milansimko
30.10.09,22:54
v pondelok mi konci pn.mam doklad od doktorky.""zo zrdavotneho hladiska nevhodna praca v noci.""ako mam dalej postupovat podla par.69 ???zamestnavatel mi nemoze poskytnut inu pracu ako je v noci...musim teda tych 15 dni ktore ma zamestnavatel na najdenie nahradnej prace odpracovat alebo nemusim???a ako ma odovzdat doklad o nevhodnej nocnej praci??necham si podpisany doklad zastupcom vo firme a im odovzdam kopiu??dakujem pekne za radu.a po tych 15 dnoch uz nemusim nastupit do prace???
veronikasad
31.10.09,07:40
v pondelok mi konci pn.mam doklad od doktorky.""zo zrdavotneho hladiska nevhodna praca v noci.""ako mam dalej postupovat podla par.69 ???zamestnavatel mi nemoze poskytnut inu pracu ako je v noci...musim teda tych 15 dni ktore ma zamestnavatel na najdenie nahradnej prace odpracovat alebo nemusim???a ako ma odovzdat doklad o nevhodnej nocnej praci??necham si podpisany doklad zastupcom vo firme a im odovzdam kopiu??dakujem pekne za radu.a po tych 15 dnoch uz nemusim nastupit do prace???
Ak si stratil spôsobilosť na výkon nočnej práce, o čom máš lekárske potvrdenie, zamestnávatel ťa nesmie zaradiť na výkon práce v noci. Ak zamestnávatel nemá pre teba vhodnú prácu, dostaneš výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. c s nárokom na odstupné. Z rovnakého dôvodu môže s tebou skončiť pracovný pomer dohodou - nárok na odstupné zostane zachovalý.

V pondelok ráno prídeš do práce a vedúcemu odovzdáš spolu s ukončením PN-ky lekársky posudok. Ostatné už nechaj na zamestnávatelovi.
V žiadnom prípade si ty nepíš žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou.
Ak dohodu navrhne zamestnávatel, musí tam byť dôvod § 63 odst. 1 písm. c/
milansimko
31.10.09,11:38
to mam chapat tak ze cez den odovzdam doklady a uz vecer nemusim nastupit????nemozem mat z toho problem???a ako to bude s mojou dovolenkou???zostava mi este 6 dni.ako si mam podlozit odovzdanie dokladu o nevhodnosti nocnej prace??vopred dakujem
veronikasad
31.10.09,18:04
to mam chapat tak ze cez den odovzdam doklady a uz vecer nemusim nastupit????Cez deň odovzdáš doklady, upozorniš vedúceho, že v noci pracovať nemôžeš. Môžeš ho požiadať o čerpanie dovolenky.nemozem mat z toho problem???a ako to bude s mojou dovolenkou???zostava mi este 6 dni.ako si mam podlozit odovzdanie dokladu o nevhodnosti nocnej prace??Doklad od lekára si prefoť, originál dáš vedúcemu a na kopiu si napíš prevzal dňa - a tam ti podpíše prevzatie. vopred dakujem

odpoveď v texte
milansimko
02.11.09,18:23
dakujem za radu.urobil som ako ste mi radili ale nemam potvrdene prevzatie dokladu.nedockal som sa ho aj ked som moc naliehal.ze mi ho neda ze zajtra mi zavolaju z personalneho z riaditelstva z ba ako dalej lebo ze je to od vseobecneho lekara.aby som to upresnil pracujem na prevadzke mimo ba.moze si dovolit mi to nepodpisat???co dalej????dakujem pekne
veronikasad
02.11.09,18:27
dakujem za radu.urobil som ako ste mi radili ale nemam potvrdene prevzatie dokladu.nedockal som sa ho aj ked som moc naliehal.ze mi ho neda ze zajtra mi zavolaju z personalneho z riaditelstva z ba ako dalej lebo ze je to od vseobecneho lekara.aby som to upresnil pracujem na prevadzke mimo ba.moze si dovolit mi to nepodpisat???co dalej????dakujem pekne
Nemáš teraz žiadny doklad o tom, že si im to odovzdal. Ak ti zostala aspoň kopia, napíš k nej sprievodný list v tom zmysle, že originál si odovzdal vedúcemu a pošli to poštou doporučene s doručenkou.
Ak sa im nezdá že je to doklad od všeobecného lekára, firma by ťa mala poslať sama na preventívnu prehliadku. Lekár pracovnej zdr.služby rozhodne o tom, či môžeš nočnú prácu naďalej vykonávať.

Ako si to vyriešil s dovolenkou ? Aby si nakoniec nedostal výpoveď pre hrubé porušenie prac. disciplíny, že nechodíš do práce.
milansimko
02.11.09,20:20
dovolenka vobec.ona povedala ze mam cakat do zajtra.ale co ked nezavolaju??nebojim sa toho ze by ma vyhodili pre porusenie pd.kazdy doktor im povie ze som neschopny prace v noci.dakujem za radu
veronikasad
03.11.09,07:40
dovolenka vobec.ona povedala ze mam cakat do zajtra.ale co ked nezavolaju??nebojim sa toho ze by ma vyhodili pre porusenie pd.kazdy doktor im povie ze som neschopny prace v noci.dakujem za radu
Nečakaj na zavolanie doma, choď ráno do práce, lebo ti budú písať absenciu.
milansimko
03.11.09,08:01
vcera som tam bol tiez na obed ale musel som prist o 18 lebo tam nebola veduca.a moja praca je iba nocna.cez den tam nemam co robit...kocurkovo
veronikasad
03.11.09,08:03
vcera som tam bol tiez na obed ale musel som prist o 18 lebo tam nebola veduca.a moja praca je iba nocna.cez den tam nemam co robit...kocurkovo
Tak tam choď o 18-tej, nečakaj na telefonát.
milansimko
03.11.09,08:07
a o 18 tam co mam robit???uz tomu vobec nerozumiem...
veronikasad
03.11.09,08:10
a o 18 tam co mam robit???uz tomu vobec nerozumiem...
Ak nemáš schválenú dovolenku - si práceschopný, musíš chodiť do práce. Inak ti budú písať absenciu a dostaneš výpoveď za porušenie pracovnej disciplíny. Zamestnávatel ti musí prideliť prácu zodpovedajúcu lekárskemu posudku. Podla toho čo si priniesol, si stratil schopnosť výkonu nočnej práce. Ale o tom som už písala v predch.príspevkoch.
Emőke
04.11.09,10:02
Choď priamo na personálne a mzdové, vypíš si dovolenku, ofoť doklad od lekára ( dúfam, že aspoň kópiu máš), napíš sprievodný list, kde uvedieš, že v súčasnosti čerpáš dovolenku, opíš správu lekárky a žiadaj o preradenie na inú prácu. Tento sprievodný list, ku ktorému pripneš ako prílohu správu od lekárky, daj prevziať podpisom.