Lukáš Šramo
01.11.09,13:07
Dobry den,

chcel by som sa spytat na moznost investovania penazy do akcii alebo komodit ide o cisty hazard alebo i cisty zisk? chcem sa spytat na to koli tomu lebo prave do tohto druhu podnikania by som sa chcel pustit. Budem rad ak mi poradite a popripade odporucite vhodnu literaturu.
Wes
01.11.09,12:26
Prajem vela uspechov na tejto strastiplnej ceste plnej radosti aj smutku. Tiez uz niekolko rokov planujem pustit sa tymto smerom biznisu ale stale mi to nejako nevychadza.

Jedna rada:
"Pokial je tvoj strach zo straty vecsi ako zo zisku neodporucam pokracovat v tejto cinnosti" a taktiez nikdy si nepoziciavaj peniaze ak chces obchodovat je to najvacsia chyba.

Inac odporucam velmi dobry web o tejto problematike http://www.financnik.cz/
Lukáš Šramo
01.11.09,12:47
Tento web uz poznam dlho a dakujem za radu ale strach so straty nemam to by som sa potom do podnikania nepustil lebo je to riziko samo o sebe. Najlepsie na tej stranke je ze vie poradit ako to odskusat bez toho aby vtom boli realne peniaze. A ako ze ti to nevychadza? nenasiel si este tu svoju spravnu metodu obchodovania v komoditach? je pravda ze ide o pravdepodobnost ale na ide len o pravdepodobnost 50 percentnej uspesnosti ...
marjankaj
01.11.09,12:57
Tento web uz poznam dlho a dakujem za radu ale strach so straty nemam to by som sa potom do podnikania nepustil lebo je to riziko samo o sebe. Najlepsie na tej stranke je ze vie poradit ako to odskusat bez toho aby vtom boli realne peniaze ale akym sposobom technicky obchodník ma vediet ze prave teraz ma ta urcita komodita klesat alebo stupat? vsak o tom rozhoduju ty ktory stou komoditou priamo obchoduju nie? a ako ma clovek vediet zo sucastneho grafu co bude nasledovat?


Ak by toto vedel, tak sa určite podelí o svoje znalosti s ostatnými. Keď to budeš vedieť ty, nezabudni to tu napísať.
Lukáš Šramo
01.11.09,13:19
Je aj mozno toho ze sa mi komoditu nepodari predat?
Wes
01.11.09,14:43
Preco neobchodujem?

Zatial mi to z casoveho hladiska nevychadza, kedze mam ine aktivity. Je to dost casovo narocne jednak na vzdelavanie a jednak na sledovanie trhu. A pokial sa tomu nevenujes naplno ako pri kazdej podnikatelskej aktivite nema to buducnost.
A tiez nie som typ cloveka, ktory by len tak investoval peniaze s tym, ze co ak to vynde ved uvidim.
Ak poznas tu stranku a citas forum sam si urcite spozoroval, ze su tam ludia ktori sa tomu venuju niekolko rokov a to su mnozstvo a mnozstvo studii a vlastnych skusenosti.

Ale jednoznacne prvym krokom je: "treba zacat"

Pokial si si precital manual na ich stranke a pochopil si podstatu obchodovania tak si pripraveny asi na 35%. Dalej je to uz cisto o vzdelani a hladani spravnej strategii.