Livia2
26.08.05,08:17
Vo firme si budúci týždeň presúvame sviatok, teda pracujeme vo sviatok - v pondelok 29.08. a v piatok 02.09. máme voľno. V minulosti sa takéto presuny hlásili na sociálnu poisťovňu, resp. sa na to písala žiadosť. Ale to bolo už niekoľko rokov dozadu, neviete, ako je to teraz?
Ďakujem
STRELEC
26.08.05,06:31
Vo firme si budúci týždeň presúvame sviatok, teda pracujeme vo sviatok - v pondelok 29.08. a v piatok 02.09. máme voľno. V minulosti sa takéto presuny hlásili na sociálnu poisťovňu, resp. sa na to písala žiadosť. Ale to bolo už niekoľko rokov dozadu, neviete, ako je to teraz?
Ďakujem
Presun sviatku nepodlieha oznámeniu Soc. poisť. Ak ste ale firmou, ktorej "otváracie hodiny" podliehajú schvaľovaniu (predajca, verejné služby) - toto treba zabezpečiť.Príplatok za sviatok sas vlastne stráca.
stdr
26.08.05,09:16
Vo firme si budúci týždeň presúvame sviatok, teda pracujeme vo sviatok - v pondelok 29.08. a v piatok 02.09. máme voľno. V minulosti sa takéto presuny hlásili na sociálnu poisťovňu, resp. sa na to písala žiadosť. Ale to bolo už niekoľko rokov dozadu, neviete, ako je to teraz?
Ďakujem
U nás je to rovnako. Máme teda preplatiť v auguste plný fond a v septembri tri sviatky?
Maňaska
27.08.05,16:03
Pri mesačnej mzde - žiaden problém, sviatok sa považuje za odpracovaný deň.

Pri hodinovej mzde - by som preplatila tak, ako sviatky v skutočnosti sú, t.j.1 v auguste, 2 v septembri
enave
30.08.05,04:35
Súhlasím, pri mesačnej mzde žiadny problém.
Pri hodinovej by som zaplatila tak, ako bolo odrobené,t.j. v pondelok bez mzdového zvýhodnenia (§124 ZP), a piatok by som zadala ako čerpanie náhradného voľna, a za to by som vyplatila náhradu mzdy v sume priemerného zárobku.;)