4326
26.08.05,08:16
Ahojte,


prosim o radu: Z daňoveho uradu mi prislo vycislenie sankcneho uroku za oneskorenu uhradu DPH za zdanovacie obdobie 1999.
Podla mojho nazoru, toto ustanovenie o sankcnom uroku za oneskorenu uhradu DPH je platne az v tomto roku. Poradi mi niekto?
Jankake
26.08.05,06:56
Moj nazor je ze ano, patri do tohto roku,kedze datum vyrubenia je teraz. patri to do zmluvnych resp. zakonnych pokut a penale, do nakladov. ale to nie som si ista uplne.
Tweety
26.08.05,06:59
Moj nazor je ze ano, patri do tohto roku,kedze datum vyrubenia je teraz. patri to do zmluvnych resp. zakonnych pokut a penale, do nakladov. ale to nie som si ista uplne.
Určite pokuta patrí do roku v ktorom je vyrubená, ale zásadne nepatrí do daňových nákladov-je pripočitateľná k zisku
Jankake
26.08.05,07:00
dik za info :-)
4326
26.08.05,10:55
Neslo mi o zauctovanie pokuty, ze je to nedanovy naklad viem. Ide mi o to, ci je to opravnene vyrobeny sankcny urok, kedze zakon o sprave dani a poplatkov bol novelizovany a do novelizacie neboli pokuty za oneskorenu uhrradu dane.

Teda ide o opravnenost.
Tweety
26.08.05,11:04
Neslo mi o zauctovanie pokuty, ze je to nedanovy naklad viem. Ide mi o to, ci je to opravnene vyrobeny sankcny urok, kedze zakon o sprave dani a poplatkov bol novelizovany a do novelizacie neboli pokuty za oneskorenu uhrradu dane.

Teda ide o opravnenost.To sa mi celkom nezdá že by daniari dobrovoľne prišli o možnosti príjmov!?
Jarino
26.08.05,16:33
V súčasnosti môže daňový úrad vyrubiť na DPH len sankčný úrok (už nie penále), o sankcionovaní hovorí len 511/1992, a to aj na predchádzajúce roky. Ak hovoríš, že ti vyrubili sankčný úrok na rok 1999, tak to môžu len na zdaňovacie obdobie IV.Q 1999 a 12/1999, lebo tieto boli splatné v roku 2000 (takže to sa v tomto roku ešte môže sankcionovať). Ale predchádzajúce zdaňovacie obdobia ti už nemôžu sankcionovať, ak tak urobili, odvolaj sa.