inkamia
30.10.09,10:15
ahoj, chystám sa do Poľska (Novy Targ) a chcem sa spýtať, aká je povinná výbava-okrem tej základnej (lekárnička,lano,trojuholnik...) v aute, teda počula som, že treba hasiaci prístroj. A načo si mám dávať pozor na cestách v Poľsku - okrem jám :D
arizona
30.10.09,09:26
Medzinárodný vodičský preukaz Netreba Povolené množstvo alkoholu v krvi 0,02 % Bezpečnostné pásy povinné aj na zadných sedadlách
Deti do 12 rokov, alebo nižšie ako 1,5m musia sedieť v autosedačke. Svietenie tlmené svetlá musia svietiť aj cez deň Hĺbka dezénu 1,6 mm Ostatné povinné doklady Technický preukaz, medzinárodná poznávacia značka, ak nie ste vlastníkom vozidla, je potrebný písomný súhlas overený u notára od vlastníka, zelená karta Lekárnička doporučená, povinná pre "obchodné" vozidlá (taxi, autobus..) Výstražný trojuholník povinný Hasiaci prístroj povinný pre vozidlá registrované v Poľsku Helma povinná na motocykel aj pre spolujazdca Dopravné nehody: V prípade nehody je vodič povinný volať políciu. Je dobré pri spisovaní protokolu trvať na prítomnosti tlmočníka! Vinník musí obdržať správu o škodách v Poľskej národnej poisťovni. Dôležité telefónne čísla hasiči - 998
polícia - 997
prvá pomoc - 999
http://auto.server.sk/dopravneinformacie.asp
inkamia
30.10.09,09:40
Ďakujem arizona, pomohla si mi...