Elen3
30.10.09,08:43
Ahojte poraďáci. Keďže som nováčik v preplácaní nadčasov a sviatkov, mám takýto dotaz. 2 naše pracovníčky boli vyslané v mesiaci september na ZPC. Odchod mali o 11,00 hod v nedeľu, cesta trvala 4 dni, z toho 1 deň pripadol na sviatok-utorok. Vo firme máme odmeňovanie podľa zákona 553/2003 verejná správa, tož funkčné platy. V KZ nám pridali § 16-18 OVZ. Snažila som si naštudovať § 16-18 zák.311/2001, ale som z toho len celá domotaná.:o Pochopila som,že soboty a nedele sa platí príplatok 30% hod. sadzby z funkč. platu, vo sviatok 100% hod. sadzby funkčného platu.Pýtam sa, za nedeľu majú nárok za 13 hodín tých 30% plus ešte niečo? Za sviatok /za 24 hod???/ 100% plus čo k tomu ešte dopočítať?
Ďakujeeeeeeeeeem.:(
ivka70
30.10.09,07:56
Moj nazor:

Ak v nedelu iba cestovali, maju narok na diety ale nie na plat.

Ak cez sviatok pracovali, tak maju narok za nahradu ako za pracu vo sviatok, pocita sa standardny pracovny cas /8 alebo 7,5 hodiny/ pokial clovek vyslovene nepracuje viac hodin /teda do priplatkov nepocitas cas straveny na hoteli.
mzdarka renca
30.10.09,08:05
Zhrniem to, čas, kedy cestovali, presúvali sa, ubytovávali a pod. a nevykonávali prácu im patria len diety.

Za výkon práce im patria všetky príplatky. Napr. Ak v nedeľu aj pracovali, tak im tie príplatky patria, ak nepracovali, tak im patria len tie diety.