S.Ch.
28.10.09,10:22
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať skúsenejších. Je možné dodať ako novú tlačovú zostavu do adresára (cez report designer) PODACÍ LÍSTOK, ktorý si stiahnem zo stránky slovenskej pošty (vo formáte PDF)? Tak aby mi automaticky vyplnilo odosielateľa a adresáta? Je to možné? Ďakujem za odpoveď.
Aďka S
28.10.09,11:34
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať skúsenejších. Je možné dodať ako novú tlačovú zostavu do adresára (cez report designer) PODACÍ LÍSTOK, ktorý si stiahnem zo stránky slovenskej pošty (vo formáte PDF)? Tak aby mi automaticky vyplnilo odosielateľa a adresáta? Je to možné? Ďakujem za odpoveď.

Ja používam podací hárok v Adresári.
JarkaL
28.10.09,11:38
Aj ja, tlačím aj adresy na obálky.
S.Ch.
28.10.09,11:40
Ano Aďka, to používam aj ja, keď mám viac adresátov. Preto som chcela tento lístok, ktorý je pre jedného adresáta. Učím sa totižto robiť s programom report designer, tak som si chcela vložiť vlastnú zostavu, len sa mi to zatiaľ veľmi nedarí...
Aďka S
28.10.09,11:42
Ano Aďka, to používam aj ja, keď mám viac adresátov. Preto som chcela tento lístok, ktorý je pre jedného adresáta. Učím sa totižto robiť s programom report designer, tak som si chcela vložiť vlastnú zostavu, len sa mi to zatiaľ veľmi nedarí...

Tak to zase - "iniciatíve sa medze nekladú..." :)
V tom prípade Ti pomôcť neviem, lebo s report designerom u nás pracuje len šéf... ;)
S.Ch.
28.10.09,12:03
Tak to zase - "iniciatíve sa medze nekladú..." :)
V tom prípade Ti pomôcť neviem, lebo s report designerom u nás pracuje len šéf... ;)

Aj tak ďakujem veľmi pekne. Ďalej budem študovať, hľadať, skúšať. Možno sa mi to nakoniec podarí.
S.Ch.
29.10.09,07:01
Aj ja, tlačím aj adresy na obálky.

Jarka, aj Tebe ďakujem za odpoveď.
Pidgey
30.10.09,21:13
No, mas dve moznosti, bud si celu podaci listok ako keby "nanovo" vytvoris cez report designerm, co je pracne,ale vysledny efekt bude najpresnejsi a najlepsi,alebo to co si si stiahla, to pdf, prekonvertujes do bmp (do obrazka),, to si das v novej tlacove zostave ako pozadie, a do popredia si vlozis jednotlive databazove polia ktore potrebujes. Tam sa potom uz iba staci pohrat s nastavenim, aby ti to presne tlacilo, kde ma.Len mam obavy, ako bude vyzerat to pozadie (ostrost, resp citatelnost) - treba vyskusat, mozno to bude dobre.