macenko
28.10.09,08:18
Prosím o radu. Idem si zakladať s.r.o. od 1.januára a chcel by som do tejto s.r.o. vložiť byt, ktorý vlastním spolu aj s manželkou. S.r.o. budeme obidvaja aj ja aj manželka. Poradí mi prosím niekto či je to možné, ak áno, ako by sme to mali spraviť, ako postupoivať. Ďakujem za rady.
domenico.office
28.10.09,07:51
Prepáč, už väčšia chu....na ťa nenapadla? Načože by si to robil? Tu na Porade je už o vkladoch napísané dosť, aký je mechanizmus peňažného vkladu..... Jednoznačne treba uskutočniť peňažný vklad do s.r.o.
Zoltán Kovács
28.10.09,08:32
V prvom rade by sme mali vedieť, že prečo chcú vložiť byt do s.r.o. Je možné, že nejde o splatenie ZI, ale majú iné zámery.
domenico.office
28.10.09,09:03
Určite by som svoj byt za akýmkoľvek účelom nevkladal do s.r.o., či už ako splatenie ZI, či pre akýkoľvek iný dôvod. Moja rada.
macenko
28.10.09,10:24
Prepáč, už väčšia chu....na ťa nenapadla? Načože by si to robil? Tu na Porade je už o vkladoch napísané dosť, aký je mechanizmus peňažného vkladu..... Jednoznačne treba uskutočniť peňažný vklad do s.r.o.
ale to ja viem, ZI viem ze je penazny vklad, asi si ma nepochopil. ja som sa pýtal, ze ci je možné vložiť vlastný byt do majetku s.r.o. pytam sa to preto, ze asi pred piatimi rokmi som robil ručiteľa "dobrému známenu" ten nesplácal úver a zostal dlžný asi 300.000 banke a tá to ide dať exekútorovi a je jasné, že keď on už asi rok je nezvestný budú to vymáhať odo mna a ešte od jedného ručiteľa. Skôr som tým chcel vedieť, že ak by som svojk byt mal v s.r.o. či by som ten byt uchránil pred tým exekútorom. O tom človeku čo som mu ručil už rok nikto nevie a bojím sa, že by som vlastne nie vlastnou vinou mohol mať problémy s bytom a exekútorom. Aj keď v podstate mal som nad tým myslieť pred tým ako som mu išiel ručiť. Ale to už je jedno. Takže o toto mi ide. Ak prepíšem /síce neviem ako sa to robí/ svoj byt na majetok s.r.o., či ho uchránim pred touto exekúciu. Ručil som mu samozrejme ako súkromná osoba.
Dík za pomoc.
Zoltán Kovács
28.10.09,10:28
ale to ja viem, ZI viem ze je penazny vklad, asi si ma nepochopil. ja som sa pýtal, ze ci je možné vložiť vlastný byt do majetku s.r.o. pytam sa to preto, ze asi pred piatimi rokmi som robil ručiteľa "dobrému známenu" ten nesplácal úver a zostal dlžný asi 300.000 banke a tá to ide dať exekútorovi a je jasné, že keď on už asi rok je nezvestný budú to vymáhať odo mna a ešte od jedného ručiteľa. Skôr som tým chcel vedieť, že ak by som svojk byt mal v s.r.o. či by som ten byt uchránil pred tým exekútorom. O tom človeku čo som mu ručil už rok nikto nevie a bojím sa, že by som vlastne nie vlastnou vinou mohol mať problémy s bytom a exekútorom. Aj keď v podstate mal som nad tým myslieť pred tým ako som mu išiel ručiť. Ale to už je jedno. Takže o toto mi ide. Ak prepíšem /síce neviem ako sa to robí/ svoj byt na majetok s.r.o., či ho uchránim pred touto exekúciu. Ručil som mu samozrejme ako súkromná osoba.
Dík za pomoc.

Takýmto spôsobom neuchrániš byt pred exekútorom. Nakoľko si vlastníkom s.r.o., tak aj na tvoj podiel v spoločnosti môže siahnúť exekútor, keď nebudeš mať iný majetok.
zalobaba
28.10.09,10:40
Takýmto spôsobom neuchrániš byt pred exekútorom. Nakoľko si vlastníkom s.r.o., tak aj na tvoj podiel v spoločnosti môže siahnúť exekútor, keď nebudeš mať iný majetok.

svätá pravda ;) to by bolo prekvapenie.... :D
domenico.office
28.10.09,15:43
ale to ja viem, ZI viem ze je penazny vklad, asi si ma nepochopil. ja som sa pýtal, ze ci je možné vložiť vlastný byt do majetku s.r.o. pytam sa to preto....
Ospravedlňujem sa za trošku ostrejší názor v prvom príspevku.... mohol si to hneď rozpísať o čo sa jedná v tejto veci. Ťažko sa súdi z tých pár slov, ktoré boli ako otázka myslím si, že rada je ťažká, dnes aj účelové prevody sa dajú zneplatniť.....
m.hladka
28.10.09,16:11
Byt môžeš darovať blízkej osobe, napr. dieťa, sestru a pod., určite Ti lepšie poradi právnik.
domenico.office
28.10.09,17:00
Byt môžeš darovať blízkej osobe, napr. dieťa, sestru a pod., určite Ti lepšie poradi právnik.

Riskol by som to.
mi_ke
29.10.09,07:00
Tak darovanim nehnutelnosti sa exekucii urcite nevyhnes...odporovacou zalobou banka urcite napadne darovaciu zmluvu a ak si darovanie nevykonal skor ako pred tromi rokmi pred napadnutim tohto ukonu aj isto bude uspesna. Okrem toho riskujes na krku trestny cin poskodzovanie veritela. Najlepsie je zaplatit, no je tu jeden sposob ako neprist o nehnutelnost...ale to nechcem zverejnovat