ioio
28.10.09,09:47
Ahojte!
Potrebovala by som poradit. Mame pripojenie na internet bez viazanosti uz 3 roky, teraz sa ho chystane zrusit pretoze sme prisli na jednu vec, u nas je napojena antena na elektrinu a teraz sme zistili ze to to zerie 56 W 24 hodin denne 7 dni v tyzdni 365 dni v roku, takze po vyratani nam vysla pekna suma preco mame asi nedoplatky na elekrine, samozrejme nas na tuto skustocnost nikto neupozornil / je to samozrejme aj nasa vina/ a takto mi platime elekrinu aj za ostatnych co si tiez napojeny. Mozeme od nich / myslim tym firmu od ktorej mame internet/ nejakym sposobom vymoct peniaze??
Fero11
28.10.09,08:59
Ak u Vas napajaju antenu, tak ty si mal mat internet minimalne zadarmo
bobino38
28.10.09,09:09
samozrejme že sa to dá vymôcť, je to neoprávnené obohacovanie sa...
viktorviktor
28.10.09,09:09
záleží ako je urobená zmluva u koho má byť anténa, pretože bez tej by internet zrejme nefungoval a ďalší sú len pripojenci, ktorých môže byť 20, 30, 50,.....

nešlo by od pripojencov žiadať prispievať peňažnou sumou a po určitej dobe znížiť sadzbu na skutočnú spotrebu
alebo prestrihnuť kábel a ked by prišli tak sa tváriť čo že stalo sa dačo, keď by chceli znovu napojiť kábel tak by som žiadal internet zadarmo za sumu ktorú som vyplatil naviac.
mpca
28.10.09,09:10
Prípadne ak je to možné odpojiť anténu a nech si chytajú elektriku kde chcú... btw: neroziumem ako mohli sa napojiť na vašu elektriku... priamo na hodiny alebo ???
Flinstone
28.10.09,09:48
to je cca 65€ za rok... čo viem o prípadoch, keď sa u zákazníka napája prístupový bod, tak dostáva na to zľavy približne v dvojnásobku spotreby zariadenia...
Fero11
28.10.09,09:56
kolko stoji KWh, 4SK ??
dalid
28.10.09,10:33
Cena pre domácnosti je regulovaná. V bytovke stojí 1kW elektrickej energie 0,13 Eur = 4,70 Sk
Flinstone
28.10.09,11:22
kolko stoji KWh, 4SK ??
0,130694 €/3,93728 sk (s dph) u sadzby D2, t.j. nad 1 263 kWh ročne
Fero11
28.10.09,11:27
Cena pre domácnosti je regulovaná. V bytovke stojí 1kW elektrickej energie 0,13 Eur = 4,70 Sk
no trosku si sa sekol s tym prepoctom :)
Fero11
28.10.09,11:32
0,130694 €/3,93728 sk (s dph) u sadzby D2, t.j. nad 1 263 kWh ročne
Ja som studoval tie ich sadzby, ale bol som z toho nejaky :rolleyes: kedze platime elektrinu v inkase, tak neviem, kolko spotrebujeme a nevedel som, do ktorej kategorie patrim. A existuje este take nieco ako nocny prud ?
A su ceny rovnake u VSE,SSE a ZSE ?
Flinstone
28.10.09,13:24
Ja som studoval tie ich sadzby, ale bol som z toho nejaky :rolleyes: kedze platime elektrinu v inkase, tak neviem, kolko spotrebujeme a nevedel som, do ktorej kategorie patrim. A existuje este take nieco ako nocny prud ?
A su ceny rovnake u VSE,SSE a ZSE ?
neviem, či sú ceny všade rovnaké... nieje vylúčené, že sa aj mierne líšia... nočný prúd ešte existuje, ale oplatí sa len ak človek využíva niečo s väčším odberom čo pôjde na nočný prúd... lebo je vyššia pevná sadzba a vyššia tarifa je drahšia... Majú to tak prerátané, že ak je pripojené niečo so stálym odberom, tak čo v nízkej tarife ušetrí, to prehajdáka vo vysokej.
ioio
28.10.09,14:53
Konkrétne sa v zmluve píše:

Ak Účastník nie je vlastníkom alebo správcom vnútorných rozvodov, potrebných pre pripojenie zariadenia Účastníka/Poskytovateľa, je povinný zabezpečiť na svoje náklady a zodpovednosť súhlas vlastníka alebo správcu vnútorných rozvodov s umiestnením komponentov, najmä potrebných koncových zariadení, s vybudovaním potrebných káblových trás, ako aj s využitím vnútorných rozvodov na zariadenie pripojenia a poskytovanie Služieb v požadovanom rozsahu. V prípade, ak je Účastník vlastníkom alebo správcom predmetných vnútorných rozvodov, koná tak sám a vo vlastnom mene.

Mne to pripadá, že keby nám namontovali aj trafo s 200W tak je to podľa zmluvy v pohode. Raz dávnejšie sme to raz na noc vypli na druhý deň prišli mechanici a poriadne ma vyhrešili vraj to nemôžeme vypínať lebo nejaký sused sa sťažoval prečo že mu nejde net.
Fero11
28.10.09,15:32
tak to vypni znova a ked pridu, tak im povedz ze si to nevypol
misoft
28.10.09,17:13
Ak Účastník nie je vlastníkom alebo správcom vnútorných rozvodov, potrebných pre pripojenie zariadenia Účastníka/Poskytovateľa, je povinný zabezpečiť na svoje náklady a zodpovednosť súhlas vlastníka alebo správcu vnútorných rozvodov s umiestnením komponentov, najmä potrebných koncových zariadení, s vybudovaním potrebných káblových trás, ako aj s využitím vnútorných rozvodov na zariadenie pripojenia a poskytovanie Služieb v požadovanom rozsahu. V prípade, ak je Účastník vlastníkom alebo správcom predmetných vnútorných rozvodov, koná tak sám a vo vlastnom mene.

Zmluva sa týka dvoch strán. T.z. ak ja, ako klient (2.strana zmluvy) nedám súhlas s pripojením komponentov na môj rozvod, tak poskytovateľ (1.strana zmluvy) je povinná zabezpečiť na svoje náklady pripojenie. Ak nie sú toto schopní, tak nemôžu uzatvoriť zmluvu. Pokiaľ by sa však napojili na rozvod 2.strany bez súhlasu 2.strany, žiadali za službu poplatky, dopúšťali by sa obohacovania (mali by el.energiu zadarmo na vlastnom zariadení).
mpca
28.10.09,17:15
Konkrétne sa v zmluve píše:

Ak Účastník nie je vlastníkom alebo správcom vnútorných rozvodov, potrebných pre pripojenie zariadenia Účastníka/Poskytovateľa, je povinný zabezpečiť na svoje náklady a zodpovednosť súhlas vlastníka alebo správcu vnútorných rozvodov s umiestnením komponentov, najmä potrebných koncových zariadení, s vybudovaním potrebných káblových trás, ako aj s využitím vnútorných rozvodov na zariadenie pripojenia a poskytovanie Služieb v požadovanom rozsahu. V prípade, ak je Účastník vlastníkom alebo správcom predmetných vnútorných rozvodov, koná tak sám a vo vlastnom mene.

Mne to pripadá, že keby nám namontovali aj trafo s 200W tak je to podľa zmluvy v pohode. Raz dávnejšie sme to raz na noc vypli na druhý deň prišli mechanici a poriadne ma vyhrešili vraj to nemôžeme vypínať lebo nejaký sused sa sťažoval prečo že mu nejde net.

By som vypovedal zmluvu! Hlavá vec že "sused" nemusí znášať náklady "poskytovateľa"... Veď je to v záujme ISP dať aj polovičnú zľavu na net pre jedneho uživateľa od ktoreho berie šťavu ak tým získa ďalších desiatich... ak vypovieš zmluvu čo spraví?? bude musieť veľmi dobre rozmýšlať kde umiestniť vysielač... alebo ti bude musieť zato platiť!
marco2233
28.10.09,18:05
no ked to tak citam tak to je bod v ktorom sa hovori len o tom ze mozu to zariadenie namontovat napr vo vasom vchode a napojit sa na elektricke rozvody.. tj do rozvodnej skrine ale mal by tam byt aj dodatok o to ze sa bude kompenzovat elektrina spalena na cod ich zariadenia.. u nasich to tak je .. su napojeny ale platia za elektrinu.
Flinstone
28.10.09,20:01
ono to vyzerá, že poskytovateľ internetu nieje majiteľ káblových rozvodov a ani ho nezaujíma koľkí sú vlastne pripojení... Na jeden bod poskytuje pripojenie a oni si ho zdieľajú... V tom prípade na elektrinu by sa mali poskladať všetci pripojení, inak by som to odpojil.