zuzyčka
29.10.09,15:10
Ahoj poraďáci, mám takú dilému - SZČO FO platiteľ DPH - kvartálny-dostal materiál na dobierku z ČR vyfakturovaný s DPH - lebo neuviedol svoje IČ DPH k fakturačným údajom. Fa s dobierkou došla v 8/09 ak údaje opraví a ja dostanem novú fa-môžem ju zaradiť do evidencie DPH a samozdaniť v ďalšom kvartáli? Alebo ako budem postupovať v prípade, že k žiadnej náprave nepríde a mne zostane len tá "nesprávna faktúra". Ďakujem Vám ste super
IvoM
30.10.09,07:52
Najlepšie by bolo pýtať novú faktúru bez DPH a potom ju samozdaniť,
daňovú povinnosť pri nadobudnutí tovaru z EU upravuje §20.


(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

Takže závisí aký dátum vystavenia bude na tej faktúre, do toho mesiaca /štvrťroku/ DPH pôjde.
zuzyčka
03.11.09,14:26
Dík za odpoveď, ale čo urobím, ak správna faktúra nepríde - lebo v tom prípade som už termín prešvihla ak by som sa mala držať dátumov na tej nesprávnej a vidím to už len na opravu DP k DPH za príslušný kvartál- čo ma dosť desí.