jezevcik88
30.10.09,06:45
Ake typy stropov sa robili v 80 rokoch na rod. barakoch? ZB? Keramicke?
jankazb
30.10.09,06:53
ŽB, drevo,...
chandler
30.10.09,07:27
zb, drevo, keramika - co sa komu podarilo ukradnut z velkych stavieb :)
220870
30.10.09,16:37
V poradí: panelové, žb,drevo, keramika( hurdisky).
entonyl
31.10.09,13:56
a ešte keramické miako
jezevcik88
02.11.09,08:58
Pozeral som pod lustrom dieru v strope, a vidno tam dieru a potom tehlovinu.Cize typujem keramicky strop.Ma tu niekto prierez/foto ako taky strop vyzera?
chandler
02.11.09,12:31
Pozeral som pod lustrom dieru v strope, a vidno tam dieru a potom tehlovinu.Cize typujem keramicky strop.Ma tu niekto prierez/foto ako taky strop vyzera?

daj si vyhladat v googli obrazok miako a hurdis
mendo933
03.11.09,11:04
robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem
chandler
03.11.09,14:48
robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem

o tom som nepocul tak predpokladam ze to bola zriedkava vynimka.
branislavp
08.11.09,15:23
V 80-tych rokoch sa prevažne robili stropy z keramických nosníkov a vkladali sa medzi ne keramické vložky miaco. Po uložení stropu to sa zmonolitnilo vrstvou betónu. Nosníky boli vystužené železom tvaru T a ich dlžka bola maximálne do 540 cm. V tom čase taketo stropy boli dosť cenovo náročné. Ale niektorí stavebníci rodinných domov v tom čase robili aj železobetónové stropy, tie boli podstatne lacnejšie.
branislavp
08.11.09,15:27
robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem
Aj také stropy som videla, ale iba na malých hospodárskych budovách šopa, maštaľ. Na stavbu rodinného domu urobiť takú stropnú konštrukciu z tehál a betónu to bola odvaha.
kukučka
08.11.09,15:46
zb, drevo, keramika - co sa komu podarilo ukradnut z velkych stavieb :)

no dovoľ! :eek:
chandler
09.11.09,07:11
no dovoľ! :eek:

nikoho neobvinujem :)
ale netreba sa cudovat ked sa na rodinnom dome objavi strop z montovanej 12 metrov sirokej haly :)
kukučka
09.11.09,13:22
nikoho neobvinujem :)
ale netreba sa cudovat ked sa na rodinnom dome objavi strop z montovanej 12 metrov sirokej haly :)

ale v príspevku číslo 3 si tak urobil :mee:
chandler
09.11.09,15:04
ale nikoho konkretneho :)
myslel som to tak ze sa da na rodinnych domoch stretnut so vsetkymi moznostami,
a vidis, ze odbornici suhlasili :)
kukučka
09.11.09,21:28
nikoho? Všetkých! Hovor len za seba, za takto získané súhlasy a body by som sa hanbila. Ako vieš, že sú odborníci? A v čom?
chandler
10.11.09,11:26
:) ved sa aj hanbim :)

a za seba hovorit nemozem, lebo v tom case som mohol tak lopatku na pieskovisku ukradnut a nie strop na RD :)

a nikoho neodsudzujem, neobvinujem ani nesudim, len konstatujem skutocnosti dolezite z odborneho stavebneho hladiska, ktore je potrebne na spravne posudenie rekonstrukcie rodinneho domu postavenho v 80tich rokoch :)
henry_sk
15.11.09,13:21
keby si to napisat tak, ze kradnutie dielcov stropu bola okrem spominanych len dalsia z moznosti, nie jedina - potom by som s Tebou suhlasil aj ja ;)

u mna dom z r.1975
-strop prizemia - cca 40cm siroke prefabrikovane betonove panely, v priereze maju 2 diery, dlzka je okolo 5m
-poschodie - klasicke nosniky a miaka

akurat ma s.rie, ze v tej dobe nemali ponatie, co je rovina :mad:
chandler
19.11.09,07:14
nikde nepisem, ze vsetky domy boli postavene z ukradnuteho materialu. ako ste si mohli taku blbost domysliet vobec?
ciners
19.11.09,07:35
ja neviem co tu riesite za hovadiny...chandler dal dobry vtip, trosku aj realny, dobre sme sa povavili a tie ocenenia a suhlasy, to je taka trosku ironia a sranda, nechodime sem zbierat suhlasy ale pomahat. A inak ziskal tam ocenenia od stavarov,tak uctovnici pssst :)
ciners
19.11.09,07:38
nikde nepisem, ze vsetky domy boli postavene z ukradnuteho materialu. ako ste si mohli taku blbost domysliet vobec?

Lebo zena....staci? :D
entonyl
21.11.09,19:18
A nezačali ste hovoriť o stropoch?!
ciners
21.11.09,21:15
Dnes som bol na posudku, rozostavany RD cca 16rokov. Strop keramicky, kde tu zelezobeton, niekde Spiroly a to vsetko na jednom podlazi pekne kombinovane asi podla toho, co v ktory den sa kde dalo slohnut :D
A steny este lepsie: tehla plne palena, tehla dierovana metricka, tehla vacsia dierovana (nieco ako dnesny porotherm), tehly otocene podla toho ako prave pasovali,kde tu doliate betonom a zbytok sedy porobeton :D
Evidentne Chandler az taku sprostost nenapisal, nieco na tom bude :D