RAMONBB
31.10.09,16:46
poradte som nezamestnany a evidovany na urade prace momentalne som na PN dostanem nejake penazne davky ? a druhe robim brigadne ako nezamestnany moj prijem do teraz bo cca 200.000sk vratane odsupneho a podpory , +nejakych 20.000ako brigadnik , treba platit s toho dane ???
danushka
31.10.09,17:41
Z každého príjmu treba platiť dane.
Nepíšeš, kedy si rozviazal pracovný pomer, koľko uplynulo od rozviazania pracovného pomeru, či sa ešte nachádzaš v ochrannej dobe na splnenie podmienky čerpania nemocenských dávok.
Tvoj mesačný príjem ako uchádzača o prácu je limitovaný, na to si treba dávať pozor.
V prípade, že ako evidovaný uchádzač o prácu na ÚPSVaR brigáduješ, môžeš u svojho zamestnávateľa podpísať vyhlásenie a tento príjem sa Ti nebude zdaňovať, uplatníš si nezdaniteľný základ /nemôžeš ho uplatňovať u viacerých zamestnávateľov súčasne/.
Veľa otázok naraz si vychŕlil s málo informáciami, takže na začiatok dostávaš skutočne okrajovú odpoveď.
veronikasad
31.10.09,17:59
poradte som nezamestnany a evidovany na urade prace momentalne som na PN dostanem nejake penazne davky ?ak od skončenia prac. pomeru u posledného zamestnávatela uplynulo viac ako 42 dní máš nárok na nemocenské len v prípade ak si sa prihlásil v sociálnej poisťovni ako dobrovolne poistená osoba. a druhe robim brigadne ako nezamestnany moj prijem do teraz bo cca 200.000sk vratane odsupneho a podpory , +nejakych 20.000ako brigadnik , treba platit s toho dane ???Dávka v nezamestnanosti nie je predmetom dane, tvoj príjem zo zamestnania, vrátane príjmu z dohody+odstupné áno. Treba podať do 31.3.2010 daňové priznanie, možno sa ti časť zraznenej dane vráti. Ak pracuješ na dohodu, treba pravidelne mesačne dokladovať na UP tvoj príjem. Nesmieš zarobiť viac ako 65 % životného minima, inak ťa vyradia z evidencie.
odpoveď v texte
RAMONBB
25.11.09,19:02
dakujem za odpovede ....