekarka velmi dobre vie preco sa rozhodla nasadit lieky ake nasadila. Manzel kona absolutne nespravne a zdraviu dceri tym viac skodi ako pomaha. Zrejme lieky predpisala obvodna lekarka, ktora dceru pozna a teda vie ake lieky su pre nu najlepsie - z hladiska moznych vedlajsich ucinkov pri alergiach alebo inych skutocnostiach, ktore su v karte. Niektore lieky sa nemozu kombinovat s niektorymi druhmi jedla, tiez sa predpisuju a uzivaju aj na zaklade chorob, ktore uz v minulosti mala... Dokonaca ani homeopatika nemozes kombinovat s hocicim.
Ak mas teda pocit, ze lieky nezaberaju, navstiv ineho lekara a prekonzultuj to s nim, popripade by ti mozno poradil aj lekarnik.
Stanislav 1975
28.10.09,06:24
Lekarka velmi dobre vie preco sa rozhodla nasadit lieky ake nasadila. Manzel kona absolutne nespravne a zdraviu dceri tym viac skodi ako pomaha. Zrejme lieky predpisala obvodna lekarka, ktora dceru pozna a teda vie ake lieky su pre nu najlepsie - z hladiska moznych vedlajsich ucinkov pri alergiach alebo inych skutocnostiach, ktore su v karte. Niektore lieky sa nemozu kombinovat s niektorymi druhmi jedla, tiez sa predpisuju a uzivaju aj na zaklade chorob, ktore uz v minulosti mala... Dokonaca ani homeopatika nemozes kombinovat s hocicim.
Ak mas teda pocit, ze lieky nezaberaju, navstiv ineho lekara a prekonzultuj to s nim, popripade by ti mozno poradil aj lekarnik.

A ešte niečo doplním-niektoré lieky by sa mali brať pred jedlom, niektoré po jedle a pod. a to vie najlepšie lekár...
buchač
28.10.09,12:39
dobry den!

moj manzel si mysli, ze i bez studia mediciny ci farmacie je schopny kombinovat lieky. ze si ich kombinuje sam mi nevadi, ale teraz nasej dcere pridava liek, ktory je len na lekarsky predpis, lebo nie je spokojny s tym, co jej predpisala lekarka. predpisane lieky uz viac ako tyzden nezaberali, ale lekarka ani po opatovnej navsteve nezmenila lieky.

myslim si, ze manzelov postoj nie je spravny, mozno dokonca trestny, ale neviem akym argumentom sa branit alebo co podniknut.

dakujem za odpoved.

Priznám sa , že toto som robil aj ja ....

ALE

1. Nedal som antibiotikum malému decku ...

2. Vedel som , čo si môžem dovoliť , nakoľko v tej dobe som / sme / vedeli v podstate , ako deti zareagujú na podaný liek , na čo sú alergické ....atď

3. A čo je hlavné , prečítal som si znova a znova príbalový letáčik ...

4. A inak súhlasím s manželom , antibiotikum by malo zabrať do 4 dní , najneskôr , inak po 3-4 dávke ...:rolleyes:
FugAn
28.10.09,12:47
Ak lieky nezaberajú a lekár neurobí nič je najvyšší čas zmeniť lekára. Môže sa stať, že lekár nasadí iné antibiotiká ale toho istého druhu, ktoré nezaberajú jediné čo urobí zničí dieťaťu imunitný systém. V minulosti bolo módou na každú chorobu nasadiť antibiotiká alekár bol krytý ak sa niečo stalo dieťaťu. Tento trend pretrváva aj teraz hlavne u staršej generácie lekárov.
lindusaaa
28.10.09,13:05
Urcite nie je dobre len tak bez konzultacie s odbornikom nasadit dietatu lieky, ktore su len na lekarsky predpis. Moze jej to ublizit. Ako uz bolo spomenute, ak lieky nezaberaju treba ist znovu k lekarovi. Ak ich nechce zmenit, mozno by bolo vhodne skusit to skonzultovat aj s niekym inym. Ale zas moze mat dovod preco zatial lieky nezmenil.
laur12
28.10.09,14:49
dakujem za odpovede. ja som s lekarkou spokojna, s manzelom nie :) . praveze lekarka nenasadila atb a ani manzel ich nedava. je to nejaky oblbovaci vykasliavaci liek, uplne bez mojej sympatie.

skor som mala na mysli nieco ako ... no veru neviem, keby som vedela, nepytam sa. udat ho nechcem, on to taji i pred tou lekarkou, tak neviem, ci i preto to nezabera ...
Stanislav 1975
28.10.09,14:52
dakujem za odpovede. ja som s lekarkou spokojna, s manzelom nie :) . praveze lekarka nenasadila atb a ani manzel ich nedava. je to nejaky oblbovaci vykasliavaci liek, uplne bez mojej sympatie.

skor som mala na mysli nieco ako ... no veru neviem, keby som vedela, nepytam sa. udat ho nechcem, on to taji i pred tou lekarkou, tak neviem, ci i preto to nezabera ...

a čo tak namiesto lekárky vymeniť manžela???:D:D:D
kaco11
28.10.09,15:31
Osobne si myslim, že lekárka to myslela v podstate v dobrom. Keďže je to dieťa a aj tak vo všeobecnosti nie je dobrý prílišný príjem akýchkoľvek liekov. Ja som ich nikdy nebrala ani neberiem. Mala som a ešte stále mám fantastickú babku bylinkárku /moja vlastná babka/, ktorá mi vždy dala bylinky, medíky a podobné sajrajty /pardón za výraz/ a som jej za to vďačná.

Záleží od toho ako často býva dcéra chorá. Mala som známu, ktorá mala dcéru, často choré dieťa. Dnes má narušenú imunitu a prííííšerné zuby z liekov. Proste ich bolo veľa. Pokiaľ by lekárka predpísala zlé antibiotiká - jej chyba. Ale pokiaľ predpíše niečo slabšie vynikajúce. Pokiaľ si telo zvykne na silné antibiotiká tak fakt netuším čo by malej o pár rokov zabralo. Manželovi dať po prstoch a zastaviť sa za lekárkou a vkľude to celé prebrať. Opýtať sa za aký dlhý čas by mal sirup zabrať. Či nie je iná alternatíva atď. Hlavne záleží čo malej je, ako často to máva, aký je jej chorobopis a pod. A to vie len jej lekárka.