val007
28.10.09,13:57
Na poslednú chvíľu sa ešte rozhodujeme o firme, ktorá nám podreže dom kvôli vzlínajúcej vlhkosti, zúžilisme výber na dve firmy.
Každá vypĺňa priestor medzi izoláciou a tehlou inak, každá samozrejme má svoju pravdu. Nie sme si istí, čo je vhodnejšie. Jedna firma vypĺňa priestor medzi klinmi maltou, druhá iba PUR penou.
Má s tým niekto skúsenosti, pre a proti malte a PUR pene?
Ďakujem (fakt je to súrne)
chandler
28.10.09,14:31
je to vlastne jedno lebo murivo potom stoji na klinoch, nie na malte alebo pene.
ale ta malta je mi sympatickejsia :)
val007
28.10.09,16:59
No ten pán, čo to chce robí penou nám povedal, že sa už pri malte poučil, pretože sa stávalo, že niekedy to ľuďom nad tou maltou sčernelo. Pri našom šťastí to sčernie stopercentne. Ale neviem si predstaviť, čo spraví tá pena po 40 rokoch.
220870
28.10.09,17:07
Nerozumiem .Čo chce s tou penou alebo maltou robiť pri podrezaní múru?Už som všeličo počul ale izolovať proti vode penou ešte nie.Čo sčernelo?
val007
28.10.09,17:21
Keď to podreže a vloží izoláciu, natlčú sa tam tie kliny a potom sa ešte medzery vyplnia buď maltou alebo niekto to robí pur penou. No a vyzerá to tak, že keď tam dali u niektorých ľudí maltu, tak ja si myslím že to asi nevyschlo ale sčernelo, zrejme splesnelo, lebo to bolo mokré. To je len môj názor.
220870
28.10.09,17:24
Takýmto spôsobom používať montážnu penu :eek::eek::eek: to mohlo napadnúť len riadneho exota.:D:D:D