Nefri
29.10.09,15:52
Prosím Vás o radu ohľadom zriadenia prevádzky, už som toho na porade čítala veľa, ale stále nemám jasno.
Zriaďujeme prevádzku - kancelárske priestory. Je mi jasné, že prevádzku nahlásim na ŽÚ a požiadam hygienu o schválenie prevádzky. Na MÚ nahlásim odpad. Ale ako je to s otváracími hodinami??? Musíme ich mať zriadené, keď prevádzka bude fungovať len na administratívu firmy a možno nejaké 2-3 obchodné rokovania s inými firmami?
mysimis
29.10.09,15:06
Otváracie hodiny si schvaľujú napr. predajne. Ty nemusíš.
Danila
29.10.09,15:07
Označenie prevádzkarne
Zákon predpisuje aj spôsob, akým musí byť prevádzkareň označená. Na viditeľnom mieste musí byť uvedené:

obchodné meno a miesto podnikania (alebo sídlo firmy v prípade právnickej osoby),
meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie.
Označení musia byť aj zamestnanci, ktorý prichádzajú do priameho styku so spotrebiteľom. Spotrebitelia ich musia už na prvý pohľad rozonať ako personál prevádzky, buď na základe oblečenia alebo menovky. Táto povinnosť sa nevzťahuje na predaj na trhových miestach.
Pokiaľ sa chystáte zavrieť prevádzkareň počas prevádzkovej doby na viac ako jeden deň, ste povinný najneskôr 24 hodín pred zavretím označiť začiatok a koniec uzavretia prevádzkarne. A to na rovnakom mieste, kde je uvedená prevádzková doba.

Zdroj: Živnostník.sk
Nefri
29.10.09,15:12
Veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Myslela som si, že to tak je, som rada, že mi to niekto potvrdil!!!
Barbarka
12.01.10,08:09
Ahoj, myslim, ze je povinnost zahlasit prevadzku aj na danoy urad...
mirhu
27.04.10,17:13
Označenie prevádzkarne
Zákon predpisuje aj spôsob, akým musí byť prevádzkareň označená. Na viditeľnom mieste musí byť uvedené:

obchodné meno a miesto podnikania (alebo sídlo firmy v prípade právnickej osoby),
meno a priezvisko osoby zodpovednej za činnosť prevádzkarne,
prevádzková doba určená pre spotrebiteľa,
kategória a trieda ubytovacieho zariadenia, ak ide o ubytovacie zariadenie.
Označení musia byť aj zamestnanci, ktorý prichádzajú do priameho styku so spotrebiteľom. Spotrebitelia ich musia už na prvý pohľad rozonať ako personál prevádzky, buď na základe oblečenia alebo menovky. Táto povinnosť sa nevzťahuje na predaj na trhových miestach.
Pokiaľ sa chystáte zavrieť prevádzkareň počas prevádzkovej doby na viac ako jeden deň, ste povinný najneskôr 24 hodín pred zavretím označiť začiatok a koniec uzavretia prevádzkarne. A to na rovnakom mieste, kde je uvedená prevádzková doba.

Zdroj: Živnostník.sk

Ako je to s prevádzkou pre realitnej kancelárii? Sídlo je na domácej adrese majiteľa , a kancelária je na inom mieste
akina
28.04.10,07:58
Prosím Vás o radu ohľadom zriadenia prevádzky, už som toho na porade čítala veľa, ale stále nemám jasno.
Zriaďujeme prevádzku - kancelárske priestory. Je mi jasné, že prevádzku nahlásim na ŽÚ a požiadam hygienu o schválenie prevádzky. Na MÚ nahlásim odpad. Ale ako je to s otváracími hodinami??? Musíme ich mať zriadené, keď prevádzka bude fungovať len na administratívu firmy a možno nejaké 2-3 obchodné rokovania s inými firmami?
Chcem upozorniť, že kancelárske priestory nemusia byť vždy prevádzkarňou, zdá sa, že v tvojom prípade, ani nebudú, takže na ŽÚ sa neohlasujú, pokiaľ sú to len priestory súvisiace s podnikaním a nespadajú ani pod § 17 ods. 3 živn. zákona. Administratívne priestory neohlasuješ na ŽÚ, len je ich potrebné označiť obchodným menom ( nie sú prevádzkarňou, teda ani žiadne otváracie hodiny a násl.)
akina
28.04.10,08:02
Ako je to s prevádzkou pre realitnej kancelárii? Sídlo je na domácej adrese majiteľa , a kancelária je na inom mieste
Sídlo spoločnosti musí byť označené obchodným menom, ak realitná kancelária reálne funguje na inej adrese, čiže živnosť sa vykonáva na inej adrese, potom nie je správne uvádzať termín "kancelária", je to zavádzajúce, lebo ide o prevádzkareň, ktorá sa ohlasuje a vzťahujú sa na ňu primerane aj ostatné povinnosti ( viď príspevok od Danily ).