regain
30.10.09,11:11
Dobry den.
Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.
Stanislav 1975
30.10.09,10:16
Dobry den.
Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.

To,že máte obaja krvnú skupinu A rh+ je v poriadku,práveže to je dobré,že máte obaja plusko- menšie problémy možu byť len keď má niekto mínus a partner plus,ale ani tam nieje dovod na paniku-len sa viac žena v tehotenstve sleduje...A čo sa týka mozgovej obrny -to je úplne OK, nemyslím si,že by mozgová obrna bola dedičná a najma nie v dnešných časoch...Nevidím vo vás žiadny problém...:)
cloe
30.10.09,10:20
Dobry den.
Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.

Ak má matka rh+, myslím, že z tohoto dôvodu nemusíte mať obavy.

Toto som našla:

Krvná skupina matky. Ak je rh negatívna, zisťuje sa krvná skupina otca dieťaťa.
Ak je nezhoda medzi matkou a otcom dieťaťa, vyšetrujú sa protilátky proti Rh faktoru u matky počas tehotenstva a sleduje sa plod. Tie nemajú veľkú výpovednú hodnotu , presnejšie je vyšetrenie plodovej vody.
Ak je dieťa ohrozené ukončuje sa tehotenstvo predčasne.


Takže to nie je Váš prípad. Ja osobne mám A,rh- a mala som z toho dôvodu rizikové tehotenstvo.
Čo sa týka druhej časti otázky, neviem Vám poradiť, najlepšie bude sa opýtať lekára.
SMarti
30.10.09,12:53
Obaja s manželom máme O+, aj dcéra má 0+ a je v poriadku. Nepamätám si to presne, ale po otehotnení som tiež toto zisťovala, a dr. mi to vysvetlila nejak v tom zmysle, že problém je vtedy, keď je rh faktor dieťaťa a matky rozdielny, ale zdá sa mi, že v dnešnej dobe aj to dokážu nejako riešiť, nemusí sa tehotenstvo predčasne ukončiť, resp. prerušiť. K DMO sa neviem vyjadriť, ale prajem vám veľa šťastia. Stačí sa porozprávať s partnerkiným gynekológom, ten určite bude vedieť podať základné info.
Chobot
31.10.09,01:28
Dobry den.
Prosim o radu:Ako to prosim je,ked mame ako partneri rovnaku krvnu skupinu (obaja A rh+) a chceli by sme mat spolu deti.Viem,ze v niektorych pripadoch byva kvoli krvnej skupine problem.Dalsia vec je,ze priatelka ma detsku mozgovu obrnu,ja som uplne zdravy.Mame 30 a 28 rokov.Ake riziko je, ze by sa nam narodilo dieta s postihnutim...Chceli by sme mat sice deti,ale ak by sa mali narodit postihnute,tak sa zhodneme na tom,ze radsej nie a deti mat nebudeme.Dakujem za kazdu Vasu radu.

Vyhľadaj si staršie témy, bolo to už na porade rozoberané.
viktorviktor
31.10.09,16:22
zadaj guglovi - Rh inkompatibilita a Rh izoimunizácia, a dozvieš sa čo hľadáš

ak zadáš - dedenie krvnej skupiny, dozvieš sa od "primára" akú krvnú skupinu bude mať dieťa