vulxy
30.10.09,17:55
zdravim ,mam taky dotaz
chcem si kupit vrtacku k podnikaniu(200€) a ked to objednam na firmu je zaruka iba rok ale sukromne 2 roky,takze ked to kupim akoze iba pre seba ziskam rok zaruky.otazka je:musi byt na fakture moje ico a dic?
meno aj adresa na zivnostliste je ta ista ako moja sukromna.
veronikasad
30.10.09,17:46
zdravim ,mam taky dotaz
chcem si kupit vrtacku k podnikaniu(200€) a ked to objednam na firmu je zaruka iba rok ale sukromne 2 roky,takze ked to kupim akoze iba pre seba ziskam rok zaruky.otazka je:musi byt na fakture moje ico a dic?
meno aj adresa na zivnostliste je ta ista ako moja sukromna.
Pokial budeš vrtačku kupovať na faktúru a zúčtovávať z dotácie UPSVaR, musí byť na nej uvedené IČO.
Nedá sa niekde kúpiť v hotovosti na "paragon" z registračnej pokladne ?
vulxy
30.10.09,17:53
Pokial budeš vrtačku kupovať na faktúru a zúčtovávať z dotácie UPSVaR, musí byť na nej uvedené IČO.
Nedá sa niekde kúpiť v hotovosti na "paragon" z registračnej pokladne ?
vdaka veronika,da sa kupit aj v obchode ale nasiel som akciu na internete a je o 85€ lacnejsia + daju ako bonus nake vrtaky,a rozne naradie+kufor .ale nevadi je to Dewalt nemal by sa pokazit:)
veronikasad
30.10.09,17:58
Ak ti príde na dobierku, nezabudni si uschovať doklad o úhrade z pošty alebo od kuriera ...
vulxy
30.10.09,18:03
Ak ti príde na dobierku, nezabudni si uschovať doklad o úhrade z pošty alebo od kuriera ...

jasne ,budem sa snazit:D
este otazka ked ta uz mam na linke:) kedy ja pouzijem DIC ,potrbujem to vobec ,okrem DP samozrejme a kde to mam zistit? musim zajst na DU a spytatsa?cakal som ze mi pride naky dopis ze ma zaregistrovaly (islo to cez zivosturad)ale nic.
veronikasad
30.10.09,18:07
jasne ,budem sa snazit:D
este otazka ked ta uz mam na linke:) kedy ja pouzijem DIC ,potrbujem to vobec ,okrem DP samozrejme a kde to mam zistit? musim zajst na DU a spytatsa?cakal som ze mi pride naky dopis ze ma zaregistrovaly (islo to cez zivosturad)ale nic.
DIČ sa musí uvádzať tiež na fa spolu s IČO. Prideluje ho DU - dostaneš kartičku. Choď sa informovať osobne, ak už potrebuješ nakupovať. Ak už nebude "na ceste", dajú ti kartičku do ruky.
Cez ŽU to trvá dlhšie, ak by si bol žiadal o registráciu osobne, máš ho za pár dní - aspoň na našom DU to tak funguje.