durovkova
29.10.09,13:24
dobrý deň,

chcela by som sa spýtať či mi niekto vie poradiť. potrebovala by som aby sa mi súbor z prichádzajúcej pošty automaticky skopiroval do mojho súboru.

napr. mám exelovskú tabuľku a pošlem ju piatim ľudom na doplnenie.potom to z ich suborov-tabuliek kopírujem do mojej sumárnej.
takýchto tabuliek robím denne 5-10 a to kopírovanie ma zabíja.
nedá sa to neako spraviť aby sa mi to automaticky nakopírovalo?

ďakujem velmi pekne
magnum
29.10.09,12:30
nie
domenico.office
29.10.09,13:58
Myslím, že by sa to dalo prostredníctvom xml, dotyční by ti odosielali xml súbory, ty by si si ich načítala do svojej excelovskej tabuľky, ktorá by to sumarizovala... Možná varianta.... alebo prostredníctvom google dokumenty by ste si zdieľali jeden excelovský dokument, kde by si každí doplnil svoje, už by si nemusela nič robiť, len to nastaviť tak, aby ti to sumarizovalo.
jojom
29.10.09,16:22
Možno makrom??? Alebo pomocou hypertextových odkazov atd. Ale aj tak by to asi bolo trochu pomalé.
Takto: každému pošleš jednu tabuľku ( pre každého z iným názvom), všetky si potom stiahneš do jedného adresára a v dokumente čo máš pre zhranie dát, dáš aktualizovať. Môže byť ?
domenico.office
29.10.09,16:43
Pomocou jazyka XML a programu Excel možno spravovať zošity a údaje spôsobmi, ktoré boli predtým nemožné alebo veľmi komplikované. Pomocou máp XML možno jednoducho pridávať, identifikovať a extrahovať jednotlivé pracovné údaje z dokumentov programu Excel. Faktúra obsahujúca názov a adresu zákazníka alebo zostava s finančnými výsledkami za posledný štvrťrok už nie sú iba štatistickými zostavami. Tieto informácie možno jednoducho importovať z databáz a aplikácií, revidovať ich a exportovať do rovnakých alebo iných databáz a aplikácií.
jojom
29.10.09,16:47
Nie domenico.office, ja som myslel úplne inde :(. Sori ak si si to myslel. Mal som citovať pôvodný príspevok.
domenico.office
29.10.09,17:39
Opravil som to....
erzet
20.07.10,19:29
Prepáčte, nechcem otvárať novú tému.
Snažím sa dať svoj zvuk do prichádzajúceho mailu a nejak sa mi to nedarí. Robím to cez zvuky v ovládacom paneli. Nefunguje to. Pomôžete, poradíte?