Michaela Michaela
29.10.09,13:22
Dobrý deň, veľmi by som prosila o radu v oblasti začatia podnikania.

1.) Chcem dovážať oblečenie z Talianska , ktoré budem predávať na Slovensku. Čo môže byť pre mňa ako doklad o kúpe , myslím tým platí aj
faktúra aj pokladničný blok ???
2.) samozrejme sa snažím nájsť tovar z veľkoobchodu, tým pádom ho kúpim asi bez DPH ???
3.) Nechcem byť plátcom DPH, teda mesačným, len raz ročne si urobiť daňové priznanie . To je vporiadku nie ???
4.) Na tovar z Talianska dám našu 19 % DPH a predám ho, to je vporiadku že?
5.) Tovar z Talianska si môžem dať bez problémov do nákladov ?
Ďakujem
andreaS
29.10.09,12:30
Dobrý deň, veľmi by som prosila o radu v oblasti začatia podnikania.

1.) Chcem dovážať oblečenie z Talianska , ktoré budem predávať na Slovensku. Čo môže byť pre mňa ako doklad o kúpe , myslím tým platí aj
faktúra aj pokladničný blok ???
2.) samozrejme sa snažím nájsť tovar z veľkoobchodu, tým pádom ho kúpim asi bez DPH ??? nechces byt platca dph, tak budes nakupovat s ich dph...
3.) Nechcem byť plátcom DPH, teda mesačným, len raz ročne si urobiť daňové priznanie . To je vporiadku nie ??? dph a dan z prijmu su dve rozne dane...
4.) Na tovar z Talianska dám našu 19 % DPH a predám ho, to je vporiadku že? nechces byt platca dph, tak nemozes predavat s dph...
5.) Tovar z Talianska si môžem dať bez problémov do nákladov ?
Ďakujem

ale co sa tyka platcovstva dph, tak pri nakupe v inom state EU ti podla objemu nakupeneho tovaru, moze vzniknut povinnost stat sa platcom...

veeeelmi zjednodusene odpovede v texte...
Gabi03
29.10.09,12:37
No asi by bolo treba začať s tým, že si nájdeš poradcu, daňováka a účtovníčku ... najlepšie v jednom. :)