hela3d
28.10.09,20:30
Dobrý deň, som predsedom od 9/09, v 10-ročnom dome bývam rok.
Ešte som ani nebola registrovaná za predsedu, už ma začali niektorí vlastníci obviňovať. Teraz to prešlo do obviňovania z porušenia povinností predsedu alebo prekročením právomocí (§7c/4). Mala som informáciu, že takto sa "správali" aj voči bývalému predsedovi, ale neverila som, kým som nezažila.
Nakoľko sa jedná o neoprávnené obvinenie (neuvádzajú ani o akú škodu sa jedná, ani čo som porušila alebo prekročila a ja som si nie vedomá toho), prosím o radu, ako sa proti takýmto obvineniam brániť - najlepšie s odvolaním na nejaký zákon/paragraf.
Chcem sa aj opýtať, aká je doba premlčania, keď vedome nenahlásili vlastníci pravdivý stav osobomesiacov, dá sa to zdokumentovať aj vyhlásením susedov, ktorí povedia, že napr. 2-3 roky dozadu tam bol iný počet osôb ako bol nahlasovaný stav? A ak áno, sumu zistiť približne vieme, bude to v príslušnom roku ako príjmová položka, ktorá sa rozúčtuje na ľudí - čiže by sa im znížilo vyúčtovanie?

Ďakujem
sito
28.10.09,19:53
To si ešte užiješ.
globalpartner
01.11.09,16:32
Dobrý deň, som predsedom od 9/09, v 10-ročnom dome bývam rok.
Ešte som ani nebola registrovaná za predsedu, už ma začali niektorí vlastníci obviňovať. Teraz to prešlo do obviňovania z porušenia povinností predsedu alebo prekročením právomocí (§7c/4). Mala som informáciu, že takto sa "správali" aj voči bývalému predsedovi, ale neverila som, kým som nezažila.
Nakoľko sa jedná o neoprávnené obvinenie (neuvádzajú ani o akú škodu sa jedná, ani čo som porušila alebo prekročila a ja som si nie vedomá toho), prosím o radu, ako sa proti takýmto obvineniam brániť - najlepšie s odvolaním na nejaký zákon/paragraf.
Chcem sa aj opýtať, aká je doba premlčania, keď vedome nenahlásili vlastníci pravdivý stav osobomesiacov, dá sa to zdokumentovať aj vyhlásením susedov, ktorí povedia, že napr. 2-3 roky dozadu tam bol iný počet osôb ako bol nahlasovaný stav? A ak áno, sumu zistiť približne vieme, bude to v príslušnom roku ako príjmová položka, ktorá sa rozúčtuje na ľudí - čiže by sa im znížilo vyúčtovanie?

Ďakujem

Ak máte svedomie čisté a oni Vás verejne alebo iným preukázatelným spôsobom takto očiernuju môže to mať aj trestnoprávne následky napr. krivé obvinenie , ohováranie záleži podľa skutkového stavu ako to vyhodnotí vyšetrovateľ.
Každopádne by som aj pre budúci pokoj minimálne týmto pohrozil a preml čanie no trestnom práve minimálne 5 rokov až 10 rokov .
Sú tu aj isté možnosti v obcianskom práve , ale toto sa mi zdá priechodnejsie.
Ináč súhlasim ešte si" uzijete" prajem veľa trpezlivosti
Sagemka
15.11.09,20:19
Dobrý večer. Pravdivé oznamovanie počtu bývajúcich v bytoch je o charaktere vlastníka. Odporúčam Vám ísť na webovú stránku ministerstva spravodlivosti - sekcia JASPI, ROZHODNUTIA, ZNALCI ..... potom sekcia :súdne rozhodnutia. Po kliknutí sa ukáže okno, do ktorého v kolonke "hľadaný text" zadajte výraz: počet osôb. Ukážu sa súdne rozhodnutia. Tam kliknite na posledné 10-te. Tam by ste mali najsť odpoveď.