funny10
29.10.09,21:57
Som na ID od 12/2007, po odvolaní 60%.
Diagnóza - Familiárna adenomatózna polypóza+Gardnerov syndróm, odoperovali mi celé hrubé črevo, mala som dočasnú ileostómiu, potom zanorenie, teraz "fungujem" bez. Mám stále problémy, 12/2008 som bola na tretej operácii, zistili mi nádory v brušnej dutine, ktoré pochádzajú z prvotnej diagnózy (z toho syndrómu), nevedia ich liečiť. Od apríla tohto roka chodím do Národného onkologického ústavu, kde na nás pár kusoch skúšajú liečbu liekmi - na tie nádory (dezmoidy) ktoré sú inak origoš na rakovinu prsníka. Chemoterapiu mi zatiaľ dr. nechce dávať.

Teraz mi prišiel papier zo Soc.poist. Vec-Podnet na kontrolnú lekársku prehliadku. Sú tam tie všeobecné bla bla...a hlavne....ak sa predpokladá zmena vo vývoji zdravotného stavu (asi mi dorastie črevo) a zmena schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť, z tohto dôvodu Vám bol nariadená kontrolná lekárska prehliadka....

Je tam tlačivo "526" ktoré má vyplniť ošetrujúci lekár. Chcem sa spýtať ľudí znalých problematiky, ošetrejúci lekár je praktický, alebo ten ku ktorému chodím na onkológiu? Lebo v podstate praktický-obvodný lekár so mnou nemá fakticky nič, všetky veci-kontroly, lieky, vyšetrenia sa riešia cez onkologičku.
Tak neviem komu to mám poslať :(

Ďakujem za rady.