janaR99
29.10.09,13:23
Ahojte,

prosim poradte. Spolu so znamou sme otvorili sro-cku. Vyzera, ze sa bude rozvadzat, ma narok jej manzel na podiel v sro-cke alebo nie?
Zoltán Kovács
29.10.09,13:16
Ahojte,

prosim poradte. Spolu so znamou sme otvorili sro-cku. Vyzera, ze sa bude rozvadzat, ma narok jej manzel na podiel v sro-cke alebo nie?

Ak nemajú zrušené BSM, resp. zúžené tak jej majetkový podiel je súčasťou spoločného majetku.
belo72
29.10.09,13:30
Ak manzel nema podiel vo fi tak by nemal mat narok na podiel. Majetok fi nie je spolocnym majetkom manzelov aspon co ja viem./neviem to na 100% zatial som sa nerozvadzal:) /
Zoltán Kovács
29.10.09,15:33
Ak manzel nema podiel vo fi tak by nemal mat narok na podiel. Majetok fi nie je spolocnym majetkom manzelov aspon co ja viem./neviem to na 100% zatial som sa nerozvadzal:) /

Majetok spoločnosti nie, ale manželkyn podiel v spoločnosti je spoločný.
belo72
30.10.09,09:20
Ja som si furt myslel ze ak je nieco na fi tak to manzelka nedostane, to sa neoplati rozvadzat :) Ale mohla by fi odpredat za nejaku smiesnu sumu napr. 10€ a manzel dostane 5 € alebo keby chcela aby manzel sa mal dobre tak mu da 10€ - nech prerobi :)
Lianka
31.10.09,15:42
BSM nepusti - aj obchodny podiel je majetok. Treba uvazovat v celom kontexte, ked sa clovek do niecoho pusta.

Dokonca som nedavno citala, ze aj podiel na zisku spada do BSM - to koresponduje s prvou vetou :rolleyes:.