Richard
29.10.09,21:50
Na www.cenoveponuky.sk dokončujeme novú verziu.

V novej verzii budeme mať nový typ konta. Ako ponúkajúci sa budú môcť registrovať nielen živnostníci, firmy, ale aj súkromné osoby ktoré nepodnikajú a môžu poskytnúť svoje vedomosti, skúsenosti, odbornosť či jednoducho prácu (popri zamestnaní).

Môžu tu patriť napríklad:
grafik, externý účtovník na dohodu, opatrovateľka, au-pair, učiteľ na doučovanie, maliar, obkladač, právnik atď atď.

Nevieme však nájsť nejaký spoločný názov, ktorý by takýchto "externistov" vystihol.
V AJ by som vedel, ale v slovenčine mi nič rozumné nenapadá.

Vaše nápady?
Stanislav 1975
29.10.09,20:57
Na www.cenoveponuky.sk dokončujeme novú verziu.

V novej verzii budeme mať nový typ konta. Ako ponúkajúci sa budú môcť registrovať nielen živnostníci, firmy, ale aj súkromné osoby ktoré nepodnikajú a môžu poskytnúť svoje vedomosti, skúsenosti, odbornosť či jednoducho prácu (popri zamestnaní).

Môžu tu patriť napríklad:
grafik, externý účtovník na dohodu, opatrovateľka, au-pair, učiteľ na doučovanie, maliar, obkladač, právnik atď atď.

Nevieme však nájsť nejaký spoločný názov, ktorý by takýchto "externistov" vystihol.
V AJ by som vedel, ale v slovenčine mi nič rozumné nenapadá.

Vaše nápady?

ja osobne by som vytvoril zvlášť skupinu manuálne pracujúcich(napr. ten maliar) a zvlášť duševne pracujúcich( napr. ten právnik)-neviem bolo by to asi viac prehľadnejšie ako všetkých zmiešať do jedného ...
Richard
29.10.09,21:25
tu ide len o typ konta, samozrejme potom si nastavia co vlastne dodavaju, takze sa to nebude pliest.

Mame tri typy uctov:

1. Firma, zivnostnik
2. Sukr.osoba s ponukou sluzieb (toto neviem ako jednoduchsie nazvat)
3. Sukr. osoba (ucet sa da pouzit len na obstaravanie, nakup, podla potreby sa da zmenit na typ c.2)
Mária27
29.10.09,21:52
Ako je to anglicky? Možno nás napadne primeraný výraz.
Može tam napr. byť Skúsenosti a ponuky odborníkov.
Richard
29.10.09,22:02
V angline je to freelancer, voľne preložené
pracujúci na voľnej nohe, nezávislý pracovník....
Mária27
29.10.09,22:10
Nezávislý pracovník, ale to sa tu asi fakt moc nehodí, skôr ten odborník.
Beata
29.10.09,22:16
A nestačilo by len jednoducho:
1. Firma, živnostník
2. Ostatní - ponuka
3. Ostatní - dopyt