Ester plus
30.10.09,10:40
Zamestnanec bol na tuzemskej pracovnej ceste, ktorá začala o 08:00 a trvala celý deň do 24:00. Patrí mu stravné za 16 hod. 5,40 Eur. Mal však zabezpečený obed aj večeru. Má potom dostať nejaké stravné za tento deň? Čítam zákon o CN § 5 ost.) 6 ale neviem či mu správne rozumiem.
Andyke
30.10.09,10:34
Tweety
30.10.09,15:13
Zamestnanec bol na tuzemskej pracovnej ceste, ktorá začala o 08:00 a trvala celý deň do 24:00. Patrí mu stravné za 16 hod. 5,40 Eur. Mal však zabezpečený obed aj večeru. Má potom dostať nejaké stravné za tento deň? Čítam zákon o CN § 5 ost.) 6 ale neviem či mu správne rozumiem.
§ 5 Zákon o CN
(6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.
Monica838
03.12.09,09:59
Ja by som sa len chcela spýtať ako mám definovať napr.: bezplatne poskytnutý obed? Keď príde kolega a povie mi, že boli v reštaurácii alebo v jedálni, to je jasné. Ale keď povie, že mal pizzu, ktorú doniesli do firmy a on ju skonzumoval pri pracovnom stole, tak je to poskytnutý obed alebo občerstvenie?
Ďakujem :)