Francy
29.10.09,16:23
Chcela by som vas poprosit o radu ako spravit,ked potrebujem spravit zmenu rozsahu splatenia základného imania, zmenu sídla spoločnosti a zmenu trvalého bydliska konateľa. Ide o to,ze potrebujem zvysit zakladne imanie splatené zo 100tis.Sk na 200 tis.Sk. Ale kedze uz je Eur a este nebola ani spravena zmena zakladneho imania z sk na Eur tak neviem ako to spravit.
Dakujem vopred za radu
Lenka1979
29.10.09,15:39
Chcela by som vas poprosit o radu ako spravit,ked potrebujem spravit zmenu rozsahu splatenia základného imania, zmenu sídla spoločnosti a zmenu trvalého bydliska konateľa. Ide o to,ze potrebujem zvysit zakladne imanie splatené zo 100tis.Sk na 200 tis.Sk. Ale kedze uz je Eur a este nebola ani spravena zmena zakladneho imania z sk na Eur tak neviem ako to spravit.
Dakujem vopred za radu


na str. www.orsr.sk sú na stiahnutie potrebné tlačivá na urobenie takýchto zmien, skús tam kuk, určite nájdeš. Je tam aj návod na vyplnenie.
Francy
29.10.09,15:43
To som uz spravila. A nasla. Len neviem co spravit s tym,ze potrebujem zmenit rozsah splatenia v Sk. Ci sa este teraz moze spravit na tlacive v Sk a potom dat zmenu na eur.
Lenka1979
29.10.09,15:51
To som uz spravila. A nasla. Len neviem co spravit s tym,ze potrebujem zmenit rozsah splatenia v Sk. Ci sa este teraz moze spravit na tlacive v Sk a potom dat zmenu na eur.


Nie, nie, urob najprv premenu z SK a EUR na tlačive súhlas OR a potom urob to splatenie ZI, len myslím,že tam musíš k tomu priložiť zasadnutie z val.zhromaždenia, že sa to ZI splatilo.
zalobaba
29.10.09,20:41
Nie, nie, urob najprv premenu z SK a EUR na tlačive súhlas OR a potom urob to splatenie ZI, len myslím,že tam musíš k tomu priložiť zasadnutie z val.zhromaždenia, že sa to ZI splatilo.

radíš zle
IvoM
30.10.09,08:20
Podľa mňa sa aj tak musí otvoriť spoločenská zmluva, takže by som v nej zvýšil imanie a premenil ho rovno na EUR, na nejakú okrúhlu čiastku, myslím že teraz stačí už 5 000 EUR ako ZI pre s.r.o.
Cecilia
30.10.09,08:47
Prosím o info: SRO má základné imanie 300 000 Sk /lebo ho v minulosti potrebovala, teraz stačí minimum/. Môžem v jednom kroku urobiť tieto zmeny: - zmena obchodného mena, zmena sídla, zmena ZI na minimum a tým vlastne aj premena na Euro - novou spoločenskou zmluvou? Ďakujem
Danila
30.10.09,18:52
zalobaba
30.10.09,19:04
Tak prečo to neopravíš, a neporadíš dobre? ;)

http://www.porada.sk/t88018-p23-premena-menovitych-hodnot-zakladneho-imania-v-s-r-o.html#post939033


Všetko, čo potrebuje urobiť (navýšenie ZI, zmena rozsahu jeho splatenia, zmena sídla spoločnosti a bydliska štatutára, premena na €), je možné uskutočniť jedným (veľmi dobre napísaným) rozhodnutíme jediného spoločníka/zápisnicou z VZ a ďalšími k tomu potrebnými listinami a nie je potrebné robiť to postupne, ako to tu bolo "odborne" poradené. Osobne si myslím, že radiť a odpovedať by každý mal iba v témach, ktorým skutočne rozumie, aby tie jeho rady neboli zmätočné a zavádzajúce a do tém, ktoré nie sú jeho parketou prispievať skôr otázkami. Porada má taký široký záber, že si myslím, že každý tú svoju "parketku" nájde. :)
zalobaba
30.10.09,19:07
Prosím o info: SRO má základné imanie 300 000 Sk /lebo ho v minulosti potrebovala, teraz stačí minimum/. Môžem v jednom kroku urobiť tieto zmeny: - zmena obchodného mena, zmena sídla, zmena ZI na minimum a tým vlastne aj premena na Euro - novou spoločenskou zmluvou? Ďakujem

Zníženie ZI je pomerne zložitá a časovo náročná zmena (uverejnenie oznámenia v Obchodnom vestníku 2x za sebou s dodržaním zákonom stanoveného odstupu a lehôt). Vzhľadom k tomu, že beží takmer november, nie je možné stihnúť to z časového hľadiska tak, aby sa zníženie ZI podávalo súčasne s premenou do koca r. 2009.
zalobaba
30.10.09,19:09
zlezaradil
Chcela by som vas poprosit o radu ako spravit,ked potrebujem spravit zmenu rozsahu splatenia základného imania, zmenu sídla spoločnosti a zmenu trvalého bydliska konateľa. Ide o to,ze potrebujem zvysit zakladne imanie splatené zo 100tis.Sk na 200 tis.Sk. Ale kedze uz je Eur a este nebola ani spravena zmena zakladneho imania z sk na Eur tak neviem ako to spravit.
Dakujem vopred za radu