cabada
28.10.09,11:23
Ahojte babenky,
táto téma by mohla byť prednostne pre nás ;)
Aj keď ... díky, za každého vnímavého mužského, ktorý si ju prečíta a možno sa i zapojí.
Bude o menštruácii. A prepáčte mi ten názov, takto voláme s mojím manželom týždeň, keď som besná ako pes - práve z toho, že sa blíži menštruácia.
(Kramár preto, lebo moj manžel nosí práve podobný účes :), nič viac).

A preto - môžeme si radiť, ako zvládnuť tieto náročnejšie a permanentne sa opakujúce dni, ako neroztrhať okolie na franforce, ale i - čo pomáha, aby hormóny neboli tak divoké, možno vitamíny, pohyb, teplo ...
Skrátka taká babská poradňa. myslím, že by sa to mohlo hodiť mnohým z nás, nakoľko môj muž tvrdí, keď sa obhajujem, že som "nervná" preto, že mám menzes, že ho vraj mám stáááále :D
A vy ?
Lilly34
30.10.09,07:29
Ahoj. Aj u nás je to presne tak. Tieto stavy sa opakujú každý mesiac. Manžel už vie, že keď mi všetko vadí povie: Aha už máš dostať menštruáciu. Ja som čítala, že je to normálne, v našom tele je vtedy boj hormonov. Dala som to prečítať manželovi. práve tento mesiac sa mi stala taká veselá príhoda. Pred týždňom som povedala manželovi, že mám menštruáciu. Ten výťazoslávne zvolal: Sláva zvládli sme to bez stresu. Myslel tie stavy pred tým. Niekedy je to hrozné, a niekedy to príde naozaj bez nejakých stavov pred tým.
cabada
30.10.09,16:32
Ahoj,
to som rada, že si sa zapojila. Už som si myslela, že menštruáciu mám iba ja :)
Ja mám napr. veľmi bolestivú menštruáciu (nepohlo ani to, že mám deti :) - kedysi mi vraveli, že keď prídu deti, prestane to a nič).
Takže by ma zaujímali vaše rady, čo by mohlo pomôcť pri bolestivom priebehu, aby som nemusela hltať každý mesiac tabletky proti bolesti.

Alebo pred menštruáciou - môžeme si nejako pomôcť, aby nás to tak "neprevalcovalo" ? myslím bylinky, doplnenie nejakých vitamínov, alebo tak..
A Lilly, tiez je to niekdy hrozné a sem tam sa stane, že príde menzes a ja sa čudujem, že ako hladko .. S čím to súvisí ? Môžno to môžeme nejako ovplyvniť..aby to bolo čo najčastejšie s väčším kľudom.
Danila
30.10.09,17:08
Dievčence, nezabudnite nás informovať o tom, či máte pravidelnú stolicu.;)

P.S. Ja mám silný žalúdok, aj zmysel pre humor, ale toto ste presolili.
Verím, že moderátor tému uzavrie.
Stanislav 1975
30.10.09,18:20
Dievčence, nezabudnite nás informovať o tom, či máte pravidelnú stolicu.;)

P.S. Ja mám silný žalúdok, aj zmysel pre humor, ale toto ste presolili.
Verím, že moderátor tému uzavrie.

Danilka, ja ťa nespoznávam...:cool:-zrazu jaka poslušná...:D
Danila
30.10.09,18:49
Danilka, ja ťa nespoznávam...:cool:-zrazu jaka poslušná...:DStanulko, ja nie som poslušná, ja som len skromná a slušná......:---
Stanislav 1975
30.10.09,18:51
Stanulko, ja nie som poslušná, ja som len skromná a slušná......:---

ja som tiež slušný,dobrý,chudobný chlapec...:mee:
Dav
30.10.09,18:54
cabada
31.10.09,07:54
Ahojte,
mala som pocit, že priestor Zdravie je na poradenie sa ohľadne zdravia, nemyslela som tým nič zlé. Pokiaľ to tak vyznelo, je mi to ľúto a budem rešpektovať stiahnutie témy.
Menštruáciu by som neprirovnávala k stolici (mimochodom, Danila, mám ju pravidelnú :), ospravedlňujem sa ostatným).
Chcela som len, aby sme sa poradili o niečom, čo sa nás žien týka, veľmi nás to ovplyvňuje a nezdalo sa mi, že je to také tabu, neprirodzené a "presolené".
Ak áno, ešte raz sa ospravedlňujem a stiahnite tému. Ďakujem.

PS: Danila, hlavne, že si môžeš na pár stránkach v téme "stručne poštebotať" s chlapcami. Díky za Tvoje upozornenie.
Stanislav 1975
31.10.09,08:04
Ahojte,
mala som pocit, že priestor Zdravie je na poradenie sa ohľadne zdravia, nemyslela som tým nič zlé. Pokiaľ to tak vyznelo, je mi to ľúto a budem rešpektovať stiahnutie témy.
Menštruáciu by som neprirovnávala k stolici (mimochodom, Danila, mám ju pravidelnú :), ospravedlňujem sa ostatným).
Chcela som len, aby sme sa poradili o niečom, čo sa nás žien týka, veľmi nás to ovplyvňuje a nezdalo sa mi, že je to také tabu, neprirodzené a "presolené".
Ak áno, ešte raz sa ospravedlňujem a stiahnite tému. Ďakujem.

PS: Danila, hlavne, že si môžeš na pár stránkach v téme "stručne poštebotať" s chlapcami. Díky za Tvoje upozornenie.

Cabadka, však sa hneď neurážaj,hmm-juj,a že danilla popísala so mnou-však aj ja mám nejaké ľudské práva,sloboda prejavu proste musí byť...:D:D:D
Danila
31.10.09,09:30
Ahojte,
mala som pocit, že priestor Zdravie je na poradenie sa ohľadne zdravia, nemyslela som tým nič zlé. Pokiaľ to tak vyznelo, je mi to ľúto a budem rešpektovať stiahnutie témy.
Menštruáciu by som neprirovnávala k stolici (mimochodom, Danila, mám ju pravidelnú :), ospravedlňujem sa ostatným).
Chcela som len, aby sme sa poradili o niečom, čo sa nás žien týka, veľmi nás to ovplyvňuje a nezdalo sa mi, že je to také tabu, neprirodzené a "presolené".
Ak áno, ešte raz sa ospravedlňujem a stiahnite tému. Ďakujem.

PS: Danila, hlavne, že si môžeš na pár stránkach v téme "stručne poštebotať" s chlapcami. Díky za Tvoje upozornenie.Milá cabadka, oslovila si ma, tak som prišla. A prečo by si neprirovnávala? Aj tam, aj tam je pravidelnosť dôležitá. Ale pri tej druhej nepravidelnosti, by si sa nemusela obávať, že si otehotnela.:)Kremeško by bol spokojný. A Ty tiež celkom určite.
Ja nie som na ženské, orientácia k milému chlapskému pohlaviu mi vydržala aj po rokoch. Ja mám tieto stvorenia rada, bez nich si neviem predstaviť život. Ani tu na Porade.:) Takže, KSENP ja som na chlapcov.;)
Danila
31.10.09,18:16
Keby som sa tak mohla dozvedieť, čo mi ten červený palec chcel povedať. Veď som len slušne a pravdivo odpovedala cabadke. Neprezradíš mi to, palček? Do témy zdravie som zablúdila náhodou, lebo ja keď tu začnem čítať tie rôzne príznaky zisťujem, že mám všetky popísané choroby. Tak si len riešte ten Váš vážny problém, lebo to je fakt svetový objav a asi zasadne konzílum, ak má niekto menštruačné bolesti.:)
Pohoda, klídek, tabáček, ja už sem čestné slovo nevleziem. Ja vlastne ani nemusím, ja som bezbolestná, len som si myslela, že my baby by sme si čosi občas mohli nechať aj pre seba.....;) Ale kľudne menštruujte ďalej.:D
buchač
01.11.09,16:23
silviaz
01.11.09,17:04
[QUOTE=buchač;1194879]I muži majú svoje dni ....

ano maju ten moj teda určite
Vždy sa pytam či na neho lezie mozgová menštruácia ked ho to chytí. Len škoda že sa na to nedá pripraviť tak ako u mna, jemu to nechodí pravidelne ale spravidla trvá oveľa dlhšie ako tá moja :D:D
buchač
01.11.09,17:14
[QUOTE=buchač;1194879]I muži majú svoje dni ....

ano maju ten moj teda určite
Vždy sa pytam či na neho lezie mozgová menštruácia ked ho to chytí. Len škoda že sa na to nedá pripraviť tak ako u mna, jemu to nechodí pravidelne ale spravidla trvá oveľa dlhšie ako tá moja :D:D

:---:D:D:D:D:D

Ja som krémeša dnes chytil .....:rolleyes:;):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Lilly34
02.11.09,10:08
Ja si myslím, že táto téma tu určite patrí. Kto potrebuje radu, napíše s tým, že sa nájde niekto kto mu poradí. A nie že sa niekto bude nad tým pohoršovať. To čo je pre jedného veľmi dôležité pre iného je len banalita. Takže Sabada som s tebou. Ja si myslím, že by sme to mohli ovplivniť nejakou aktivitou, športom, zábavou, aby tie naše pred dni prišli po nejakej príjemnej činnosti. Nie vždy sa to dá.
Lilly34
02.11.09,10:09
prepáč skomolila som ti meno Cabada
Lilly34
02.11.09,10:12
Danila niečo pre teba! To že sa žena zaújíma o názor inej ženy, prípadne muža na niečo čo je úplne normálne, hlavne si myslím, že je to problém každej z nás, to určite nie je vôbec presolené. Nechápem tvojej reakcii. Ani sa mi nechce veriť že si žena!! Sorry!!
k-a-t-k-a
02.11.09,10:27
ja tiež nechápem prečo by nemohla byť táto téma na porade?Nedajte sa odradiť a navzájom si ženy poraďme ako tie naše dni zvládnuť v pohode
Danila
02.11.09,10:45
Danila niečo pre teba! To že sa žena zaújíma o názor inej ženy, prípadne muža na niečo čo je úplne normálne, hlavne si myslím, že je to problém každej z nás, to určite nie je vôbec presolené. Nechápem tvojej reakcii. Ani sa mi nechce veriť že si žena!! Sorry!!Lilly34 aj ja mám niečo pre Teba. Mám síce neplatené voľno na mesiac, ale som ochotná odskočiť na Poradu vo výnimočných prípadoch, najmä ak niekto potrebuje urgentne moje vyjadrenie. Nie, ja nie som žena, ja som len taká drobná žienka. Ale viem, že keď má žena problémy staré ako ženstvo samo, má doma dobrého mužíčka. A on "vtedy" chodí nakupovať, chová sa slušne, je milý, pozorný, a keď náhodou nie je, má právo v priebehu týždňa odbehnúť si na pivko.;) A chute máme rôzne, čo je pre Teba sladké, mne môže chutiť ako feferónka. Ale to už sme skoro v požehnanom stave.:D Tak pekný deň a pokoj v duši Ti prajem.
Máš to aj s poradenstvom. Ak by si mala predsa len ešte nejaký dotaz, tak rada Ti odpoviem cez ss, nech sa mi aspoň nejaké predsavzatie podarí dodržať. A prajem Ti čo najmenej bolesti.:)
137Cs
02.11.09,10:51
Chcela som len, aby sme sa poradili o niečom..
Možno nájdete nejakú inšpiráciu napr. tu: http://primar.sme.sk/c/4116952/predmenstruacny-syndrom-pms.html :)

Alebo si zadajte jednoducho do googlu "predmenštruačný syndróm" ;)
Lilly34
02.11.09,11:49
Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!
Danila
02.11.09,12:01
Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!
1. Užívam si!:)
2. Ty si nikto?:)
3. Strácam. Chválabohu. Na kilách.:)
4. Rada. Aj mužičkovia sú vtedy nervózni, ako Ty dnes. Po krčmu to rozchodia!:)
5. Ja som bývala vždy rada.:) Vždy dobrá správa.:)
Lilly34
02.11.09,13:39
Danila uzavrime prímerie, čo ty na to? Ja si len myslím, že ak má niekto problém, mal by sa poradiť. Veď na to je PORADA a my poraďáci.
cabada
02.11.09,13:43
[QUOTE=Danila;1194375]Keby som sa tak mohla dozvedieť, čo mi ten červený palec chcel povedať. Veď som len slušne a pravdivo odpovedala cabadke. Neprezradíš mi to, palček? Do témy zdravie som zablúdila náhodou, lebo ja keď tu začnem čítať tie rôzne príznaky zisťujem, že mám všetky popísané choroby. Tak si len riešte ten Váš vážny problém, lebo to je fakt svetový objav a asi zasadne konzílum, ak má niekto menštruačné bolesti.:)
Pohoda, klídek, tabáček, ja už sem čestné slovo nevleziem. Ja vlastne ani nemusím, ja som bezbolestná, len som si myslela, že my baby by sme si čosi občas mohli nechať aj pre seba.....;) Ale kľudne menštruujte ďalej.:D

Ahojte,
keď som začala túto tému, mala som na mysli, že si poradíme. Chcela by som poprosiť tých, ktorí sa už vyjadrili k téme, že ich nebaví a že sa nechcú zapájať, aby nechali nás ostatných, ktorí by sme chceli na stranách čítať diskusiu o téme.
O téme, nie do kolečka dokola o Danile.
Môžeš byť, prosím, užitočnejšia v iných témach ? Toto nemala byť téma o Danile, ale o menštruácii a už je to niekoľká strana o Tebe. Nechaj nám priestor. Už sme zistili, že sa máš rada, že máš rada aj chlapcov, ááále chceme sa baviť o menštruácii.

Ďakujem.
Budúci môj vstup už bude o téme, sľubujem ;)
Stanislav 1975
02.11.09,14:41
Ahoj Danila.1. Ak máš voľno tak si to užívaj. Odpovedaj na veci niekomu, kto potrebuje teda tvoje urgentné vyjadrenie a nie tomu, kto ho nepotrebuje. Strácaš čas. 2. To s tým mužíčkom nechápem, neviem o čom je reč??? To mi môžeš vysvetliť ak chceš. 3. Ďakujem za pokoj v duši aj tebe. A tebe tiež čo najmenej bolesti. Mimochodom ja bolesti nemávam, ja som len nervozna jak fras!

Keď si nervozna ako moja manželka tak s pánom bohom-u nás je vtedy dosť dusno...:mee:
Ale zasa keby nebolo menštruácie, tak by sme tu ( s najvačšou pravdepodonosťou)neboli...
Stanislav 1975
02.11.09,14:44
Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...:)
ludmilla
02.11.09,14:53
Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...:)

Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii :D:D:D a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva:rolleyes::rolleyes::rolleyes:,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.
cabada
02.11.09,14:56
Možno nájdete nejakú inšpiráciu napr. tu: http://primar.sme.sk/c/4116952/predmenstruacny-syndrom-pms.html :)

Alebo si zadajte jednoducho do googlu "predmenštruačný syndróm" ;)

Dík,
celkom fajn článok. To ma ale na tých článkoch vždy zaujme, že v niektorých dôležitých bodoch sa dosť líšia. Včera som čítala v jednom časopise, že zvýšený príjem vápnika môže počas menštruácie pomôcť a tu píšu, že naopak, je potrebné nedopriať si ho viac ... tým chcem len povedať, že táto debata môže byť o vlastných skúsenostiach, overených.. aj keď, každému pomôže niečo iné.

Menštruácia je dôležitou súčasťou života každej ženy, nie zriedkavou, ale opakovanou a preto ťažkosti pri nej nám môžu veľmi ovplyvňovať život.
Niekedy v tom, že je príliš častá, a tak aj 2x do mesiaca sme totálne bledé, unavené, boľavé, vyčerpané, a to len z "tohoto problému".
U mňa je to napríklad aj totálne maškrtenie, i keď zápasím s nadváhou a inak sa snažím zdravo jesť ( aj mi to chutí :)) a chudnúť, počas krízového týždňa sa neviem domaškrtiť a celkovo viac jem. Potom sa na seba hnevám. A neviem to nejako ovplyvniť.

Hľadám pomoc v športe. Inak totiž športujem, snažím sa bojovať s kilami, ale počas menštruačného týždňa to vždy zavesím na klinec. A to bude možno problém. Naruším rovnováhu v mojom tele, ktoré je na niečo zvyknuté a potom to má možno horšie následky.
Napadlo mi, pozná niekto aj nejaké cielené cvičenia, ktoré stlmia trochu bolesť ?
Stanislav 1975
02.11.09,15:00
Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii :D:D:D a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva:rolleyes::rolleyes::rolleyes:,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.

Aaale ľudka, ja sa nepotrebujem nič dozvedieť-ja viem všetko...:D:D:D
No nič,prenechávam tému nežnejšiemu pohlaviu našej populácie...:cool:
ludmilla
02.11.09,15:03
Aaale ľudka, ja sa nepotrebujem nič dozvedieť-ja viem všetko...:D:D:D
No nič,prenechávam tému nežnejšiemu pohlaviu našej populácie...:cool:

Dôvod???
Žeby ešte nevedeli všetko?????;););)
Danila
02.11.09,15:30
Danillka,ja si tiež myslím,že téma je OK-však keď už máme tú demokraciu a slobodu slova,tak prečo nie...:)Stanko, prečo mi toto robíš?:) Ja považujem za slušnosť, ak ma niekto osloví, reagovať. Mnohým sa to zdá neprirodzené, v tom prípade je vhodná citácia príspevku bez oslovenia.;) Ja som síce sľúbila, že nevleziem, ale slušnosť je slušnosť, tak som vliezla. Demokraciu ja môžem, aj anarchiu zvládam, ja som mala názor iný, moderátor uznal, že téma je korektná, ja to rešpektujem. Len pokračujte, je to zábava, ja nič proti tomu už fakt nemám. Všetko, čo je OK občas vyzerá ako KO, a ak tu nenájdem moje oslovenie, tak tiež Ok, ak nájdem, tak odkazujem, že o menštruácii učím teraz moju vnučku a dúfam, že si to raz a prevždy zapamätá na celý život bez zvláštnych pozoruhodností...ak chceš, môžeš byť v mojej neprítomnosti aj môj hovorca. Ja so všetkým vopred súhlasím.;)
mpca
02.11.09,15:35
Dôvod???
Žeby ešte nevedeli všetko?????;););)

A kto vie "všetko"? :D:D:D:o:---
daria29
02.11.09,17:06
neda mi nereagovať,niektoré príspevky,katastrofa!ked ma niečo nezaujíma,nereagujem,poviem si trebars katastrofa ,a je to vybavené. k tej bolavej menštuácii, v rodine je to už aj odskúšané,ono to funguje!stretla som sa s vinikajucim produktom-Anionové vložky,pre osobnu hygienu.su komfortné,eliminuju pocit zápachu,posiln.imun.systém,čistia krv,znižuju bolesti,prfiš po pôrode,operácii,po sexe,kupaní v bazene,,denne sa minie pri velkom krvac , 2-3 ks. no a teraz sa nahrnú príspevky,že robím reklamu ??!!kto chce nech píše....hlavne že to pomáha,nielen na menzes,ale aj na lepšiu náladu,proti únave,dam si to do topánok,nebolia ma nohy,a komu smrdia ,ešte to aj eliminuje pach.veď viete čo su to ANIONY.dobru noc,
mpca
02.11.09,17:25
neda mi nereagovať,niektoré príspevky,katastrofa!ked ma niečo nezaujíma,nereagujem,poviem si trebars katastrofa ,a je to vybavené. k tej bolavej menštuácii, v rodine je to už aj odskúšané,ono to funguje!stretla som sa s vinikajucim produktom-Anionové vložky,pre osobnu hygienu.su komfortné,eliminuju pocit zápachu,posiln.imun.systém,čistia krv,znižuju bolesti,prfiš po pôrode,operácii,po sexe,kupaní v bazene,,denne sa minie pri velkom krvac , 2-3 ks. no a teraz sa nahrnú príspevky,že robím reklamu ??!!kto chce nech píše....hlavne že to pomáha,nielen na menzes,ale aj na lepšiu náladu,proti únave,dam si to do topánok,nebolia ma nohy,a komu smrdia ,ešte to aj eliminuje pach.veď viete čo su to ANIONY.dobru noc,
dobra rada pre moj "problem" ;):o:o:---
Petra Nová
02.11.09,17:28
Stanko, prečo mi toto robíš?:) Ja považujem za slušnosť, ak ma niekto osloví, reagovať. Mnohým sa to zdá neprirodzené, v tom prípade je vhodná citácia príspevku bez oslovenia.;) Ja som síce sľúbila, že nevleziem, ale slušnosť je slušnosť, tak som vliezla. Demokraciu ja môžem, aj anarchiu zvládam, ja som mala názor iný, moderátor uznal, že téma je korektná, ja to rešpektujem. Len pokračujte, je to zábava, ja nič proti tomu už fakt nemám. Všetko, čo je OK občas vyzerá ako KO, a ak tu nenájdem moje oslovenie, tak tiež Ok, ak nájdem, tak odkazujem, že o menštruácii učím teraz moju vnučku a dúfam, že si to raz a prevždy zapamätá na celý život bez zvláštnych pozoruhodností...ak chceš, môžeš byť v mojej neprítomnosti aj môj hovorca. Ja so všetkým vopred súhlasím.;)
Aj ja mám podobný názor na takéto témy, ale čo už, máme demokraciu. A keď je naviac vhodná na stránky Porady aj podľa moderátorov a admina, tak mi ozaj zavadzať nebude. V samotnej téme asi demokracia neplatí, tak chcem len dodať, že keby (akože) bola aj ďalej o Tebe, možno by bola aspoň prijateľná.;)
Sabadka
02.11.09,17:42
Ja si myslím, že táto téma tu určite patrí. Kto potrebuje radu, napíše s tým, že sa nájde niekto kto mu poradí. A nie že sa niekto bude nad tým pohoršovať. To čo je pre jedného veľmi dôležité pre iného je len banalita. Takže Sabada som s tebou. Ja si myslím, že by sme to mohli ovplivniť nejakou aktivitou, športom, zábavou, aby tie naše pred dni prišli po nejakej príjemnej činnosti. Nie vždy sa to dá.

mimotemyJa len toľko, že tému založila "Cabada" a nie " Sabada", ale čo sa týka toho menštuačného syndrómu tak mi to máme doma podedlené, ja mám krámy a starý pošahané nervy, ja to mám týždeň každý mesiac a on len 2x do roka od jari do jesene a od jesene do jari. :D:D:D Ale ináč téma je fajn :)
buchač
02.11.09,17:52
Stankovi sa táto téma páči, aspoň sa čo to o nás dozvie.
Ja túto tému nemusím, mám zrejme viacero dôvodov, žiadne problémy nepociťujem, bola som aktívna športovkyňa a musela som zabojovať či som mala nálady také alebo onaké, nikoho to jednoducho nezaujímalo. Druhá možnosť prečo túto tému nemusím, chcem mať od menštruácie pokoj aspoň vo voľnom čase, pracujem totiž na pooperačnej gynekológii :D:D:D a tam to mám na dennom poriadku, aj sa mi o tom sníva:rolleyes::rolleyes::rolleyes:,
ale to neznamená, že vašu tému odsudzujem.

Na súde :

" Obžalovaný , prečo ste zabili tú prostitútku ? "

" To bolo takto , pán sudca ...som gynekológ ...
Ráno vstanem , pozerám , čo vidím - roztiahnuté nohy ....
V robote celý deň pozerám tiež len do ....
Tak som si išiel sadnúť do parku , trochu si oddýchnuť .
Zrazu sa odkiaľsi vynorila prostitútka , či nechcem ....

No nezabijete ????? "
DanielaSL
02.11.09,17:59
[QUOTE=silviaz;1194917]

:---:D:D:D:D:D

Ja som krémeša dnes chytil .....:rolleyes:;):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Joj Juro, ale som sa dobre teraz pobavila....:D:D:D:D, tuším aj monitor bude treba poutierať...:rolleyes:
Dav
02.11.09,18:57
Pripájam link , kde sú oveľa vhodnejšie fóra na riešenie problému.
http://www.google.sk/search?q=probl%C3%A9my+s+men%C5%A1tru%C3%A1ciou&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje .:eek::cool: Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)
Stanislav 1975
02.11.09,19:01
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje .:eek::cool: Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)

Olinka,nič nemaž-však nerobia nič zlého ,vulgárného a je to súčasť zdravia...-a hlavne kde sa inde poradia ak nie na Porade?
P.S.- a navyše majú celkom dobrú sledovanosť(skoro 2000 videní) ,aj podla toho sa rozhoduj,ako čo ľudia čítajú-práveže to je najdoležitejšie kritérium, pri dileme,či niečo stiahnuť,alebo nechať...
Halli
02.11.09,19:07
...a Stanko to istí,...či poistí :D ??
buchač
02.11.09,19:09
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje .:eek::cool: Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)

mimotemy
Radšej nie , lebo ma zasa krémeše .......:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D sorry ..
Stanislav 1975
02.11.09,19:11
mimotemy
Radšej nie , lebo ma zasa krémeše .......:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D sorry ..

Juraj, nepovie sa krémeš,ale francúzska kocka...:D
danushka
02.11.09,19:13
No, mne akosi nepríde nič extra zvláštne tu napísať, to či mám taký, alebo onaký pocit pred a po táto stránka nevyrieši.
Jediné čo mi fakt prekáža a nad čím prevraciam oči, je keď mladá žena, slečna, dievčina použije namiesto slova MENZES to strašné slovo ,,kr.my"...
Odmalička pred svojimi deťmi, keď som považovala za vhodné rozprávať o tejto téme, som použila slovo menzes a dnes vidím, že rovnako prevracajú očami aj môj 17r. syn a 12r dcéra, ak to počujú inak...
Možno by mamičky mohli svoje dcérky naučiť v tejto súvislosti toto.
V tejto téme neviem, čo by som viac povedala.
buchač
02.11.09,19:19
Juraj, nepovie sa krémeš,ale francúzska kocka...:D

To je ale o Pugeote a tá kocka nie je kocka , ale kosoštvorec a je to o líze...ale to je už fakt OT ...
Dav
02.11.09,19:23
To je ale o Pugeote a tá kocka nie je kocka , ale kosoštvorec a je to o líze...ale to je už fakt OT ...
Peuegeot ma leva http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:eMpso7vcJQiLvM:http://www.mostbrussels.be/img%255Cshowcase%255CLogo%2520peugeot.jpg, Renault...
danushka
02.11.09,19:24
To je ale o Pugeote a tá kocka nie je kocka , ale kosoštvorec a je to o líze...ale to je už fakt OT ...
mimotemyJurko, ja Ťa trošku poopravím, tvar kosoštvorca má Renault, podľa tohto znaku doma vykrajujeme fánky;)..keď už sme pri koláčoch:)
marina8
02.11.09,19:28
mimotemyJurko, ja Ťa trošku poopravím, tvar kosoštvorca má Renault, podľa tohto znaku doma vykrajujeme fánky;)..keď už sme pri koláčoch:)


mimotemy tak toto ma pobavilo, od " menzesu" ku "kolacom"
buchač
02.11.09,19:29
mimotemyJurko, ja Ťa trošku poopravím, tvar kosoštvorca má Renault, podľa tohto znaku doma vykrajujeme fánky;)..keď už sme pri koláčoch:)

Veď vám všetko na podnose nemôžem položiť ....ale reagujete dobre ....;)

Len tak ďalej ...aspoň ste pochopili , na aký žart som narážal ...či ....?????
Dav
02.11.09,19:42
Veď počkaj.

Za chvíľu sem priletí nejaká zamindrákovaná moderátorka :) .

A tak tu poupratuje :D .
http://1.2.1.4/bmi/www.domestica.sk/images/metla.gif :D http://1.2.1.4/bmi/www.domestica.sk/images/metla.gif
jozka56
02.11.09,19:45
http://1.2.1.4/bmi/www.domestica.sk/images/metla.gif :D http://1.2.1.4/bmi/www.domestica.sk/images/metla.gif
:D:D:D:D:):D
Nika
02.11.09,19:52
mimotemy tak toto ma pobavilo, od " menzesu" ku "kolacom"

nie je to mimotemy... však pre niektoré je to "žravé" obdobie..potom sú tie koláče v poriadku ;)
marjankaj
02.11.09,20:02
nie je to mimotemy... však pre niektoré je to "žravé" obdobie..potom sú tie koláče v poriadku ;)

Dobre ste to tu roztočili.:---
terezamaria
02.11.09,20:16
Prečítala som celú tému a bola som rozhodnutá, že sa do nej nezapojím. Nedá mi to, prepáčte.Neviem čo sledovala zadávateľka s tak intímne ženskou témou, či chcela na seba upútať pozornosť alebo chcela to, aby vznikol z tejto " podarenej " témy organizovaný neporiadok. To už nemáme ani toľko úcty k sebe, aby sme sa na takúto tému bavili na inom fóre, na to určenom alebo aspoň cez ss - ky, čo je predsa len iná forma výmeny pocitov z menštruácie?

To o všetkých intímnych témach sa musíte baviť na verejnosti? Je to Vaša potreba alebo predvádzací manéver? Nech to zadávateľka zváži, ale moderátori tiež. Veď na Poradu chodí stovky ľudí, ktorí to čítajú a rozhodne 90 % z nich si hovorí, či títo prispievatelia si naprosto nepomýlili gynekologickú ambulanciu z verejnou stránkou Porady. Sorry až sa mýlim ja.
Watson
02.11.09,20:29
Milá teta Danila.


Tvoja SLUŠNOSŤ a tvoje SLOVO stoja za štyri päťdesiat (forintov).

A to nezrozumiteľné (pre teba) - demokracia radšej ani neber do úst.















Vylúčenie nespratníkov







Takže teta Danila.

Podľa tvojej teórie si watson môže určiť, kto mu má dať pokoj a JA nemôžem posudzovať iné nicky.

Si smiešna :) .

Karas, ty si založ vlastnú tému s názvom - polúcie :D:D:D
Xanti
02.11.09,20:36
Ahojte babenky,
táto téma by mohla byť prednostne pre nás ;)
Aj keď ... díky, za každého vnímavého mužského, ktorý si ju prečíta a možno sa i zapojí.
Bude o menštruácii. A prepáčte mi ten názov, takto voláme s mojím manželom týždeň, keď som besná ako pes - práve z toho, že sa blíži menštruácia.
(Kramár preto, lebo moj manžel nosí práve podobný účes :), nič viac).

A preto - môžeme si radiť, ako zvládnuť tieto náročnejšie a permanentne sa opakujúce dni, ako neroztrhať okolie na franforce, ale i - čo pomáha, aby hormóny neboli tak divoké, možno vitamíny, pohyb, teplo ...
Skrátka taká babská poradňa. myslím, že by sa to mohlo hodiť mnohým z nás, nakoľko môj muž tvrdí, keď sa obhajujem, že som "nervná" preto, že mám menzes, že ho vraj mám stáááále :D
A vy ?


Prečítala som celú tému a bola som rozhodnutá, že sa do nej nezapojím. Nedá mi to, prepáčte.Neviem čo sledovala zadávateľka s tak intímne ženskou témou, či chcela na seba upútať pozornosť alebo chcela to, aby vznikol z tejto " podarenej " témy organizovaný neporiadok. To už nemáme ani toľko úcty k sebe, aby sme sa na takúto tému bavili na inom fóre, na to určenom alebo aspoň cez ss - ky, čo je predsa len iná forma výmeny pocitov z menštruácie?

To o všetkých intímnych témach sa musíte baviť na verejnosti? Je to Vaša potreba alebo predvádzací manéver? Nech to zadávateľka zváži, ale moderátori tiež. Veď na Poradu chodí stovky ľudí, ktorí to čítajú a rozhodne 90 % z nich si hovorí, či títo prispievatelia si naprosto nepomýlili gynekologickú ambulanciu z verejnou stránkou Porady. Sorry až sa mýlim ja.
Naozaj musím len súhlasiť s Terezamariou,
je iné ak niekto zadá konkrétnu tému o nejakom probléme. Vtedy beriem a snažím sa pomôcť poradiť. Ale napísať všeobecnú tému, aj ked v sekcii zdravie o menštruácii je pre mňa :eek::eek: ani nenachádzam slov.

Proste naozaj verejne debatiť o intímnych veciach sa mi zdá riadne pritiahnuté za vlasy.

Baby, ste si všimli urobili niekedy chlapi tému pre seba napr ako navrhuje Watson o polúcii?

Karas, ty si založ vlastnú tému s názvom - polúcie :D:D:D Majú chlapi potrebu verejne diskutovať o intímnostiach? O tom či a koľko, a kde a ako ....
nemajú.
Ja mám tiež pocit, že táto téma na poradu nepatrí. Sú iné fora, ktoré sa venujú práve takýmto oblastiam aj všeobecným , napr. www.edusan.sk (http://www.edusan.sk) . Tam sa nájde pomoc i diskusia asi na takej úrovni ako si zadávateľka predstavovala.

To sa tu potom môžeme úplne všeobecne začať baviť aj napríklad o sexuálnych polohách. Myslím, že návštevnosť stránky by prevýšila očakávanie. A keby sme každý pridali nejakú pikošku, ani nehovorím ... len potom by trebalo poradu premenovať.
Stanislav 1975
02.11.09,20:48
Naozaj musím len súhlasiť s Terezamariou,
je iné ak niekto zadá konkrétnu tému o nejakom probléme. Vtedy beriem a snažím sa pomôcť poradiť. Ale napísať všeobecnú tému, aj ked v sekcii zdravie o menštruácii je pre mňa :eek::eek: ani nenachádzam slov.

Proste naozaj verejne debatiť o intímnych veciach sa mi zdá riadne pritiahnuté za vlasy.

Baby, ste si všimli urobili niekedy chlapi tému pre seba napr ako navrhuje Watson o polúcii?
Majú chlapi potrebu verejne diskutovať o intímnostiach? O tom či a koľko, a kde a ako ....
nemajú.
Ja mám tiež pocit, že táto téma na poradu nepatrí. Sú iné fora, ktoré sa venujú práve takýmto oblastiam aj všeobecným , napr. www.edusan.sk (http://www.edusan.sk) . Tam sa nájde pomoc i diskusia asi na takej úrovni ako si zadávateľka predstavovala.

To sa tu potom môžeme úplne všeobecne začať baviť aj napríklad o sexuálnych polohách. Myslím, že návštevnosť stránky by prevýšila očakávanie. A keby sme každý pridali nejakú pikošku, ani nehovorím ... len potom by trebalo poradu premenovať.

No neviem Xanti ale porovnávať menštruáciu so sexuálnými polohami,no neviem či sa to dá porovnávať...
Xanti
02.11.09,20:52
No neviem Xanti ale porovnávať menštruáciu so sexuálnými polohami,no neviem či sa to dá porovnávať...
Hm Stanko,
ale o sexuálnych polohách by ste mali aj vy chlapi predstavu, kdežto vy neviete čo je menštruácia a my nevieme čo je polúcia.... lebo to tak príroda zariadila.

Keby zadávateľka napísala, mám PMS a strašné bolesti. Čo mi na to pomôže. Tak poradím všetko čo viem aby som pomohla.
Ale ked niekto napíše
Podme si pokecať tak sa mi to príde trápne, tu na porade.
Stanislav 1975
02.11.09,20:59
Hm Stanko,
ale o sexuálnych polohách by ste mali aj vy chlapi predstavu, kdežto vy neviete čo je menštruácia a my nevieme čo je polúcia.... lebo to tak príroda zariadila.
Tak poradím všetko čo viem aby som pomohla.
Ale ked niekto napíše tak sa mi to príde trápne, tu na porade.

No keď myslíš...:mad:
A už aj ja končím v tejto téme, lebo som obhajoval zadávateľku,že nech to tu ostane- a nejako mi nepomohla v tom-tak sa aj ja sťahujem...
marjankaj
02.11.09,20:59
Baby, ste si všimli urobili niekedy chlapi tému pre seba napr ako navrhuje Watson o polúcii?
Majú chlapi potrebu verejne diskutovať o intímnostiach? O tom či a koľko, a kde a ako ....

Ja si myslím, že normálni chlapi takýmto problémom vedia predísť.:D
Stanislav 1975
02.11.09,21:01
Ja si myslím, že normálni chlapi takýmto problémom vedia predísť.:D

presne tak, polúcia sa najviac vyskytuje u chalanov v puberte...V dospelosti veľmi málo( iba ak chlap nemá dostatok sexu)-inak vobec...:D:D:D
kukučka
02.11.09,21:10
Majú chlapi potrebu verejne diskutovať o intímnostiach?.

a veru tu bola taká téma a bola súčasťou veľmi neslávneho vylúčenia...

a vidíš, niektorí majú aj tu a teraz :D alebo? :mee: - ťoť otázka!
Danila
02.11.09,21:11
Moderátorský postreh : Upozornila som na vhodnejšie internetové fóra a nič. Téma veselo pokračuje .:eek::cool: Mám dilemu -zamknem, nezamknem, zmažem, nezmažem? Moje osobné presvedčenie je, že témy tohto typu, nielen táto, nepatria na Poradu. Na druhej strane, je to o zdraví, čiže zaradená je správne, a keď niekomu nevadí, že svoje intímne zdravotné problémy rieši verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane...
Zmažem, budem zlá , že netolerujem slobodu prejavu a demokraciu, nezmažem, budem zlá, že dovolím, aby sa nám premiešali účtovné programy , zákony a účtovné doklady s hygienickými potrebami ( a to, mimochodom, máme aj doma oddelené)A toto, ak dovolíš, je kameň úrazu. Nahlásila som tému v začiatku. A pridala názor. Mňa vôbec nemrzia následné ataky voči mne, ani prišibaný tisícnickový jedinec, ktorý odmieta doporučované príslušné vyšetrenie. Mňa mrzí práve alibizmus, veľká to škodná v rozhodacích procesoch. Moderátor nezvažuje podľa toho, či bude dobrý, alebo zlý. Moderátor je preto moderátorom, aby bol schopný sám rozhodnúť. Ak odišli na smetisko iné témy, táto tam mala byť už dávno. Watson, ďakujem, už opäť dovolenkuješ? terezamária, aj Tebe.;) Slušný výkon.:)
cabada
03.11.09,07:07
Áno,
uznávam, že téma je od začiatku o niečom inom, ako mala pôvodne byť.
Takže, prosím, stiahnite ju.
Nevidím na téme menštruácia nič zlého, nič nemravného, ale neuvedomila som si, že na Poradu chodia rôzni ľudia a nebudú viesť diskusiu správnym smerom.
Jedni veľmi túžia presadiť seba, jedni majú narážky, ktoré dávajú sami do súvislosti s témou atď..

Dobre, zrušme ju,
nemám záujem byť "trápna, ani sa predvádzať, ani urobiť sledovanú tému, ani riešiť verejne, na fóre zameranom predovšetkým na účtovníctvo a dane, ani nechať odchádzať ľudí, ktorí obhajujú zadávateľku, ktorá nič neurobí, ani riešiť sexuálne otázky, ani založiť gynekologickú ambulanciu ..."
Pre mňa táto téma nie je takou, o ktorej sa nesmie hovoriť. Ale je pravda, malo sa hovoriť konkrétne o konkrétnych problémoch (skúsila som to) a rozvinulo sa to iným smerom. A tiež budem rešpektovať, že je to asi pre vás baby citlivá téma. Mala to byť téma pre ženy, do ktorej sa možno zapoja citlivo chlapi ... nie, nie, zle je to... dívam sa na to inými očami, nemôžem chcieť, aby ste to videli podobne.
Preto ešte raz - zrušte tému, lebo téma sa posúva niekde, kde ja neplánujem ísť.

menzes pre mňa nie je tabu
dokážem ho oddeliť od intímnej debaty a debatovať priamo o ňom a problémoch s ním - bez predsudkov a bez nemravného podtextu
mám doma citlivého chlapa

ale, chcela som hovoriť - v téme zdravie - s vami

rešpektujem stiahnutie témy :)
a teším sa na diskusiu v iných témach
Dav
03.11.09,07:22
Uzamykám.
danushka
03.11.09,07:24
Cabada, skús si tému ako zakladateľka zamknúť sama, ak to nepôjde, požiadaj admina.
Určite sa stretneme v iných témach, o tom nepochybujem. A vôbec sa tým netráp, veľkosť našich sŕdc a verím, že aj Tvojho je nekonečná, vôbec to nie je dôvod na hlúpy pocit. Myslím, že na porade bolo už veľa rôznych tém, ktoré sa zamkli a svet funguje ďalej. :)