JulcoZulco
30.10.09,14:22
ahojte, nemate pls pls niekto skusenosti s tymto? ja som mal stare povodne baterie, ktore boli tiche, avsak po vymene za pakove baterie mi voda pri pustani riadne huci. mozu byt zavzdusnene trubky? alebo preco je to tak? cim sa to da odstranit? je neprijemne, ked rano o 6h vstanem a idem sa holit a voda sa pri pusteni rozhuci :---

vdaka za rady ;)
legolas
30.10.09,16:17
..ona nehučí, to vybrujje vodovodné potrubie..
JulcoZulco
30.10.09,16:38
cim je to? preco potrubie nevibrovalo do vymeny? da sa vibracia odstranit?

dik..
camozzi
30.10.09,16:48
Nie som sice vodar, ale nebude to tlakom vody? Ked sa menila bateria, tak zrejme zatiahli hlavny kohutik na potrubi a teraz je asi tlak iny a preto huci. Asi... :confused:
JulcoZulco
30.10.09,16:58
hmm, mozem skusit stiahnut trochu tlak, ci to nieco spravi... dam vediet.. baterie som si menil inak sam ;)
220870
30.10.09,18:36
hmm, mozem skusit stiahnut trochu tlak, ci to nieco spravi... dam vediet.. baterie som si menil inak sam ;)
Moc to nepomôže problém je v kartuši.
JulcoZulco
30.10.09,23:18
Moc to nepomôže problém je v kartuši.

to je co? :eek: mozem to sice vygooglit... ale... da sa problem odstranit?

pozn. vygooglil som, skusim ju vymontovat a pozriet, ci nie je umelohmotna, hmmm.. zeby to tie robili humbuk?
JulcoZulco
30.10.09,23:26
Zmeň rýchlosť vypúšťanej vody (spomeň si na húkanie na práznej pivovej fľaši) .

pokial myslis prietok v baterii, tak je jedno, ci pustam slabsie abo silnejsie. ak myslis prietok z hlavneho privodu, s tym sa mozem/planujem zajtra pohrat, ci nieco ovplyvni, ale ked kolega vyssie vravel, ze nie, tak hmmmm..

inak polozim otazku - je to vodovodnou bateriou?? :confused:


updated - skusil som, nepomohlo, ako predpokladane :o/
220870
31.10.09,13:05
Je to vodovodnou batériou.Pred batériou mám ventily s ktorými sa dá regulovať prítok a tlak vody .Moc to nepomáha.Hluk zmizol až po výmene batérie .
JulcoZulco
31.10.09,15:27
tak uz viem, v com je problem. dakujem 220870 za tip na kartusu. cital som aj jednu stranku, popozeral nejake veci na nete a vlastne si idem aj odpovedat :))). baterie maju umelohmotne alebo keramicke kartuse. ja som kupil bateriu s umelohmotnou kartusou, ale zialbohu na nu nevyrabaju keramicku, cize mozem akurat tak vymenit vsetky baterie, nie len kartuse :(((.. keby bola keramicka, nehucala by, alebo aspon by nemala..
220870
31.10.09,16:12
Ja som také batérie kúpil dve jedna už pošla s jej výmenou prestal aj hluk.Druhá ešte funguje .Je to na stene medzi obývačkou a kúpelňou.Ak je pustená voda v kúpelni tak v obývačke nepočuť televízor.:mee:
najag
31.10.09,16:43
Do pakovych baterii sa casto obmedzuje tlak vody na privode takym klobucikom, casto sa nevie, k comu je a preto sa tam nedava........potom huci ako Niagara.
JulcoZulco
31.10.09,16:53
Do pakovych baterii sa casto obmedzuje tlak vody na privode takym klobucikom, casto sa nevie, k comu je a preto sa tam nedava........potom huci ako Niagara.

inak, toto dava nieco do seba, pretoze mam prietokovy ohrievac a horuca teda nejde takym tlakom a ked je pustena len cisto horuca voda, tak nehuci..

takze predsa svita sanca, ze nemusim menit jedine cele baterie? :) ten klobucik, co je to zac? nerez? abo z akeho materialu? iba sa nasadi medzi privod vody a bateriu abo je to zavitova vec?
220870
31.10.09,17:17
Fotto klobúčika sa nenájde?
JulcoZulco
31.10.09,18:05
hmm, predsalen s tym tlakom som nieco poriesil - na podnet kolegu, co spominal obmedzit celkovy privod.. pustil som kohutik tak, aby to najviac hucalo a zo zachoda som uberal centralny privod vody, resp. tlak, a naozaj v urcitej polohe voda prestala UPLNE hucat !!!

problem je teraz taky, ze mam slaby privod do sprchy :(

cize, mozno by pomohli tie klobuciky pred bateriami aspon k umyvadlu a v kuchyni a do sprchy moze ist plny prud..

daju sa klobuciky zohnat v zeleziarstve? obrazok by naozaj pomohol, alebo aspon oficialny nazov, bo googlim uz riadne dlho a ziadna zmienka :confused:
PotPalo
01.11.09,08:56
Všetky pákové batérie hučia, ono je to princípom, na akom fungujú. Mám doma jednu ešte z roku 1995 od Armatúrky Myjava, mám aj novú, ale hučia rovnako. Staré ventilové nehučali. Ten tlak vody s tým má dosť spoločné, lebo bývam na prízemí a tlak vody je tu neskutočný. Tiež nám hučalo WC pri napúšťaní, prietok vody som obmedzil ventilom pred WC, takže nehučí, ale napúšťa trošku dlhšie.

Takže keď chcete mať tiché vodovodné batérie, odporúčam namontovať klasické ventilové. Občas síce kvapkajú, ale tá jedna oprava ročne za pár centov (tesnenie a prípadne aj vyfrézovať) za to stojí. Ono to aj vyjde lacnejšie, lebo pákové batérie keď sa opotrebujú (za cca 5 až 8 rokov, ale videl som aj kvapkajúcu už po dvoch rokoch), tak sa väčšinou vymieňajú celé.
JulcoZulco
01.11.09,09:40
Všetky pákové batérie hučia, ono je to princípom, na akom fungujú. Mám doma jednu ešte z roku 1995 od Armatúrky Myjava, mám aj novú, ale hučia rovnako. Staré ventilové nehučali. Ten tlak vody s tým má dosť spoločné, lebo bývam na prízemí a tlak vody je tu neskutočný. Tiež nám hučalo WC pri napúšťaní, prietok vody som obmedzil ventilom pred WC, takže nehučí, ale napúšťa trošku dlhšie.

Takže keď chcete mať tiché vodovodné batérie, odporúčam namontovať klasické ventilové. Občas síce kvapkajú, ale tá jedna oprava ročne za pár centov (tesnenie a prípadne aj vyfrézovať) za to stojí. Ono to aj vyjde lacnejšie, lebo pákové batérie keď sa opotrebujú (za cca 5 až 8 rokov, ale videl som aj kvapkajúcu už po dvoch rokoch), tak sa väčšinou vymieňajú celé.

my sme v podstate uz prisli na koren veci. ak existuje ten klobucik obmedzujuci tlak vody a da sa ho lahko zohnat, tak ten to poriesi. v mojom konkretnom pripade ho dam na studeny privod v kupelni a studeny privod v kuchyni. sprchu necham pre dostatok tlaku v hlavici tak ;).
ked totiz obmedzim celkovy privod, ovplyvni mi to privod aj do prietokoveho ohrievaca, co nechcem, lebo omnoho menej horucej vody potom ide.
v mojom pripade uprednostnujem pakove baterie - lahsie na manipulaciu, ked ma clovek spinave ruky, nemusi chytit cely kohutik (naklady na cistiaci prostriedok, vodu, cas), staci podvihnut laktom napriklad, netreba nastavovat vodu ako pri kohutikoch (setri cas a vodu), atd.. :o
melbak
01.11.09,12:43
potpalo, suhlasim s tebou, u nas v panelaku tie baterie pocut aj od susedov, hornych, dolnych a mozno aj z piateho poschodia....
a nic nepomaha, pakove su take
mimochodom, ked sme si my dali vymenit stare za pakove - ktorym este nic nebolo, len uz boli menej moderne - tak som z toho zvuku takmer PLAKALA, dlho som si nemohla na to zvyknut ! ! !
Halli
01.11.09,14:24
potpalo, suhlasim s tebou, u nas v panelaku tie baterie pocut aj od susedov, hornych, dolnych a mozno aj z piateho poschodia....
a nic nepomaha, pakove su take
mimochodom, ked sme si my dali vymenit stare za pakove - ktorym este nic nebolo, len uz boli menej moderne - tak som z toho zvuku takmer PLAKALA, dlho som si nemohla na to zvyknut ! ! !


moji susedia nadomnou , keď ráno pustia batérie...,majú nejaké talianske mrchy, tak hučia, že nemusím nastavovať budík...:(
najag
01.11.09,14:59
Tie klobuciky - redukcie - vonkajsi priemer zavisi od priemeru potrubia pakovej baterie, vnutorny otvor od tlaku, ktory je pre bateriu stanoveny vyrobcom. Najlepsie by bolo navstivit predajnu, nechat si predlozit pakovu bateriu a pozriet si jej prislusenstvo, urcit tam bude aj redukcia na redukovanie tlaku. Pouziva sa aj v systeme splachovacov WC, tak je zase tycinka v potrubi, ktora potom robi neplechu, ked sa zasekne so spinou o stenu potrubia a netecie skoro nic :D alebo tam zhotovit kovovy, teflonovy kruzok potrebneho vonkajsieho priemeru, aby vosiel a vyrobit ich viac s roznymi vnutornymi otvorami, urcite sa trafi potom ten spravny.
Gapo
01.11.09,15:24
Tak ja neviem, ja mám pákové batérie, hučia samozrejme, ale ako bolo napísané, je to pre ne špecifické z dôvodu konštrukcie. No a ten "klobúčik" mám tiež v každom prívode, ale ten môj, to je sitko na filtrovanie vody, iné klobúčiky nepoznám v pákových batériách.
220870
01.11.09,15:55
Určite všetky pákové batérie nehučia.Tak ako som písal po výmene to prestalo ,ale neviem presne prečo.
Halli
01.11.09,15:57
Tak ja neviem, ja mám pákové batérie, hučia samozrejme, ale ako bolo napísané, je to pre ne špecifické z dôvodu konštrukcie. No a ten "klobúčik" mám tiež v každom prívode, ale ten môj, to je sitko na filtrovanie vody, iné klobúčiky nepoznám v pákových batériách.

Gapo tak ti hučia asi tak ako mne -normálne..:D, ale to by si mal počuť ako hučia tomu susedovi hore tie talianske šmejdy, hrôza:rolleyes:
Gapo
01.11.09,16:16
Gapo tak ti hučia asi tak ako mne -normálne..:D, ale to by si mal počuť ako hučia tomu susedovi hore tie talianske šmejdy, hrôza:rolleyes:
Asi hej, :)ale schválne som nespomenul tie talianske, pretože nechápem ako ich niekto môže kúpiť, veď sa to všeobecne vie, nechcel by som ich ani zadarmo.:mad:
A potom ešte ide o to čo kto považuje za hučanie.
Halli
01.11.09,16:22
A potom ešte ide o to čo kto považuje za hučanie.


nahrám ti to a pošlem :D
Gapo
02.11.09,14:58
nahrám ti to a pošlem :D
:D..netreba, ja keď som vymenil batérie, samozrejme som bol prekvapený ako to počuť. Je to iné zmiešavanie, ktoré to robí, niektoré viac iné skoro vôbec, ale všetky sú "hlučnejšie" ako klasika.Možno tie najdrahšie sú o.k, ale to skúšať nebudem. Už som si zvykol na moje, ale niekto má také, ktoré ozaj hučia a to je ozaj na jed. Lebo ak pustí vodu v noci, tak som v momente zobudený.:mad:
JulcoZulco
02.11.09,16:42
:D..netreba, ja keď som vymenil batérie, samozrejme som bol prekvapený ako to počuť. Je to iné zmiešavanie, ktoré to robí, niektoré viac iné skoro vôbec, ale všetky sú "hlučnejšie" ako klasika.Možno tie najdrahšie sú o.k, ale to skúšať nebudem. Už som si zvykol na moje, ale niekto má také, ktoré ozaj hučia a to je ozaj na jed. Lebo ak pustí vodu v noci, tak som v momente zobudený.:mad:

nas panelak je tehlovy, nie panel, cize tym horsie..
JulcoZulco
02.11.09,16:46
Určite všetky pákové batérie nehučia.Tak ako som písal po výmene to prestalo ,ale neviem presne prečo.

mozno keramicke srdce baterie a nie umelohmotne.. podla mna to bol tvoj problem vtedy.. mne by tiez, si myslim, pomohlo vymenit tu cast na aspon ciastocne odhlucnenie..

btw, v stredu sa chystam do zeleziarstva. spytam sa na ten klobucik obmedzujuci tlak vody. jednoznacne obmedzenie tlaku vody moze problem vyriesit.. dam ti vediet.. bo z "porady" sa tu tusim rozvila debata :cool:
220870
02.11.09,17:37
Pýtal som sa na to už veľa vodárov .všetci tvrdili že na vine je kartuša.Podradná kvalita.
PotPalo
02.11.09,18:06
Pýtal som sa na to už veľa vodárov .všetci tvrdili že na vine je kartuša.Podradná kvalita.

A ktoré sú kvalitné??? (značka, typ, cena, mňa by to celkom zaujímalo)
JulcoZulco
02.11.09,18:34
A ktoré sú kvalitné??? (značka, typ, cena, mňa by to celkom zaujímalo)

keramicke ;)

co mi bolo odporucene, tak napr ceske, co stoja cca 800sk, tak by mali byt ovela kvalitnejsie ;). najma maju keramicku kartusu..
220870
02.11.09,18:47
keramicke ;)

co mi bolo odporucene, tak napr ceske, co stoja cca 800sk, tak by mali byt ovela kvalitnejsie ;). najma maju keramicku kartusu..
Tú hučiacu batériu čo som menil som menil za Českú.A je to lepšie.Ani tý vodári o tom moc nechceli radiť.Bolo na nich vidieť že aj oni majú problém s kvalitou jednotlivých výrobcov.
JulcoZulco
02.11.09,19:39
Tú hučiacu batériu čo som menil som menil za Českú.A je to lepšie.Ani tý vodári o tom moc nechceli radiť.Bolo na nich vidieť že aj oni majú problém s kvalitou jednotlivých výrobcov.

nj.. ja chcem zacat najprv od najlacnejsieho riesenia - toho klobucika a ked nezaberie, uvidime, co dalej :)

ale som rad, ze ceske baterie su fajn nie len podla slov predajcu, ale aj uzivatela ;)
Gapo
03.11.09,09:03
nj.. ja chcem zacat najprv od najlacnejsieho riesenia - toho klobucika a ked nezaberie, uvidime, co dalej :)

ale som rad, ze ceske baterie su fajn nie len podla slov predajcu, ale aj uzivatela ;)
Je úplne samozrejmé, že ak sa zníži prietok cez batériu, tak sa musí zmenšiť aj hluk, to predsa sa deje ak nedvihneš páku naplno.:confused:
JulcoZulco
03.11.09,11:14
Je úplne samozrejmé, že ak sa zníži prietok cez batériu, tak sa musí zmenšiť aj hluk, to predsa sa deje ak nedvihneš páku naplno.:confused:

jj, to je v poriadku, ale ako riesenie mi to nestaci :o
JulcoZulco
05.11.09,11:39
vcera som bol v nemenovanom zeleziarstve v BA a rozpraval s jednym chlapikom odtial. najprv nevedel, o aky problem ide, pytal som si klobucik alebo nieco na obmedzenie tlaku privodu vody. jedine, o com mi vedel povedat, je obmedzujuci ventil o dlzke cca 10cm, ktory sa moze dat medzi trubku a bateriu. to si nemozem dovolit predlzit tu dlzku od steny, lol :D. nato som mu povedal, o co mi ide. reagoval poznamkou, ze urcite je to bateria s mensim priemerom kartuse a tie to robia. riesenim by bolo podla neho lepsia bateria, resp. bateria s vacsim priemerom kartuse.

pls 220870, tebe ked vymienali povodne, vymienali ich za take, co maju vacsie kartuse? je mozne, ze tato teoria je pravdiva?

dik
220870
05.11.09,12:05
Pokiaľ je mi známe kartuše sa robia len v dvoch priemeroch.Mal som aj mám ten väčší.Malé priemery bývajú napr vo verejných WC...s fotobunkou.Si myslím ,že tam pes zakopaný nebude.
Heni
19.11.09,12:37
Pridám moju čerstvú skúsenosť:
Ja som si v októbri kúpila drezovú pákovú batériu, vodár mi ju namontoval – a pri každom pustení vody hučala ako vŕtačka, nezávisle od toho, aký silný prúd vody som pustila... nevydržala som to počúvať a o 2 dni nevediac o tu spomínaných teóriách o tlaku vody v stupačke, v potrubí od stupačky k batérii, o nastavovaní prietoku v bytovom jadre – zobrala som milú batériu reklamovať... reklamovaná závada: „batéria pri pustení hučí“.
Potom som objavila túto tému a s malou dušičkou som čakala, ako vyriešia moju reklamáciu, či nááááhodou ma tiež nepošlú všetky tieto spomínané vodovodno-potrubné veci ponastavovať...
Dnes som bola v predajni – reklamácia vyriešená k mojej spokojnosti – vrátili mi peniaze.
Anna123
05.04.12,06:01
Dobrý deň, potrebujem kúpiť novú umývadlovú nástennú batériu, na trhu je ich veľa, môžte mi nejakú odporučiť alebo na čo si dať pozor, ďakujem.