michales
28.10.09,17:01
Dobry den, prosim o radu. V riadnom termine som podal danove prizanie za rok 2008. Teraz vsak potrebujem znizit danovy zaklad z toho roku (2008), kvoli zdravotnemu zuctovaniu.

Myslite, ze mam risknut a podat dodatocne danove priznanie, kde si znizim zaklad dane? (Dan som aj tak ziadnu neplatil.)
Nepride mi kontrola alebo pokuta?

Dakujem za vsetky rady.
Paula
28.10.09,16:09
Dobry den, prosim o radu. V riadnom termine som podal danove prizanie za rok 2008. Teraz vsak potrebujem znizit danovy zaklad z toho roku (2008), kvoli zdravotnemu zuctovaniu.

Myslite, ze mam risknut a podat dodatocne danove priznanie, kde si znizim zaklad dane? (Dan som aj tak ziadnu neplatil.)
Nepride mi kontrola alebo pokuta?

Dakujem za vsetky rady.


Kontrola môže prísť komukoľvek a kedykoľvek aj bez dôvodu ktoréhokoľvek dodatočného daň. priznania.
aka79
28.10.09,16:34
Dobry vecer.

Poradite mi? Mam problem s danovym priznanim za r. 2008.
Znamy pracoval v Holandsku. Doniesol mi odtial potvrdenie no je v Holandstine.
Nema niekto s tym skusenosti? Neviem prelozit slova a ani to nemozem najst v slovniku.

Tu su tie slova: loon loonbelasting/ volksverzekeringen
ingehouden loonbelasting/premie volksverz.{loonheffing{/
verrekende arbeidskorting
loon Zorgverzekeringswet
ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet

Stretli ste sa s tym, prosim, niekto? Poradte mi.

Dakujem,dakujem velmi pekne.

Aka79.:(
m.hladka
28.10.09,17:02
Veď nech ti on preloži, keď tam bol.

Este môžeš na tejto stránke:
http://translate.google.com/translate_t#
Zoltán Kovács
28.10.09,17:11
Dobry den, prosim o radu. V riadnom termine som podal danove prizanie za rok 2008. Teraz vsak potrebujem znizit danovy zaklad z toho roku (2008), kvoli zdravotnemu zuctovaniu.

Myslite, ze mam risknut a podat dodatocne danove priznanie, kde si znizim zaklad dane? (Dan som aj tak ziadnu neplatil.)
Nepride mi kontrola alebo pokuta?

Dakujem za vsetky rady.

Bol by som zvedavý na spôsob zníženia základu dane. ;)
veronikasad
28.10.09,17:13
Bol by som zvedavý na spôsob zníženia základu dane. ;)
Tu ide zrejme o vysoké preddavky na zdravotné poistenie, ak podnikal len pár mesiacov ...
michales
28.10.09,18:33
Ano, presne tak, mam vysoke preddavky na zdravotne, nakolko uz zivnost nemam zda sa mi platit momentalne zbytocne. Rozdiel mi robi par tisic.

Dakujem za odpovede a pomoc.
Paula
28.10.09,18:44
Ano, presne tak, mam vysoke preddavky na zdravotne, nakolko uz zivnost nemam zda sa mi platit momentalne zbytocne. Rozdiel mi robi par tisic.

Dakujem za odpovede a pomoc.


Doklad o zrušení / ukončení živnosti treba doručiť do ZP a odhlásiť sa v nej ako SZČO. To si neurobil ?
Dáša_
28.10.09,18:47
Ano, presne tak, mam vysoke preddavky na zdravotne, nakolko uz zivnost nemam zda sa mi platit momentalne zbytocne. Rozdiel mi robi par tisic.

Dakujem za odpovede a pomoc.

Živnosť je už zrušená?
veronikasad
28.10.09,18:47
Ano, presne tak, mam vysoke preddavky na zdravotne, nakolko uz zivnost nemam zda sa mi platit momentalne zbytocne. Rozdiel mi robi par tisic.

Dakujem za odpovede a pomoc.
Tak tu asi nejde o preddavky, ale nedoplatok z RZZP za rok 2008, splatný 31.10.2009.
Prečo si to neriešil v júni - pred podaním RZZP ?

A ako chceš teraz ten základ dane znížiť ? Viedol si účtovníctvo alebo boli uplatnené paušálne výdavky ?
aka79
28.10.09,20:21
Ďakujem Ti veľmi pekne m.hladka. Veľmi si mi pomohla. Si poklad.
Pekný večer a nech sa Ti darí. Ešte raz ďakujem.
Aka79.:)
leninka23
02.11.09,11:38
Dobrý deň, dokedy sa prosím vás môže podať opravné dp? ďakujem
Zoltán Kovács
02.11.09,11:52
Dobrý deň, dokedy sa prosím vás môže podať opravné dp? ďakujem

Opravné DP do riadného termínu, teda do 31.03.2009. A dodatočné nemá ohraničený termín.
pupavqa
11.12.09,10:53
Prosím Vás, keď podávam dodatočné DP po 30.6., t.j. SP mi určila vymeriavací základ. Chcem sa iba uistiť, že mi ho zmení na základe výpisu z dodatočného DP? Nebudú s tým nejaké problémy?
Katija
11.12.09,11:50
Prosím Vás, keď podávam dodatočné DP po 30.6., t.j. SP mi určila vymeriavací základ. Chcem sa iba uistiť, že mi ho zmení na základe výpisu z dodatočného DP? Nebudú s tým nejaké problémy?
Nebudú. Nezabudni hneď po podaní dodatočného DP podať a dodatočný výpis z DP na SP.

"§ 142 ods. 4 zákona 461/2003 Z.z.
(4) Ak sa na základe dodatočného daňového priznania alebo na základe dodatočného platobného výmeru vydaného správcom dane zmení vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby, poistné sa platí zo zmeneného vymeriavacieho základu od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po predložení dodatočného daňového priznania správcovi dane alebo po nadobudnutí právoplatnosti dodatočného platobného výmeru."

A ešte urob aj dodatočné RZZP 2008.
pupavqa
11.12.09,15:55
Ďakujem
So ZP nie je problém.
Takže ak som od 1.7. platila vyššie odvody do SP, tak SP mi to spätne nevráti.