hanjel
29.10.09,10:22
zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!:mee::mee::mee:
Tweety
29.10.09,09:23
zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!:mee::mee::mee:
Ak nemá príjmy, tak si DB nemá z čoho uplatniť. DB si môže uplatniť otec dieťaťa - samozrejme, ak má príjmy, potrebné na jeho uplatnenie. Potrebuje k tomu RL dieťaťa, a podpísať Vyhlásenie k zdaneniu,- ak je zamestnancom.
VERONIKA6
29.10.09,09:25
zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!:mee::mee::mee:
Daňový bonus si nemôže uplatniť, keďže nemá žiadny príjem. Mohol by si uplatniť otec dieťaťa u svojho zamestnávateľa, pokiaľ žije v spoločnej domácnosti s dieťaťom.
Stanislav 1975
29.10.09,09:26
zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!:mee::mee::mee:

Podľa mňa tiež nemá nárok na daňový bonus-nesplňa podmienku dosiahnutého minimálného príjmu uvedeného v zákone...
Stanislav 1975
29.10.09,09:28
mimotemyBaby máte rýchlejšie prsty...,ste ma popredbiehali...:cool::cool::cool:
hanjel
29.10.09,11:36
ďakujem všetkým, potvrdili ste mi moju úvahu,ale keď sa stane prípad,že je slobodná mamička - má status slobodnej mamičky aj na SP, oficiálne nie je nikde uvedené že žije s druhom v spoločnej domácnosti - druh si nemôže uplatniť daňový bonus že , uvažujem správne ? Ona dostáva len materský príspevok zo sociálky ?
Ďakujem ešte aj za vyjadrenie k takémuto prípadu,ktorý sa tiež v živote vyskytne .
Tweety
29.10.09,11:44
ďakujem všetkým, potvrdili ste mi moju úvahu,ale keď sa stane prípad,že je slobodná mamička - má status slobodnej mamičky aj na SP, oficiálne nie je nikde uvedené že žije s druhom v spoločnej domácnosti - druh si nemôže uplatniť daňový bonus že , uvažujem správne ? Ona dostáva len materský príspevok zo sociálky ?
Ďakujem ešte aj za vyjadrenie k takémuto prípadu,ktorý sa tiež v živote vyskytne .
Prečítaj si ešte raz moju odpoveď v prísp.č.2, tam to máš napísané. Otec dieťaťa, s ktorým žije v spoločnej domácnosti a má zodpovedajúci príjem na DB, má nárok na jeho uplatnenie.
Tweety
29.10.09,11:48
mimotemyBaby máte rýchlejšie prsty...,ste ma popredbiehali...:cool::cool::cool:
:---Keby len prsty, ale aj šedé bunky mozgové.:---
hanjel
29.10.09,12:00
díky, OK je to tak , myslela som si , ste super - pekný zvyšok dňa
mzdarka renca
29.10.09,13:18
Prečítaj si ešte raz moju odpoveď v prísp.č.2, tam to máš napísané. Otec dieťaťa, s ktorým žije v spoločnej domácnosti a má zodpovedajúci príjem na DB, má nárok na jeho uplatnenie.

Súhlasím, len pozor na to, ak poberá materské ako slobodná matka určite podpísala na SP, že s otcom dieťaťa nežije v spoločnej domácnosti, t.z., že otec dieťaťa na druhej strane vo vyhlásení nemôže napísať, že žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti.