ucetni_fantozzi
28.10.09,07:28
stal sa nam nasledovny problem, rad by som vedel, ci ste niekto neriesili nieco podobne:

na registracnej pokladnici (pracujucej ako fiskalny modul k pc) sa vyskytla taka chyba, ze storna namiesto do minusu davala do plusu - tzn. ak som mal storno (vratenie tovaru zakaznikom) vo vyske napr. 100 eur, registracna pokladnica namiesto toho, aby trzbu o 100 eur znizila, ju o tuto sumu zvysila.

prislo sa na to az s odstupom niekolkych tyzdnov po niekolkych vykonanych dennych/mesacnych zavierkach a samozrejme po podani priznani k DPH.

riesit do dodatocnych velkym sumarnym stornom v aktualnom mesiaci by nebolo urcite spravne (k stornu nedoslo teraz ale postupne predtym), skor by som bol za dodatocne priznanie k DPH. ako vsak v tomto pripade danovemu uradu preukazat, ze trzby na paskach nezodpovedaju skutocnosti? danovy urad sa udajov z pasok drzi ako zavaznych. hovorili sme so servisakom na pokladne - dodatocne zmeny, resp. oprava uz vyhotovenych pasok nie je mozna...

mate niekto napad, ako takuto situaciu co najspravnejsie zadokumentovat a vyriesit?
Rozalaia
28.10.09,08:02
Ak servisný technik zistil a PRIZNAL, že registračka túto chybu naozaj robila, mal by o tom vyhotoviť zápis. Prílohou k zápisu by mali byť kópie tých chybných pások a tam vyznačené ktoré položky by mali byť mínusové. Na základe toho by som urobila dodatočné daňové priznania.
ucetni_fantozzi
02.11.09,07:30
servisneho technika sme konzultovali zatial na dialku, povedal ze chyba sa stala pravdepodobne tak, ze v programe na pc bol chybne nastaveny prenos udajov do fiskalneho modulu a to tak, ze "minus" sa tam preniesol ako "plus" - povedal, ze ak je to tak, moze o tom urobit zaznam.

mne ide hlavne o to, ako by mal vyzerat zaznam, ktory bude dostatocne relevantny pre DU, aby uznali, ze trzby v uctovnictve budu ine, ako denne/mesacne zavierky + obraty GT1/2/3 (tie by sa nemenili). nerad by som, aby nam takuto opravu danoveho zakladu neuznali...