placka1
29.10.09,08:47
kto mi vie poradiť, čo musím spĺňať, ak chcem založiť s.r.o. a pôsobiť ako poisťovací agent?
warrior
30.10.09,13:35
a na čo ti je s.r.o? stačí ti na to obyčajná živnosť, ale samozrejme, musíš mať nejaké to vzdelanie. Najlepšie by bolo, ak by si zašiel do nejakej maklérskej firmy, čo ja viem napr. OVB, Winners alebo hociaká iná a tam jednoducho po absolvovaní kurzu môžeš byť agent - živnostník a pracuješ pod firmou.......alebo chceš samostatne? na s.r.o dáš zbytočne 333 e na kolok :D, šak vieme,že s.r.o nepotrebuješ mať podloženú tymi 200 tisícami sk :D ako základné imanie, maj sa
akina
30.10.09,16:03
Poisťovací agent - sprostredkovanie poisťovníctva nie je živnosťou, je to podnikanie podľa osobitných predpisov.
placka1
31.10.09,06:58
OVB, Winners sú tiež poisťovacími agentmi a nie maklérmi.
Chcem byť na tej istej úrovni ako oni, a nie byť podriadený sprostredkovateľ poistenia.
placka1
31.10.09,07:32
To chápem. Potrebujem vedieť, čo všetko potrebujem spĺňať./ Aké sú tie predpisy?/
Ice dive
31.10.09,07:45
OVB, Winners sú tiež poisťovacími agentmi a nie maklérmi.
Chcem byť na tej istej úrovni ako oni, a nie byť podriadený sprostredkovateľ poistenia.

na tvojom mieste by som skôr zvážil možno byť chvíľu aj tým podriadeným sprostredkovateľom poistenia (jedno v akej maklérskej spoločnosti). Ak by si zakladal SRO tak musíš:
- zalozit sro minimalne 333 €
- registrácia na NBS keďže sro = PO poplatok 333 €
- sledovať legislatívu a neustále sa jej prispôsobovať (posledne zákon 188/2009 z čoho ti vyplíva absolvovať školenie + skúšku keďže si poisťovací agent -ak si len podriadený tak len absolvovať školenie)
- obehať si poisťovne a zazmluvniť si s nimi spoluprácu a dohodnúť výšku provízií... (nikdy sa ti nepodarí dosiahnuť takú výšku provízií akú má dohodnuté OVB, Winners, Partners Group, Salve a pod, nakoľko nemáš takú veľkú obchodnú sieť (aspoň myslím) resp. kmeň a taktiež nedokážeš každej poisťovni garantovať určitý objem obchodu ako tieto MLM siete...)
- musíš mať dajaký systém v ktorom budeš sledovať výplatý od poisťovní resp. ich urgovať a doťahovať sa kvôli nezrovnalostiam...

ak budeš podriadený sprostredkovateľ v nejakej maklérskej spoločnosti tak:
- registráciu NBS prevezmú za teba
- legislatívne zmeny sledujú za teba a informujú ťa o najdôležitejších veciach
- do obratu cca 3546 € neplatíš žiadne odvody (ak si zamestnaný aj inde, ak nie tak v prvom roku len ZP) a ak začínaš od nuly bez poistného kmeňa tak zarobiť 3546 € bude naozaj fuška tak prečo začínať už s riadnym mínusom na poplatkoch spojených so zakladaním a registrovaním SRO. Ak by si prekrocil daný objem budeš už mať zarobené a mozes zalozit SRO a byt podriadenym sprostredkovatelom i nadalej a ako majitelovi si budes vyplacat podiel na zisku t.j. budes platit len 19 % dan a zase sa mozes vyhnut odvodom (teda ak si niekde inde zamestnany na TPP...)
- celé zazmluvnenie ťa výjde len kolok na výpis z registra trestov, poštovné + poplatok za pridelenie IČA t.j. cca do 10 €
- seriozne maklerske spolocnosti ti daju taku istu proviziu ako by si dostal od poistovne ak by si sa siel len zazmluvnovat (nechavaju si rozdiel medzi štandardnou a nadštandardnou..)

Avšak výhody a nevýhody musíš zvážiť sám:-))

Veľa štastia:-)
placka1
31.10.09,14:57
Ja pracujem v oblasti poradenstva už 10 rokov/ nie som začiatočník/ a mam zaujímavý kmeň klientov aj svoj systém na agendu. Čisto ma zaujíma akú odbornú spôsobilosť musím spĺňať ako poisťovací agent..
Ice dive
31.10.09,19:15
Ja pracujem v oblasti poradenstva už 10 rokov/ nie som začiatočník/ a mam zaujímavý kmeň klientov aj svoj systém na agendu. Čisto ma zaujíma akú odbornú spôsobilosť musím spĺňať ako poisťovací agent..


No tak to klobúk dole, ak sa venujete poradenstvu už 10 rokov...
ohľadom odbornej spôsobilosti prax máte dostatočnú aj na najvyšší stupeň, záleží od Vášho vydelania, či máte SS alebo VŠ... prikladám link na stránku NBS, kde máte všetko podrobne rozpísané, čo musí žiadosť o registráciu obsahovať...
http://www.nbs.sk/_img/Documents/DFT/POIST/SPSZ/MU/postup.pdf
placka1
02.11.09,05:14
Vďaka, tieto informácie som hľadal.
Chobot
02.11.09,07:29
Vďaka, tieto informácie som hľadal.

Chcem ťa len upozorniť, že MFSR pripravuje nový zákon o sprostredkovaní finančných služieb, ktorým sa zruší zákon o sprostredkovaní poistenia a prinesie pár noviniek (konečné znenie ešte nie je utrasené). Platnosť by mala byť od januára budúceho roku. Pokiaľ sa stihneš zaregistrovať v NBS ešte tento rok, tak bude automaticky preregistrovaný, ak nie, budeš sa musieť registrovať podľa nového zákona.