jued
26.08.05,11:37
Dobrý deň. Mám jeden problém , s ktorým si neviem rady. Majiteľ má dve firmy , jednu s.r.o. a jednu ako FO.

Na PO mi nabehla úhrada omylom, táto úhrada mala nabehnúť FO. Dá sa to nejako rozumne zaúčtovať bez toho, aby sa uvedené sumy nemuseli späť vrátiť? Majiteľ firmy je v s.r.o. jediným spoločníkom. Pomôžte ak viete. ďakujem
janaGT
26.08.05,09:40
a prečo nechceš urobiť prevod peňazí z účtu PO na účet FO? Dáš si tam poznámku - dôvod a je to. V tom nevidím problém.
jued
26.08.05,10:07
Môžem to spraviť aj cez pokladničné doklady, nie ?
SOME
26.08.05,10:11
Tak to asi nepôjde!!!!
janaGT
26.08.05,10:13
Ja teda neviem, prečo si to robíš zložitejším ako to je!

Urob ten prevod a máš po starosti.
alebo ma ešte napadá, že vytiahni peniaze z účtu PO do pokladne a potom z pokladne PO ich daj do pokladne FO.
Kačena I.
26.08.05,10:16
Možno by som si vypýtala nejaké vyjadrenie od firmy, ktorá to zle uhradila, že si je vedomá omylu a súhlasi s prevodom úhrady na FO a previedla to aj cez pokladňu.
durisovad
26.08.05,13:37
Ja by som si pytala vyjadrenie firmy, ktora urobila mylnu uhradu, v ktorom by bolo napisane, ze si pomylili cislo uctu a ziadaju ta, aby si za nich urobila uhradu na spravny ucet. Cez pokladnu by som to nepremavala.
apsgroup
26.08.05,15:10
Ja som to riesila tak, ze peniaze som previedla na spravny ucet a prilozila som si k vypisu kopiu faktury, ktora bola mylne zaplatena. Pouzila som ucet 315,alebo 325.
alex1
26.08.05,15:51
No mne sa stalo kedysi to isté, len my sme spravili chybu, že na fa sme dali zlý účet (našej novovznikajúcej sro) a oni to tam aj zaplatili. Zistili sme to neskoro.Pýtala som sa na DU a bolo mi povedané, že to musím vrátiť im a oni nech mi to zaplatia na správny účet, lebo takto že vlastne uhradili niekomu za niečo čo pre nich neurobil. A že keby som to aj preúčtovala, zase je tam platba za nič. Tak som to nechala tak, lebo to už nešlo vrátiť a teraz po roku som si to previedla cez pokladničné doklady. A hotovo. Nech si nadávajú. Dúfam,že som to napísala aspoň trochu zrozumiteľne