Stanislav 1975
30.10.09,19:31
Ahojte, mám 4 roky počítač a síce sa oňho starám,vírusy nemám ale keďže mu nerobím pravidelný servis(som počul,že každý rok by sa mala robiť taká malá stk-čka)tak už začína raplovať-dlho sa naťahujú stránky,barskedy sa zasekne a pod.) tak hladám niekoho kto to vie prečistiť,pozrieť a tak...Proste je rozvrkaný,rozštelovaný nejaký...Ja mám síce veľa kamarátov ,"odborníkov na pc",ale to sú taký odborníci,že viac pokazia ako opravia...:mee:Minule došiel kamoš sa mi naňho pozrieť,ale došiel naslopaný,že ani stáť nevládal...Takže keď ste niekto ochotný pomocť chlapcovi z Petržalky tak budem rád,samozrejme že to nechcem za ďakovam:rolleyes:
Fero11
30.10.09,19:00
Bude asi dobre ak si preinstalujes OS
Stanislav 1975
30.10.09,19:04
Bude asi dobre ak si preinstalujes OS

a to sa akože ako robí?:confused::confused::confused:
Fero11
30.10.09,19:11
lenkak
30.10.09,19:12
najvhodnejšia forma údržby keď už mrzne pc je spravenie obnovy systému zo zálohy. Predpokladám, že máš os Windows. Záleží aj či bola vôbec robená záloha windowsu. Keď nie, potom preinštalovanie os, najprv v oboch prípadoch záloha dat.
Dav
30.10.09,19:14
a to sa akože ako robí?:confused::confused::confused:
Krok číslo 1. Zazálohuješ všetky dáta - napáliš,alebo stiahneš na kľúč.
Krok číslo 2. Pozrieš sa, či máš na všetky programy, ktoré používaš, inštalačné CD, alebo či sa dajú stiahnuť free verzie.
krok číslo 3. Ak si nerobil, skús :
tento počítač - lokálny disk-vlastnosti-nástroje-čistenie disku, potom defragmentácia, potom scandisk. Zvykne zabrať.
Krok číslo 4. Rozobrať bedňu, nájsť ventilátor a vyčistit ho. Vypnutý počítač!!!
Krok číslo 5. Vložiť CD s operačným systémom. Pozor, zmaže všetko a ostane len čistý počítač. Bez Mozilly, Adobe,.....
sthruska
31.10.09,07:22
Preinštalovanie je posledná nádej. Použi
CcLeaner, Free Registry Cleaner, Free Registry Cleaner od AML, defragmentáciu - odporúčam stiahnuť niečo z internetu. MS defragmentátor je nanič.
Postup
Najprv daj odstrániť zbytočné súbory - CcLeaner
Vyčisti registre - všetky spomínané programy
Defragmentuj

Programy nájdeš na www.tahaj.sk

Jedná sa o jednoduché programy, takže to zvládneš.
Fero11
31.10.09,07:30
Myslim, ze s tym zabere kopu casu a nemusi to vyriesit problem a defragmentacia ani nehovorim. Nieje nic lepsie ako preinstalovanie systemu
myfleetwood
31.10.09,10:01
Myslim, ze s tym zabere kopu casu a nemusi to vyriesit problem a defragmentacia ani nehovorim. Nieje nic lepsie ako preinstalovanie systemu

To je sice pravda, ale ...skutocne si myslis ze ktokolvek, kto dostane hoci PC na vianoce...si dokaze len tak zobrat instalacne CD WIndowsu, urobit format disku, vytvorit partitons, nainstalovant operacny system, nainstalovat korektne vsetky drivre...ponastavovat parametre, siete a pod...:confused:

To si mu priamo mohol napisat, zanes PC do servisu..a pridat adresu na dobry servis, ak taky poznas.

Pre Stanislava 1975.
Su cinnosti, ktore dokazes zvladnut aj ako laik, otazka je do akej miery sa chces pocitacu venovat.

Z pohladu bezneho uzivatela, by si sa mal naucit:
1. zalohovanie dat a suborov.
2. urobit bod obnovy WIndowsu, a dokazat sa k nemu vratit.
3. Spravne nainstalovat a odinstalovat programy.
4. Urobit antivirovy scan pocitaca. A urobit upgrade virovej databazy./ v case ked ty chces, pre kotrolu ci je antivirus funkcny /
5. Precistit pocitac od zbytocnych a docasnych suborov / zmazanie cookies, zmazanie temp. suborov a p./
6. Scan pocitaca. /disk doktor, kotrola diskov na porusene subory/
7. Defragmentacia pocitaca .
8. Kontrola programov po starte. / a zabranenie startu, tym co nechces /

Ku kazdemu bodu sa da viest samostatna debata a niektore body sa lisia trosku aj podla Windowsu , cize ich nejdem hlbsie rozvadza. Ale velmi dolezite ! s vynimkou bodu 4 /antivirus/ ma na vsetko Windows
vstavane uzivatelsky prijemne nastroje, ktore dokaze zvladnut aj laik.

A pre "domacich kutilov" by sa dalo este pokracovat / ale tu uz je vyssia miera rizika a laikovi neodporucam/ a hlavne tiez treba dalsie programy, ktore nie su sucastou Windowsu.

9. otvorit pocitac a precistit od prachu / kompresorom, nie vysavacom/
10. kontrola a optimalizacia registrov Windows.
11. Kontrola ci hardware nema problem, / testy na rychlost, hlasenia v systeme, kontrola prehrievania/
12. Kontrola procesov.

13 .a az ked nic z tohoto nepomoze, tak preinstalovat operacny system. (ale je pravda ze ludia z branze urobia len tento bod, resp. urobia ho velakrat ako prvy, aby usetrili cas)

Ak ti mozem poradit, a ak mas PC ktore sa da otvorit, ma chladenie ventilatorom a 4 roky si ho nemal otvorene, tak sa snaz ako prve vyriesit bod 9 - precistenie PC od prachu. /servis alebo skusenejsi kamarat/

A co sa tyka bodov 1 az 8, co nepoznas tak podiskutuj s kamosmi, alebo tu na porade, aby si vlastnymi silami dokazal udrziavat PC v dobrej kondicii, bez nutnosti platit servis.:)
Pidgey
01.11.09,09:02
No, da sa povedat ze so vsetkym suhlasim. Ale myslim si, ze sebelepsi uzivatel PC , pokial na PC robi kazdy den, sem tam nieco nainstaluje (korektne) a pod, tak po cca 1 a pol roku (moj odhad max) je windows zrely na preinstalovanie. Je dobre (resp vo vlastnom zaujme je to nutnost), ked sa uzivatel nauci vsetky tie body, ktore pises, a pravidelne ich pouziva , ale reisntalu sa proste nevyhne. Jedine, sa moze zatial na sucasnom stave naucit jednotlive ukony , a na zaver preinstalovat :).
P.S. mne ked prisiel kamarat preinstalovat WIN (v tom case este 98), tak sme slopat isli az potom ;)
myfleetwood
01.11.09,17:21
No, da sa povedat ze so vsetkym suhlasim. Ale myslim si, ze sebelepsi uzivatel PC , pokial na PC robi kazdy den, sem tam nieco nainstaluje (korektne) a pod, tak po cca 1 a pol roku (moj odhad max) je windows zrely na preinstalovanie. Je dobre (resp vo vlastnom zaujme je to nutnost), ked sa uzivatel nauci vsetky tie body, ktore pises, a pravidelne ich pouziva , ale reisntalu sa proste nevyhne. Jedine, sa moze zatial na sucasnom stave naucit jednotlive ukony , a na zaver preinstalovat :).


Prepac Pidgey, ale ak mas PC stanicu, kde musis Windows kazdeho 1.5 roka preinstalovavat, tak nieco nie je v poriadku. Nemas tak nahodou v jednej partition (c) aj operacny system aj data ? To moze byt jeden z dovodov,preco mas takyto skepticky nazor. :confused: ALebo slabsi/ziadny antivirus a votrelci utocia?:)

Netrufam si odhadnut, cas po ktorom je NUTNE preinstalovat Windows,
ale ja som to robil snad pred 3-4 rokmi / na jednom pocitaci z cca 10 co sa denno-denne pouzivaju, bol to win XP/. Z mojich skusenosti skor odide nejaky hardware, nez je nutne preinstalovat WIndows. /samozrejme ak odide disk,tak tam je nova instalacia nutna../
Pidgey
01.11.09,19:05
tak to nesuhlasim. jasne, nemyslel som to tak, ze po roku a pol je pocitac nepojazdny,ale bez ohladu, ako a cim vsetkym ho precistim, ide pomalsie, ako nova instalacia. Ano, mam systemovy disk a data na druhom (to by som si hadzal maslu pri reinstale :) )
Pokial je to firemny PC, kde sa nic neisntaluje okrem par aplikacii potrebnych k praci, tak je to OK, ale ked je to pocitac, kde sa povedzme do mesiaca nainstaluje napr 5 roznych aplikacii (programy, hry), po case sa odistaluju, tak po roku skus urobit to, ze ho vycisti, defragmentuj a hocico co ta napadne, vypni ho, a zapni a stopni si kolko ti nabieha system., potom ho reinstalni, nahod tam iba veci, ktore si mal naposledy, a skus ho znova zapnut, nabehne rychlejsie. Obdobne to plati u spustani aplikacii. a na zaver, reinstal PC a nahodenie aplikacii atd zabere povedzme do 3 hodin (ak robime novu instalaciu nie zo zalohy- to by bolo o inom). Vycistenie PC pomocou vsetkych tych aplikacii zabere myslim viac casu, a vysledok nebude nikdy lepsi nez nova instalacia. Po tom 1 a pol roku som to ale nemyslel ako nutne,ale ako vhodne.

S virmi problem nemam, to si strazim poctivo-antivirak (NOD), firewall (SW + hardware), spybot obcas - myslim, ze to staci, plus si robim obcas testy, zatial v pohode
sondaw
01.11.09,21:53
Nechci se pouštět do polemiky, jestli je lepší reinstal nebo pravidelná údržba, spíš si myslím, že každý, kdo na PC začíná by se měl naučit především PC čistit a udržovat.
Jsem na PC denně spoustu hodin, do měsíce nainstaluji určitě víc jak 5 programů, protože testuji překlady do češtiny, potřebuji programy pro porovnávání textu (BCompare, Restorator, ResHacker) občas nainstaluji nějakou hru, zpracovávám obrázky, videa - převody, vypalování a další aktivity.
Instalaci i následnou odinstalaci programů dělám pomocí Total Uninstall - co nainstaluji, to také program při odinstalaci odstraní, registr zkontroluji i manuálně.
Denně po práci vyčistím PC s CCleaner nebo GlaryUtilities, asi 1xza 14 dní defragmentuji s Defragglerem a jednou do měsíce defragmentuji registr s RegDefrag
Se systémem spouštím jen nezbytně nutné programy
Střídavě kontroluji PC se Spybot Destroy a MalwareBytes Antimalware
Používám pochopitelně antivir (Eset) a pravidelně zálohuji
Reinstal systému jsem dělala po 4 letech z jediného důvodu - přecházela jsem z XP na Vista Home Premium.
Spuštění systému i po těch 4 letech byla sekundová záležitost, na rozdíl od známého, který podobnou údržbu nikdy nedělal a po půl roce používání mu systém nabíhal několik minut.
Myslím tedy, že pokud člověk PC udržuje a čistí, bude pracovat jak má a systém bude stabilní. Samozřejmě nemluvím o závadách hardware, ale tam mu bude zase reinstal houby platný.
A jestli mi PC nabíhá po reinstalu o nějakou sekundu rychleji, nebudu kvůli tomu přeinstalovávat systém.
A ještě malá poznámka - čištění PC je potřeba dělat průběžně, nikoliv nárazově a najednou všemi programy, potom je vyčištění, stejně jako defragmentace časově mnohem méně náročnější, jak reinstal systému a pro méně zkušené jistě i mnohem schůdnější cesta.
A nekamenovat, je to jen můj názor a zkušenost :)
Fero11
02.11.09,04:49
Reinstal systému jsem dělala po 4 letech z jediného důvodu - přecházela jsem z XP na Vista Home Premium.

to nemyslis vazne ?
magnum
02.11.09,05:42
hlavne si treba uvedomit ze 4-rocny pocitac natahuje technologicky sucasne stranky pomalsie ako pred styrmi rokmi... a s tym sa treba zmierit ale suhlasim ze reinstall OS subjektivne moze zrychlit PC...

edit:
btw pisem to z notebooku kde bol instalovany system tiez tak cca pred 4mi (tak 3,9) rokmi ale este by som ho nepreinstaloval... je tak svizny ako bol po instalacii... na tomto pc uctujem v pohode, programujem v delphi a netbeans a na externy disk si ukladam a upravujem fotky a videa z dovoleniek... dost casto v openoffice calc upravujem dost drasticke subory (nie je nicim neobycajnym vycerpat pocet riadkov v tabulke...)

kadeake tie ccleaner repairer a pod povazujem za zbytocnost a prave to su veci ktore zahlcuju pocitac, defrag som nerobil ani raz nakolko si myslim ze pomer medzi prinosom a opotrebenim HDD je mizerny...
Stefan2005
02.11.09,06:20
Spravidla na vlastných PC je ešte i dobe vyradenia prvotne inštalovaný OS... Na terajšom som práve teraz po dvoch rokoch spustil na C:-čku prvýkrát Defraggler (díky Sondaw), ale CCleaner používam pravidelne každý týždeň (nechápem názor, ako programy o necelej 3MB veľkosti môžu zahlcovať počítač) - a to mi odstráni 200-300MB balastu, plus opraví 1-2 zápisy v registroch - takže v pohode stačí táto malá utilitka na udržiavanie systému v kondícii (samozrejme okrem toho beží AV s Firewallom) - a samozrejme treba mať aj trocha znalostí o systéme. Je síce pravda, že experimentujem už málo (1 nainštalovaný soft na odskúšanie za 1-2 mesiace), takže v pohode ide pôvodná inštalácia (za to v zálohe mám obraz disku po čistej inštalácii systému, ovládačov a všetkých nutných programov ;)).
pepsikova
02.11.09,07:00
..teda ja by som asi našla predajňu počítačov, spýtala sa na ich servis a tam by som si dohodla, či mi prídu pc spraviť domov, alebo im ho zanesiem a oni to poriešia..a mal by si to aj zo zárukou, že to robil taký, čo vie, o čom to je a nemusel by si doma maturovať, čo a ako a či je to dobre..
..lebo drobné chyby dokážeš, ale videla som suseda, keď mi preinštalovával Windows, ale sama by som sa do toho nepustila..a to som dosť odvážna..
Fero11
02.11.09,07:08
Ja zase odporucam vyhnut sa servisom, pretoze takychto servisoch je XY a niektory technici prd vedia. Radsej pogooglujem pozistujem si co a ako, pohladam navody manualy, poopytujem sa na specializovanych forach a pustim sa do toho sam
ucetni_fantozzi
02.11.09,07:20
...Minule došiel kamoš sa mi naňho pozrieť,ale došiel naslopaný,že ani stáť nevládal...

stano, najprv treba pocitac spravit, az potom slopat... :D

inak k tym radam, nech si to urobi sam - ak sa na to clovek neciti, tak by to nemal pokusat. ono instalacia wokien v zasade zbehne sama, ale napriek tomu treba skontrolovat, ci su spravne instalnute vsetky drivre, doinstalovat dalsie utility a programy atd...
sondaw
02.11.09,08:10
TO Fero11: Myslím to úplně vážně, nemám nejmenší důvod si cokoliv vymýšlet
Stanislav 1975
02.11.09,08:28
stano, najprv treba pocitac spravit, az potom slopat... :D

inak k tym radam, nech si to urobi sam - ak sa na to clovek neciti, tak by to nemal pokusat. ono instalacia wokien v zasade zbehne sama, ale napriek tomu treba skontrolovat, ci su spravne instalnute vsetky drivre, doinstalovat dalsie utility a programy atd...

Však preto by som bol rád, keby mi to urobil niekto iný,kto tomu rozumie-totiž manželka tam má kopu účtovníctva a keby sa s tým niečo stalo tak som total death(určite by sme boli v správach):D
Mne keby sa vymazali tie hlúpostičky, čo tam mám,tak nevadí,ale to účto...
Raz som spravil taký menší kiksík už- bol som na p2p sieťach a stále ma to odtial vyhadzovalo,že nič tam nedávam(mal som zdielať aspoň 5GB dát),tak som tam niečo nahodil a tak som to poplietol že sami ľudia mi vypisovali,že zdielam maily osobné a pod.-takže taký ja som odborník na PC...:cool::cool:
sthruska
02.11.09,08:32
//totiž manželka tam má kopu účtovníctva
Jediná rada. Zálohovať, zálohovať, zálohovať. A tie zálohy musia byť na rôznych médiach a ešte sa odporúčajú aj na rôznych miestach (fyzicky).
Stále to radím, ale väčšinou počúvnu až keď prídu o svoje údaje.
kveti
02.11.09,08:42
preinsťalovanie os neriesi problem a hlavne nie je na to urcene to ako by ti neslo auto a ty vymenis motor a frcis dalej?
ale preco nejde co ti presnejsie nejde
dala si malo info
milujem ludi s problemami pc ktory vravia nejde mi pocitac a VOLACO MI TAM VYPISUJE /// TO VOLACO JE NAJDOLEZITEJSIE

moj nazor
zistit co sa stalo opravit zavadu
ucetni_fantozzi
02.11.09,08:44
totiž manželka tam má kopu účtovníctva...

...bol som na p2p sieťach a stále ma to odtial vyhadzovalo,že nič tam nedávam(mal som zdielať aspoň 5GB dát),tak som tam niečo nahodil a tak som to poplietol že sami ľudia mi vypisovali,že zdielam maily osobné a pod.-takže taký ja som odborník na PC...:cool::cool:

chces tym povedat, ze na pocitaci, kde mate uctovnictvo (nedajboze uctovnictvo klientov), sa pripajas na P2P siete??? :eek:
Stanislav 1975
02.11.09,08:48
chces tym povedat, ze na pocitaci, kde mate uctovnictvo (nedajboze uctovnictvo klientov), sa pripajas na P2P siete??? :eek:

Aj tak to nemám na disku C-ale už tam nechodím ,všetko,čo som chcel posťahovať,som posťahoval,tak už tam nechodím...:cool:
Stefan2005
02.11.09,08:50
... manželka tam má kopu účtovníctva a keby sa s tým niečo stalo tak som total death...

dobre, ty by si to mal vyriešené, ale čo ona?
Stanislav 1975
02.11.09,08:52
dobre, ty by si to mal vyriešené, ale čo ona?

:D
ucetni_fantozzi
02.11.09,08:53
Aj tak to nemám na disku C-ale už tam nechodím ,všetko,čo som chcel posťahovať,som posťahoval,tak už tam nechodím...:cool:

no to chce odvahu... je jedno, ci mas disk rozdeleny na C: a D: - ja by som sa na P2P s pocitacom, kde mam citlive udaje, rozhodne nepripajal. toboz, ak sa ti lahko moze stat, ze nazdielas nespravny adresar - uctovnictvo to su velmi citlive data a nedajboze, ak ide o uctovnictvo klienta...

ja osobne mam iny pc na pracu a iny na zabavu...
Stanislav 1975
02.11.09,08:55
no to chce odvahu... je jedno, ci mas disk rozdeleny na C: a D: - ja by som sa na P2P s pocitacom, kde mam citlive udaje, rozhodne nepripajal. toboz, ak sa ti lahko moze stat, ze nazdielas nespravny adresar - uctovnictvo to su velmi citlive data a nedajboze, ak ide o uctovnictvo klienta...

ja osobne mam iny pc na pracu a iny na zabavu...

účto tam nebolo určite-som si to naschval overoval ešte...:)
Fero11
02.11.09,09:30
preinsťalovanie os neriesi problem a hlavne nie je na to urcene to ako by ti neslo auto a ty vymenis motor a frcis dalej?
ale preco nejde co ti presnejsie nejde
dala si malo info
milujem ludi s problemami pc ktory vravia nejde mi pocitac a VOLACO MI TAM VYPISUJE /// TO VOLACO JE NAJDOLEZITEJSIE

moj nazor
zistit co sa stalo opravit zavadu


Budes sa divit, ale vo vacsine pripadou to problem vyriesi
Ak je ten motor zadarmo ako windows, tak ano. A ak je ten motor kompletne dosraty, ze je potreba vymenit polovicu suciastok, tak rozhodne dam novy motor

S tymi hlaskami v PC (nieco mi to vypisuje) suhlasim
mecky
02.11.09,09:47
Budes sa divit, ale vo vacsine pripadou to problem vyriesi
a dalsia vec je ze naco by som hladal chybu a potom ju zdlhavo opravoval ked za 50min mam nahodeny novy system aj s aplikaciami
napr na pc co spravujem znamym dlhodobo mam porobene image cistej instalacie, obnova tak trva 15min a vsetci su spokojny

horsie je to s pc kde niesu taketo zasahy mozne... :mad:
sondaw
02.11.09,10:24
Určitě máte všichni pravdu v tom, že problém bude asi rychleji vyřešen obnovením ze zálohy (zálohuji Acronisem) nebo reinstalem. Je to potom otázka několika minut a neznámý problém je vyřešený, jenže stále zůstává neznámý.
Proč tedy hledat chybu? Třeba jen proto, že nemám ráda, když si PC "žije vlastním životem" a já netuším co a proč se děje. Když mi včera systém fungoval a dnes po zapnutí se objevil problém, chci prostě vědět, proč k tomu došlo, jestli je chyba mezi monitorem a klávesnicí, nekompatibilitou nově nainstalovaného programu nebo smazáním něčeho, co se mi včera zdálo jako zbytečné a nepotřebné. Obnova zálohou nebo reinstalem to sice vyřeší, ale protože neznám důvod, mohu udělat stejnou chybu hned vzápětí po úspěšném reinstalu a budu opět reinstalovat protože je to jistota a rychlé? Pro mne tedy opravdu ne, pokud netuším, kde je chyba, mohu ji opakovat a obnovovat stále dokola.
Tady mám odpověď na otázku, proč hledat chybu. V neposlední řadě se tím stále učím, poznávám systém i svoje možnosti, v případě své chyby ji příště zcela určitě neudělám.
mecky
02.11.09,13:47
Tady mám odpověď na otázku, proč hledat chybu. V neposlední řadě se tím stále učím, poznávám systém i svoje možnosti, v případě své chyby ji příště zcela určitě neudělám.
zrutenie systemu tak aby ho bolo treba davat odznova si len tak beznou vecou ktora by sa dala zopakovat nesposobis, v 90% je v tom zapleteny naky malware
dalsia vec je ze takymto vrtacim stylom to moze robit niekto kto sa stara o jeden- dva pc, ja tyzdenne davam dokopy 2-4 pc, to by som sa zblaznil pri tom ;)
teraz cez vikend som daval doporiadku stolny+notebook z jednej firmy, zavirene boli az po usi, prevedenie zalohy, odvsivenie, aktualizacie, optimalizacia, nastavenie pouzivatelskych prav, suma sumarum 18h roboty
sondaw
02.11.09,14:03
Omlouvám se, jestli jsem celé téma špatně pochopila, myslela jsem si, že jde o problémy běžného uživatele, jako jsem já a o tom, zda hledat jiné řešení, než je při problémech hned reinstal systému.
Také jsem nemyslela zhroucení systému, což se mi za těch několik let nikdy nestalo, ale chybu uživatele, která vede k nestabilitě, špatnému zobrazení nebo funkci, prostě cokoliv, co se vymyká normálu.
Jinak ovšem jsem se setkala s pádem systému např. při používání TuneUpUtlities (v rukou naprostého laika), nepotřeboval ani malware v systému :)
mecky
02.11.09,18:36
Omlouvám se...
nieje preco ;) , ak mate zaujem riesit veci takymto stylom tym lepsie pre vas, zozerie to cas a nervi ale nieco sa naucite...
ja som len podotkol ze vo vela pripadoch je aj pre bezneho uzivatela lepsim riesenim nahodit system nanovo ako ho opravovat, co sa velakrat nemusi podarit, alebo to reinstalaciu len oddiali
sondaw
02.11.09,20:10
Tak nervy s tím rozhodně nemám žádné, proč taky a navíc jsem většinou docela kliďas. Čas mi to taky nesežere, nahodím kontrolu a jdu si uvařit kafe:)
Souhlasit mohu s tím, že se většinou vždycky něco naučím, občas to chce jen trpělivost, než problém najdu, ale té mám na rozdávání:)
Nedovedu posoudit, zda např. pro začátečníka je lepší reinstal (jestli ho vůbec sám zvládne) nebo popřemýšlet nad tím, co udělal, než se problém objevil, popř. použít bod obnovení. Tohle je na zvážení každého, já mám reinstal jako poslední možnost.
Porada a různé názory jsou dobré právě proto, že si každý může vybrat, která možnost je pro něho nejvhodnější
Orim
03.11.09,12:49
Ak môžem poradiť. Kúp nový počítač a tam daj tam to účtovníctvo aby fungovalo samé len na ňom a nič iné. Zazálohuj ostatné dáta a na starom PC všetko preinštaluj, ak nemáš originál verzie win... stiahni si nejaké ISO linuxu, napál si to a nainštaluj (napr. mandrivu 2009.1 tá je podobne klikacia ako win). Možeš vyskúšať pred tým verziu live z CD (tiež mandrivu 2008) tá sa dá tiež stiahnuť a napáliť.

Nedávaj na jeden počítač účtovníctvo s tvojou zábavou :( a p2p