lulyi
28.10.09,08:09
Dobry den prosim vas o radu. Zacnem od zaciatku s manzelom sme brali uver na auto.Medzi casom sme sa rozviedli pozicku mal platit ex manzel vcera mi prislo zo sudu ze mam zaplatit dlznu sumu.lenze ja nemam s coho kedze som nezamestnana .prosim ako mam postupovat s nim neni ziadna rec bojim sa .volala som tomu pravnikovi co to ma na starosti on chce tu dlznu sumu mat do roka naspat . nadiktovala som kde pracuje .kde byva lebo trvaly pobyt ma pri mame.riesila som uz aj vyzivne lebo neplatil napisal mi ze on ma tri exekucie len preto ze ja som ho dala na sud a hrozila mu basa.ĎAKUJEM
arizona
28.10.09,07:18
Bola to ústna dohoda, že pôžičku bude splácať ex ?
Komu zostalo to auto ? Nedá sa predať, aby sa vyplatila dlžoba?
lulyi
28.10.09,07:23
Dobry dola to len ustna dohoda a auto ostalo ex manzelovi .autom havaroval a potom ho predal ja som sa ho tiez pitala preco nevyplatil tu dlznu sumu s tych penazi.robil aj na kamione proste je nezodpovedny. ja sa len bojim ze mam podiel na dome ze mozem o nho prist.co ak sa zamestam??siahnu mi na plat.teraz poberam davku v hmotnej nudzi.
Stanislav 1975
28.10.09,07:40
Keď to bola len ústna dohoda,tak tvoja situácia je dosť zlá a najma keď je evidentne vidieť,že manžel kašle na to...Pravdepodobne to budeš musieť nejako posplácať...
pepsikova
28.10.09,07:40
..a čo po rozvode ste nemali majetkové vyrovnanie?..ak nie,tak ti pomôže len dobrý právnik..ale nie taký, čo chce mať do roka dlžobu vyrovnanú a je mu jedno, ako..ak manžel neplatí nič, ani výživné, ani dlžobu na auto,ktoré už medzičasom nie je,podaj na neho trestné oznámenie, tam uveď, že dohoda bola ústna (čo bola veľká chyba, lebo je to slovo proti slovu) a nájdi si právnika, lebo môžeš prísť aj o ten dom,ak ste ho mali ako spolunadobudnutý v čase manželstva..ak by si sa medzičasom zamestnala,exekučným konaním ti môžu siahnuť aj na plat a ty si potom môžeš dlhy vymáhať od exmanžela..ale to je v tvojom prípade na dlhé lakte..tak hľadaj právnika..rozdelenie majetku a spoločné dlhy treba riešiť pri rozvode..
Stanislav 1975
28.10.09,07:41
Keď to bola len ústna dohoda,tak tvoja situácia je dosť zlá a najma keď je evidentne vidieť,že manžel kašle na to...Pravdepodobne to budeš musieť nejako posplácať...,keď budeš mať z čoho-na dávku v núdzi ti exekútor siahnuť nemože...
lulyi
28.10.09,07:52
dom som nadobudla este pred manzelstvom po otcovej smrti mam podiel nejaku 1/5.
pepsikova
28.10.09,08:11
dom som nadobudla este pred manzelstvom po otcovej smrti mam podiel nejaku 1/5...

..pokiaľ exmanžel nie je spoluvlastníkom a teda nemá podiel na tvojom majetku, ktorý si nadobudla pred uzavretím manželstva, nemá nárok na delenie a teda ti naň nemôžu siahnuť v delení majetku..akurát, že ak budeš prinútená splácať jeho dlhy a nebudeš mať z čoho, exekútor na to prihliadať nebude a môže tvoju čiastku predať,i keď je to len 1/5..
veronikasad
28.10.09,11:17
Dobry dola to len ustna dohoda a auto ostalo ex manzelovi .autom havaroval a potom ho predal ja som sa ho tiez pitala preco nevyplatil tu dlznu sumu s tych penazi.robil aj na kamione proste je nezodpovedny. ja sa len bojim ze mam podiel na dome ze mozem o nho prist.co ak sa zamestam??siahnu mi na plat.teraz poberam davku v hmotnej nudzi.
máte už vysporiadané BSM ? V ktorom roku ste sa rozviedli ?