zuzana
30.10.09,12:09
Poradíte mi ako mám dať do ELDP náhrady 60% pri prekážkach v práci na strane zamestnávateľa, ak napr.za júl bol zamestnanec 8 dní na 60% viem že do kolónky dám počet kal.dní 8(nedávam aj soboty a nedele, keď nebol v kuse doma ale napr.pondelok , stredu, piatok) a do kolónky VZ počas vyl.dôb neviem či mám dať ako VZ, ktorý mal za ten mesiac(teda aj riadne s odprac.dňami napr.mal hrubú mzdu v tom mesiaci 600eur) alebo len výšku tej náhrady(napr.za tých 8 dní 250eur) za tých 8 dní??
Dana7
30.10.09,11:19
Neviem, ci poradim celkom presne, hlavne pokial ide o tie sumy, ale pokial ide o dni, tak ked som mala podobny problem musela som tu zlozku mzdy zadat do programu na kazdy den, ked isli zamestnanci na 60% samostatne. Pre lepsie pochopenie to potom v ELDZ vyzeralo takto:
1.1.-.31.1. A - zamestnenc VZ
1.2. - 1.2. prerurešnie 60%
2.2.- 4.2.. A - zamestnanec VZ
5.2 - 5.2. prerušenie

čiže nemala som to v tom ELDZ len v jednom riadku a pocet dni, ale kazdy den ked isli na 60% tam bol samostatne. Este sa na to mozem pozriet neskor, ako to vlastne vyzera v tom ELDZ, pretoze momentalne nie som pri svojom PC.
Dufam, ze aspon trochu to pomoze
zuzana
30.10.09,12:07
to som nevedela že sa to takto dáva samostatne, ale veď to prerušenie vlastne nie je to sa do sociálky nenahlasuje ako prerušenie a potom sa tam aký znak poistenia uvádza??, to by som mala kolko riadkov za celý mesiac??
Dana7
30.10.09,13:12
to som nevedela že sa to takto dáva samostatne, ale veď to prerušenie vlastne nie je to sa do sociálky nenahlasuje ako prerušenie a potom sa tam aký znak poistenia uvádza??, to by som mala kolko riadkov za celý mesiac??

Zuzka, ospravedlnujem sa, ze som vas trochu zamotala:eek:, ale to bolo tym, ze som to pisala skor nez som si sadla doma k PC: Tak teraz to uvediem na spravnu mieru, zadava sa to sice samostatne / tak to je aspon v mojom programe /, ale v ELDZ to potom vyzera takto - program si to sam spocita:
1.1. - 30.6.2009 A VZ xy EUR vyl. doby 7 dni VZ pocas VD xy EUR
Takze nedava to do samostatnych riadkoch. Ospravedlnujem sa, ale nejako som to tak mala zafixovane.
zuzana
30.10.09,16:51
ano to je super,este by ste mi vedeli poradit ci ten VZ pocas vyluc.dob je vlastne hruba mzda za ten mesiac alebo len ta nahrada prijmu 60%?
Dana7
30.10.09,18:16
ano to je super,este by ste mi vedeli poradit ci ten VZ pocas vyluc.dob je vlastne hruba mzda za ten mesiac alebo len ta nahrada prijmu 60%?


Do toho VZ pocas vylucitelnych dob sa dava len ta nahrada prijmu tych 60% nie cely VZ.;)