tiamia
31.10.09,17:14
Ahojte, potrebovala by som vašu radu, lebo ja už neviem ako ďalej...
Som vydatá 4 roky, máme krásnu 3 ročnú dcérku. Problém je v tom, že s manželom nevychádzame dobre, a stále je to horšie a horšie. Riešenie vidím už iba v rozvode. Momentálne bývame v prenajatom byte, kde je nábytok náš. Manžel sa mi vyhráža že všetko je JEHO, lebo všetko sme kúpili z JEHO peňazí, podotýkam že počas manželstva, lebo ja som bola s malou na materskej. Keď dobre viem tak po rozvode všetko sa delí že? chce nechce bude musieť? ja som pred rokom zdedila auto, tak neviem a dedičstvo sa deli?
A teraz moj najvačší problém...Vyhráža sa mi pri každej našej hádke že ma vyhodí z bytu, a malá ostane s ňou... može to spraviť? Inač o malú sa nestará, stále je so mnou, je moje všetko... Keď sa to náhodou stane na koho sa mám obrátiť? Na políciu? Áno, určite súd by ju pridelil mne, ale čo by bolo dovtedy? Može mi ju zobrať? Som zúfala...Nedávno som stratila mamu, a keď mi zobere malú, tak to neprežijem...
Mám VŠ vzdelanie, ale bohužial ako riešiť také situácie sme sa neučili....
Ďakujem za každú radu
Tia
JarkaL
31.10.09,16:18
Nábytok nadobudnutý počas manželstva je spoločný, auto, ktoré si zdedila, nespadá do BSM, je len Tvoje. Ak sa o malú nestará, tie jeho reči že Ti ju vezme, sú len vyhrážky, aby Ti ublížil.
arizona
31.10.09,16:30
Ahojte, potrebovala by som vašu radu, lebo ja už neviem ako ďalej...
Som vydatá 4 roky, máme krásnu 3 ročnú dcérku. Problém je v tom, že s manželom nevychádzame dobre, a stále je to horšie a horšie. Riešenie vidím už iba v rozvode. Momentálne bývame v prenajatom byte, kde je nábytok náš. Manžel sa mi vyhráža že všetko je JEHO, lebo všetko sme kúpili z JEHO peňazí, podotýkam že počas manželstva, lebo ja som bola s malou na materskej. Keď dobre viem tak po rozvode všetko sa delí že? chce nechce bude musieť? ja som pred rokom zdedila auto, tak neviem a dedičstvo sa deli?
A teraz moj najvačší problém...Vyhráža sa mi pri každej našej hádke že ma vyhodí z bytu, a malá ostane s ňou... može to spraviť? Inač o malú sa nestará, stále je so mnou, je moje všetko... Keď sa to náhodou stane na koho sa mám obrátiť? Na políciu? Áno, určite súd by ju pridelil mne, ale čo by bolo dovtedy? Može mi ju zobrať? Som zúfala...Nedávno som stratila mamu, a keď mi zobere malú, tak to neprežijem...
Mám VŠ vzdelanie, ale bohužial ako riešiť také situácie sme sa neučili....
Ďakujem za každú radu
Tia

- Nábytok a ostatný majetok získaný počas manželstva je spoločný a patrí do BSM.
- z podnájmu Ťa ON vyhodiť nemôže, predpokladám, že v zmluve ste uvedený obaja+ dieťa
To , či s ním chceš žiť pod jednou strechou je už na Tebe
-auto, si zdedila TY ( ak si písaná ako jediný dedič a vlastník) z neho nemusíš vyplácať nič

Zobrať Ti dieťa? Môže..aj ked iba dočasne, pokým súd nerozhodne inak.Dieťa je maličké, súd zväčša prideľuje malé deti matke, ak nie je známy iný vážny dôvod ( napr. alkohol a pod.)
Ale myslím, že sú to z jeho strany skôr vyhrážky a citové vydieranie.
Vie sa o ňu postarať? Majú spolu dobrý vzťah? Má takú prácu, že by zvládol starostlivosť? A pod. Skús si sama odpovedať, či by to naozaj zvládol...
danushka
31.10.09,16:51
A Ty sa nevieš brániť? Povedz mu, že zavoláš sociálnu pracovníčku a pôjdeš na políciu, pretože na Teba vyvíja psychický nátlak, zastrašuje Ťa. Si na materskej a aj za trvania manželstva môžeš žiadať výživné na seba a dieťa. Povedz mu to s kľudom Holanďana, že hoci to vyzerá, že si Ty slabšia - opak je pravdou.
Nenechaj sa zastrašovať a už teraz by som rozmýšľala naozaj o rozvode a konala, pretože len chrapúň a slaboch podceňuje, zastrašuje a vyhráža sa svojej žene na materskej, zatiaľ čo by jej mal byť oporou a ochrancom.
Máš len jedno dieťa, ešte sa na nohy postavíš a v takomto útlom veku ju Váš rozchod nebude až tak bolieť.
DRŽÍM TI PALCE !!!
Stanislav 1975
31.10.09,16:53
Ten tvoj manžel je nejaký vagabund,keď má také správanie...:mee:
Danila
31.10.09,17:56
To tiamia:

Ten Tvoj zbabelec a egoista musí vidieť, že sa z neho nepo......;):)
Ale on sa z Teba ešte môže. Oj, a ako veľmi rýchlo.
Prikladám Ti link a Ty vyhľadaj podľa miesta bydliska výhodnejší.
http://www.zlatestranky.sk/firmy/Malacky/H762144/AZYLOV%C3%89+CENTRUM+BET%C3%81NIA+-+%C3%BAtulok+pre+t%C3%BDran%C3%A9+%C5%BEeny+a+deti/

A nezabúdaj, kto rýchlo koná, dvakrát vyhráva.:)
Stanislav 1975
31.10.09,17:58
To tiamia:

Ten Tvoj zbabelec a egoista musí vidieť, že sa z neho nepo......;):)
Ale on sa z Teba ešte môže. Oj, a ako veľmi rýchlo.
Prikladám Ti link a Ty vyhľadaj podľa miesta bydliska výhodnejší.
http://www.zlatestranky.sk/firmy/Malacky/H762144/AZYLOV%C3%89+CENTRUM+BET%C3%81NIA+-+%C3%BAtulok+pre+t%C3%BDran%C3%A9+%C5%BEeny+a+deti/

A nezabúdaj, kto rýchlo koná, dvakrát vyhráva.:)

Nesúhlasím - prečo by mala ona odísť do azylového domu???Nech odíde agresor...:confused:
Xanti
31.10.09,18:05
Nesúhlasím - prečo by mala ona odísť do azylového domu???Nech odíde agresor...:confused:
To by bolo jednoduché, ak on odíde. Tak zadávateľke ostane ... nič... lebo sa bude s agresorom naťahovať nejaký ten deň, týžden , mesiac o výživné a o príjem.
Asi preto zrejme Danila odporúčala azylový dom, do času kým sa poriešia tieto finančné veci.
Danila
31.10.09,18:07
Nesúhlasím - prečo by mala ona odísť do azylového domu???Nech odíde agresor...:confused:Stanko, tam je dieťa a matka. Ty si už videl agresora odísť dobrovoľne? Veď ona sa vráti. A čakať na to, že to vyrieši polícia, tak by jej mohla akurát tak narásť brada rovno po pás.:mee:
Stanislav 1975
31.10.09,18:10
Stanko, tam je dieťa a matka. Ty si už videl agresora odísť dobrovoľne? Veď ona sa vráti. A čakať na to, že to vyrieši polícia, tak by jej mohla akurát tak narásť brada rovno po pás.:mee:

to s tou políciou je pravda-tá zasiahne až keď má niekto nožík v žalúdku,inak nič neriešia,dojdu a povedia, že "šak sa nič momentálne nedeje",hmhm:mad::mad::mad:
tiamia
31.10.09,20:40
Ďakujem za vaše rady. Situácia je taká, že ja mám kam odisť, určite by som nechcela ostať v tom prenajatom byte, veď z čoho by som to aj sama financovala????? Len je mi to lúto, lebo byt sme kompletne zariadili, lebo chceli sme časom aj kúpiť ten byt...
Len sa obávam že keď odídem, tak malú mi nedá, a bude robiť iba problémy. A rozvod može trvať aj rok. Dovtedy mám byť bez dcérky????? Neexistuje na to nejaký zákon, že dieťa musí ostať v takom prípade s matkou?
ĎAKUJEM
Stanislav 1975
31.10.09,20:42
Ďakujem za vaše rady. Situácia je taká, že ja mám kam odisť, určite by som nechcela ostať v tom prenajatom byte, veď z čoho by som to aj sama financovala????? Len je mi to lúto, lebo byt sme kompletne zariadili, lebo chceli sme časom aj kúpiť ten byt...
Len sa obávam že keď odídem, tak malú mi nedá, a bude robiť iba problémy. A rozvod može trvať aj rok. Dovtedy mám byť bez dcérky????? Neexistuje na to nejaký zákon, že dieťa musí ostať v takom prípade s matkou?
ĎAKUJEM

Treba sa v tom prípade spojiť ihneď s právnikom , a nech začne konať aby bolo vydané predbežné opatrenie aby si do skončenia rozvodu mala dcérku u seba-jednoznačne potrebuješ právnika,bez neho sa sama nepohneš a právnici už vedia,čo majú robiť...
arizona
31.10.09,20:44
Ďakujem za vaše rady. Situácia je taká, že ja mám kam odisť, určite by som nechcela ostať v tom prenajatom byte, veď z čoho by som to aj sama financovala????? Len je mi to lúto, lebo byt sme kompletne zariadili, lebo chceli sme časom aj kúpiť ten byt...
Len sa obávam že keď odídem, tak malú mi nedá, a bude robiť iba problémy. A rozvod može trvať aj rok. Dovtedy mám byť bez dcérky????? Neexistuje na to nejaký zákon, že dieťa musí ostať v takom prípade s matkou?
ĎAKUJEM
...tak ho prebehni, vezmi dcéru a odíď Ty. Bude Ti síce robiť prieky s ostatným majetkom, ale dcéru budeš mať pri sebe.
Chod na sociálku ( starostlivosť o rodinu a deti ) tam Ti určite poradia a pomôžu spísať aj prípadné žiadosti a pod.