Marvel
26.08.05,13:36
Som SZČO (neplatca DPH ) Na základe zmluvy o obchodnom zastúpení vykonávam činnosť obchodného zástupcu na území SR,CR,PL pre slovenskú s.r.o. ( platca DPH ). Môže mi táto spoločnosť poskytnúť na vykonávanie mojej činnosti nový automobil kúpený na leasing. Ak áno za akých podmienok ?
Pavol_Kr
26.08.05,12:23
Som SZČO (neplatca DPH ) Na základe zmluvy o obchodnom zastúpení vykonávam činnosť obchodného zástupcu na území SR,CR,PL pre slovenskú s.r.o. ( platca DPH ). Môže mi táto spoločnosť poskytnúť na vykonávanie mojej činnosti nový automobil kúpený na leasing. Ak áno za akých podmienok ?
Myslím si že nie je v tejto veci problém. Vyriešenie je formou zmluvy o nájme automobilu medzi SRO a FO - SZČO. Problematické je to či firma SRO bude mať s Leasingovou spoločnosťou dojednané, že vy budete môcť používať toto auto. A po druhé do akej miery chce SRO si uplatnovať náklady. Tj rozloženi leasingu, opravy, PHL, poistenie. Ak v plnej miere tak tým padom by ste vy v plnej miere mali dostávať faktúru za prenájom a hradiť to spoločnosti. V opačnom prípade ak sa neujednajú veci s Leasingovou spoločnosťou a rozsah nákladov tak nie nedá sa v žiadnom prípade.