Jankake
26.08.05,08:34
Ahojte, potrebovala by som surne poradit. Prijmeme fakturu z Irska, IR platca DPH, za elektronicky dodavane sluzby. sme platca DPH. faktura nam pride bez DPH, my mame povinnost uplatnit DPH v SR. ale mam dilemu z akej sumy vypocitat DPH. Mam nabalit na fakturovanu sumu este DPH, alebo z tejto fakturovanej sumu vyclenit DPH a zaklad? Dakujem.
Tweety
26.08.05,06:39
Ahojte, potrebovala by som surne poradit. Prijmeme fakturu z Irska, IR platca DPH, za elektronicky dodavane sluzby. sme platca DPH. faktura nam pride bez DPH, my mame povinnost uplatnit DPH v SR. ale mam dilemu z akej sumy vypocitat DPH. Mam nabalit na fakturovanu sumu este DPH, alebo z tejto fakturovanej sumu vyclenit DPH a zaklad? Dakujem.
No, ak je fa bez DPH, tak k nej treba vypočítať 19%. Túto daň treba uhradiť DU, ak je nárok na jej odpočítanie tak si odpočítať od svojich zdanit.plnení.
Jankake
26.08.05,06:42
Len ci som pochopila spravne,...napr. pride fakturka na 2000sk, ja k tomu este pridam 19% tj. 380 sk a tych 380sk si uplatnim na dph? Dakujem.
Tweety
26.08.05,06:47
Len ci som pochopila spravne,...napr. pride fakturka na 2000sk, ja k tomu este pridam 19% tj. 380 sk a tych 380sk si uplatnim na dph? Dakujem.Ak máte nárok na 100% odpočet,teda nepočítate koeficient tak áno. Ale fa zo zahraničia je vystavená v cudzej mene!
príjemný deň
Jankake
26.08.05,06:52
Nie je. Je uvadzana uz v SKK. To je taka specialitka internetovych marketingovych spolocnosti typu Google. Oni uz maju vopred definovane poplatky v mene, v ktorej prebieha platba a pre ktoru krajinu sa fakturuje, ale pre Europu je registrovana cez Irsko. Takze je to v Skk. to nie je problem. dakujem.
Tweety
26.08.05,06:56
Nie je. Je uvadzana uz v SKK. To je taka specialitka internetovych marketingovych spolocnosti typu Google. Oni uz maju vopred definovane poplatky v mene, v ktorej prebieha platba a pre ktoru krajinu sa fakturuje, ale pre Europu je registrovana cez Irsko. Takze je to v Skk. to nie je problem. dakujem.Ak je to tak, tak už isto je prepočítaná na SK kurzom cudzej meny, potom si ušetrená prepočítania. Aj tak še dá.