sluzby
30.10.09,09:43
dobry den prajem, ako postupovat prosim v pripade ked bola uhradena faktura v hotovosti, je mozne uhradu vlozit hned na ucet, alebo je potrebne cez pokladnu a nasledne na ucet a ako v tomto pripade uctovat na priebeznych polozkach. dakujem vopred za poradenie.
betka
30.10.09,08:52
Idem uhrádzať FA v "hotovosti". Vyberiem PP z pokladne a vložím priamo na účet dodavatelovi.
Učtovanie: zníženie PP v pokl. a VOZD podla členenia konk. FA, ak nesúvisí s podnikaním FA, potom VNZD.
Doklad z banky priložíme k VPD.
Daggmar
30.10.09,08:54
Ak ju klient uhradil v hotovosti, museli ste mu vystaviť príjmový pokladničný doklad. Už na základe tohto dokladu máš účtovanie príjmu do pokladne. Následne vystavíš výdavkový na prieb.položky, vložíš peniaze na účet - doklad z banky priložíš k výdavkovému dokladu. Na základe bank. výpisu urobíš príjem na účet z priebežných položiek.
Prečo nechcete mať hotovosť vo firme ? nerobíte drobné nákupy v hotovosti ako kancel. potreby a pod. ? Robíš si zbytočnu prácu navyše.
betka
30.10.09,09:01
Asi som nepochopila zadanie:confused:
sluzby
30.10.09,09:32
dakujem za odpovede a upresnujem takze - bola prijata uhrada faktury v hotovosti, nasledne suma vlozena na ucet, pretoze bolo treba dotovat ucet. Chapem to spravne:
- musi sa urobit vklad do pokladne a zaroven prijmy zahrnovane do ZD,
- nasledne výber z pokladne a sucasne priebezne polozky prijem a
- vklad na ucet a priebezne polozky výdaj??
dakujem vopred.
sluzby
30.10.09,10:55
este raz dobry den, mohli by ste mi niekto poradit v pripade prijatia fa v hotovosti. dakujem vopred.
Zoltán Kovács
30.10.09,10:57
este raz dobry den, mohli by ste mi niekto poradit v pripade prijatia fa v hotovosti. dakujem vopred.

V čom je konkrétny problém?
books
30.10.09,11:06
este raz dobry den, mohli by ste mi niekto poradit v pripade prijatia fa v hotovosti. dakujem vopred.

Keď mi zaplatia Fa v hotovosti, tak platbu prijmem do pokladne. Vystavím na to PPD.
lenkam68
30.10.09,11:10
Keď mi zaplatia Fa v hotovosti, tak platbu prijmem do pokladne. Vystavím na to PPD.

a uhradím pohľadávku
sluzby
30.10.09,11:25
dakujem. problem je v tom, ze neviem ako zauctovat priebezne polozky, ak bola prijata faktura v hotovosti. tzn. ze:
- prijem v hotovosti - do pokladne na zaklade PPD,
- nasledne vlozena suma na ucet tzn. vyber z pokladne/VPD/ a
PRIEBEZNE POLOZky prijem??
- potom prijem na ucte / vypis z uctu/ a PRIEBEZNE POLOZKY - prijem??
dakujem mockrat
Zoltán Kovács
30.10.09,11:29
dakujem. problem je v tom, ze neviem ako zauctovat priebezne polozky, ak bola prijata faktura v hotovosti. tzn. ze:
- prijem v hotovosti - do pokladne na zaklade PPD,
- nasledne vlozena suma na ucet tzn. vyber z pokladne/VPD/ a
PRIEBEZNE POLOZky prijem??
- potom prijem na ucte / vypis z uctu/ a PRIEBEZNE POLOZKY - prijem??
dakujem mockrat

Tak potom neriešme úhradu faktury, ale výber z pokladne a vklad na účet.

Výber z pokladne - VPD - príjem na priebežbné položky (priložiť potvrdenie z banky)
Príjem na účet - výdaj z priebežných položiek - účtované na základe výpisu z banky.