Ivča
29.10.09,12:10
Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.
Sabadka
29.10.09,12:13
Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.

Nájdeš to v prílohe č. 6 k zákonu 553/2003 a je to stupeň riadenia II. vedúci zamestnanec, ktorý zodpovedá za zverený úsek činnosti zamestnávateľa a zastupuje štatutárny orgán v čase jeho neprítomnosti v celom rozsahu jeho práv a povinností ......a 10-30%(obce do 10 000 obyvateľov) alebo 10-32%(odbce od 10 000-50 000 obyvateľov).
susann2
29.10.09,12:34
Sme ZŠ s MŠ - právny subjekt, v materskej škole je vedúci zamestnanec - zást. ZŠ s MŠ pre materskú školu. Vie mi niekto poradiť v ktorom stupni riadenie je tento vedúci zamestnanec. Ide mi o určenie percentuálneho podielu príplatku za riadenie. Ďakujem.
Toto si treba ošetriť v mzdovom poriadku, u nás napr. vedúca MŠ je zaradená v IV. stupni riadenia. V II. stupni je len zástupca pre ZŠ a ten je zároveň uvedený ako zástupca štatutára. V daľšej smernici máme uvedený rozsah právomocí jednotlivých vedúcich, ani zástupca štatutárneho orgánu, nemá právnoci zastupovať ho v plnom rozsahu, nemôže, napr. podpisovať zmluvy.
Ivča
29.10.09,16:44
Ja ju mám už roky v IV. stupni riadenia, len dnes mi hovorila, že ona by mala byť v II. stupni. Za to som to sem hneď zaradila, lebo som si nebola istá. Je pravda, že to nemáme nikde opatrené, v žiadnej smernici. Bolo by to možné sem pripojiť, aby som vedela ako postupovať?
Ďakujem!
Sabadka
30.10.09,09:16
Ja ju mám už roky v IV. stupni riadenia, len dnes mi hovorila, že ona by mala byť v II. stupni. Za to som to sem hneď zaradila, lebo som si nebola istá. Je pravda, že to nemáme nikde opatrené, v žiadnej smernici. Bolo by to možné sem pripojiť, aby som vedela ako postupovať?
Ďakujem!

Príplatok za riadenie si zapracuj do vnútorného platového predpisu.