M.Majka
28.10.09,15:34
Vie mi niekto poradiť? Môžem podať dodatočné daňové priznanie za rok 2003? Aká je lehota na podanie dodatočného daňového priznania?
Ďakujem
azla
28.10.09,14:40
Vie mi niekto poradiť? Môžem podať dodatočné daňové priznanie za rok 2003? Aká je lehota na podanie dodatočného daňového priznania?
Ďakujem

Vyberám .....
§ 39
Opravné a dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie

(3) Dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie môže daňový subjekt podať, ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení, najneskôr však do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom bol daňový subjekt povinný daň zaplatiť bez povinnosti podať daňové priznanie alebo hlásenie, alebo v ktorom daňovému subjektu vznikol nárok na vrátenie nadmerného odpočtu alebo nárok na vrátenie dane. .......

Vyzerá to tak, že si už po lehote.:D
Beatrice
05.11.09,11:22
Prosím Vás poraďte mi. Keď živnostníkovi v decembri 2008 došla faktúra za materiál, zostala v záväzkoch ako nezaplatená faktúra, teraz sme prišli na to, že on tú faktúru zaplatil omylom zo svojho osobného účtu. Jedná sa o 3300,- Eur. Mala by som podať dodatočné daň. priznanie, alebo musím mu to dať do nedaňových výzdavkov v r. 2008?

Ďakujem
Zoltán Kovács
05.11.09,11:24
Prosím Vás poraďte mi. Keď živnostníkovi v decembri 2008 došla faktúra za materiál, zostala v záväzkoch ako nezaplatená faktúra, teraz sme prišli na to, že on tú faktúru zaplatil omylom zo svojho osobného účtu. Jedná sa o 3300,- Eur. Mala by som podať dodatočné daň. priznanie, alebo musím mu to dať do nedaňových výzdavkov v r. 2008?

Ďakujem

Podal by som DDP, veď je to dosť vysoká suma, ktorá má vplyv aj na daňovú povinnosť (ak nejaká bola).
Beatrice
05.11.09,11:28
Stačí, keď interným dokladom zaučtujem platbu, a doložím odfotený jeho výpis z účtu?
Zoltán Kovács
05.11.09,11:30
Stačí, keď interným dokladom zaučtujem platbu, a doložím odfotený jeho výpis z účtu?

Do účta áno...
Beatrice
05.11.09,11:33
Ďakujem pekne