skatarinas
30.10.09,12:59
Dobrý deň, syn je po skončení strednej školy nezamestnaný, evidovaný na ÚP, teda nemá nárok na podporu v nezamestnanosti ani na sociálne dávky. Chcem sa spýtať, ak nebude mať trvalý pobyt u rodičov, ktorý majú k nemu vyživovaciu povinnosť do jeho 26. rokov, vzniknemu mu nárok na sociálnu podporu? Ďakujem
arizona
30.10.09,12:07
veronikasad
30.10.09,12:14
Dobrý deň, syn je po skončení strednej školy nezamestnaný, evidovaný na ÚP, teda nemá nárok na podporu v nezamestnanosti ani na sociálne dávky. Chcem sa spýtať, ak nebude mať trvalý pobyt u rodičov, ktorý majú k nemu vyživovaciu povinnosť do jeho 26. rokov, vzniknemu mu nárok na sociálnu podporu? Ďakujem
Dieťa sa posudzuje samostatne, tzn. má nárok na dávku v hmotnej núdzi po dovršení veku 25 rokov.

Nárok na podporu v nezamestnanosti bude mať len v prípade, ak si bude platiť dobrovolné poistenie v nezamestnanosti po dobu 3 rokov. (ak sa dovtedy nezamestná a poistenie v nezamestnanosti bude za neho platiť zamestnávateľ).

Ako dlho je evidovaný na úrade práce ? Neskúšali ste absolventskú prax ?
http://www.google.sk/url?q=http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php%3Fid%3D173&ei=7e7qSputJYKe_AbX0JmGDw&sa=X&oi=spellmeleon_result&resnum=1&ct=result&ved=0CAYQhgIwAA&usg=AFQjCNHQEPFZ9VdApyl4t6Sm_R1WnSCKoA
grammatika
30.10.09,12:41
Súhlasím s Veronikou a podotknem, ak úrad zistí, že ste účelovo zmenili miesto trvalého pobytu a v novom mieste trvalého pobytu sa zdržiavať nebude, zamietnú mu žiadosť o dávky. (zisťujú to i tak, že sa pýtajú susedov a Ty o tom ani nemusíš vedieť)
skatarinas
30.10.09,12:52
nikto nemá v našom regione záujem ho zamestnať skúša aj mimo, je to ale bieda, vždy sa stretne s tým, že im nevyhovuje, že je absolvent.
veronikasad
30.10.09,13:01
nikto nemá v našom regione záujem ho zamestnať skúša aj mimo, je to ale bieda, vždy sa stretne s tým, že im nevyhovuje, že je absolvent.
akú školu ukončil ? Neskúšal aspoň krátkodobé brigády v novovzniknutých obchodoch okolo HYPERNOVy.

Ako matka by som sa nesnažila vybaviť dospelému dieťaťu dávku v hmotnej núdzi, ale nútila by som ho hľadať aspoň nejakú brigádu
peter.sk
05.09.12,09:36
no super, takže slušný a poctivý človek, výborný študent, ktorému sa nepodarí zamestnať sa, nedostane nič, ani sociálnu podporu od štátu. Apritom by chcel veľmi pracovať. Z čoho ma žiť??? A čo cigáni, nikde nerobia, ani sa im nechce a berú soc. dávky. To je už aká diskriminácia voči bielim, háááá ???
Mila123
05.09.12,10:10
no super, takže slušný a poctivý človek, výborný študent, ktorému sa nepodarí zamestnať sa, nedostane nič, ani sociálnu podporu od štátu. Apritom by chcel veľmi pracovať. Z čoho ma žiť??? A čo cigáni, nikde nerobia, ani sa im nechce a berú soc. dávky. To je už aká diskriminácia voči bielim, háááá ???
to sa musíš opýtať tých hore........nie nás